Економски факултет (reloaded)

Член од
13 октомври 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Колеги, некој да не знае кога ќе има резултати УПРАВУВАЊЕ СО СИСТЕМИТЕ кај Златка и дали ке има поправен?????
 

NA

Член од
8 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
Kolegi prasanja po ekonomija na investicii nekoj dan imat ?
 
Член од
11 март 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
Да не знае некој што се паѓа математика во јуни на испитот? Мислам што задачи?
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
знае ли некој дали има некаков услов за записување во втора година колку предмети мора да имаш положено за да запишеш втора или нема никаков услов
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
знае ли некој дали има некаков услов за записување во втора година колку предмети мора да имаш положено за да запишеш втора или нема никаков услов
Hема услов, тоа што ти е паднато го полагаш на испит. Ако и во испитната сесија не го положиш ке си го презапишеш и тоа е. :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
знае ли некој дали има некаков услов за записување во втора година колку предмети мора да имаш положено за да запишеш втора или нема никаков услов
За да го запишеш сите предмети од третиот семестар треба се да ти биде положено од првот. За четвртиот семестар треба да ти биде положено се од вториот. И така парен за парен, непарен за непарен семестар. Доколку ти остане еден неположен од првиот, во третиот отфрлаш изборен а го презапишуваш неположениот.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
За да го запишеш сите предмети од третиот семестар треба се да ти биде положено од првот. За четвртиот семестар треба да ти биде положено се од вториот. И така парен за парен, непарен за непарен семестар. Доколку ти остане еден неположен од првиот, во третиот отфрлаш изборен а го презапишуваш неположениот.
да знам тоа прашувам за другарка дека она од сите предмети од прва има положено само еден и ако не ги положи у август дали може да запише втора тоа ми беше прашањето
 
Член од
28 јануари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Да не има некој билокакви прашања по Основи на Економија?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
да знам тоа прашувам за другарка дека она од сите предмети од прва има положено само еден и ако не ги положи у август дали може да запише втора тоа ми беше прашањето
Па ќе може да запише онолку кредити колку што ќе и бидат слободни.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,daj kazete neso poise za ispitot Javni finansii?So ne treba da se uci,dali moze se da se uci od prezentaciite na zephyr,dali od prezentaciite so se staveni na zephyr ima nesto so treba da se otfrli,ili pak ima neso so treba da se dodade i slicno.Blagodarime odnapret dragi kolegi :back::)
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
Некој да знае нешто повеќе за испитот Монетарна Економија??каков вид прашања,скратени лекции??
Фала Однапред
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Колеги има ли објавено на факс оценки по управување со ризик и кога ке дава да не знаете? :smir:
 
Член од
13 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Kolegi, NAVORESNA TRGOVIJA nekoja informacija/prasanja za na ispit???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom