Економски факултет (reloaded)

Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Колеги .... Ај некој што има полагано Сметководствени контролни системи ако сака да биде љубезен и да ми каже кој тип на прашанја дава (дали се на заокружуванње, точно/неточно, надополнување .... ) .... Однапред Фала :wink:
Да нов е предметов,Атанаско го предава.Колоквиумот ќе биде со прашања на заокружување(теорија) и на пишување(практични задачи).Атанаско сепак кажа дека нема многу да се задржува на теорија туку побитни ке бидат тие на пишување.Знам само дека ќе ги има шемите од 5 глава...Иначе РЕВИЗИЈААААААААААААААААА??????????????????????Помагајте!!!!!!
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Да нов е предметов,Атанаско го предава.Колоквиумот ќе биде со прашања на заокружување(теорија) и на пишување(практични задачи).Атанаско сепак кажа дека нема многу да се задржува на теорија туку побитни ке бидат тие на пишување.Знам само дека ќе ги има шемите од 5 глава...Иначе РЕВИЗИЈААААААААААААААААА??????????????????????Помагајте!!!!!!
Ревизија колко шо знам вие имате нова книга, е сега не верувам дека многу многу е изменете. Така да убаво ке ви биде да одате у либро и да си купате тестови лани се пагаа од нив. Иначе колоквиумот се состои од прашања точно/неточно, на заокружување каде само еден е точен има проблемско прашање да решавате проблем , и 5-6 отворени прашања. Материјалот треба убаво да ви е начитан и секоја поделба да ја знаете и да ви е сфатен. Не е страшно ако е голем материјалот, се учи со разбирање.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.636
Поени од реакции
2.794
Дава ли Шуклев кејсови на колоквиум или испит по Деловно планирање?:jaj:
Sekako kade bez niv inace :) nznam kolku ides na predavanje ali kazuvase on deka ke dava i ke imame vezbi za kejzovite sea ovaa nedela , isti princip ko menadzment
 
M

Mario Gómez

Гостин
Статистика кај Калина, учам само од нејзината книга, и ги вртам по малце материјалите шо ги става на зефир.

На која тема да обрнам повеќе внимание во првиов колоквиум, кој дел треба да читам од книгата на Славе, оти ме мрзи цела да ја читам, какви се колоквиумите кај Калина, што содржат? И некој нека сподели искуство од испит статистика кај Калина. Тенк ју. : )
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Сега , одма откако ги земаме картичките , треба да почнеме да ги користиме ?
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Едно прашање :/ Во сабота никако не можам да одам на полагањето на МЧР и ме интересира дали можно е/имаат некогаш давано некој студент да полага друг ден, некако???:kesa:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Едно прашање :/ Во сабота никако не можам да одам на полагањето на МЧР и ме интересира дали можно е/имаат некогаш давано некој студент да полага друг ден, некако???:kesa:
Уф, тешко. Стварно тешко, готово неизводливо. Не ти бега испит изгледа.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Многу тешко тоа, но пробај прашај на студентски изгледа треба да пишеш молба некаква, па да чекаш дали ќе ти ја одобрат, сепак прашај ништо не губиш.
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
Kolegi dali nekoj znae Internet marketing na koj princip da se uce ? i kolku mozni odgovori ke ima ?
Fala mnogu
 
Член од
11 февруари 2011
Мислења
25
Поени од реакции
4
Некој што го слуша организациско однесување ќе сака да ми каже кои страни од книгата се за прв колоквиум
 

kosta-p

relax-m
Член од
27 декември 2009
Мислења
63
Поени од реакции
1
kolegi aj nekoj ako ima reseno zadaci od glava 4 (statistika) da mi gi pratite na mail reseni 4.5 -4.6 (objasneti).fala wecms@hotmail.com
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.968
Поени од реакции
5.563
Да не има нов учебник издадено годинава? :)
Мислам дека нема...
А дали мора да се има книга на колоквиум, или на тие што немаат книги ќе им ги даде кејсовите испечатени :)
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
Do koja strana Upravuvanje so sistemi za kolokvium ?????????????????????

--- надополнето ---

Do koja strana Menadzment na Mal Biznis za kokolkvium ????????????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom