Економски факултет (reloaded)

Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
За кога е закажан првиот колоквиум по Политика на технолошкиот развој од Златка Поповска? Барам одговор само од тие што го знаат датумот одреден од професорката во договор со студентите, а не од разни распореди прикачени на нет или по таблите на факс.
 
V

Viktor g

Гостин
За кога е закажан првиот колоквиум по Политика на технолошкиот развој од Златка Поповска? Барам одговор само од тие што го знаат датумот одреден од професорката во договор со студентите, а не од разни распореди прикачени на нет или по таблите на факс.
кога зборев со професорката го сменивме за на 19 а денес шок колоквиумот е ставен на 21 отидов кај раководителката и ми рече дека професорката само иницијативно гоп променила датумот за да бидат во ист ден со управување со системите за таа да не доаѓала два пати е седа нека не чека на передавање у понеделник мора да се втрати на 19
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
кога зборев со професорката го сменивме за на 19 а денес шок колоквиумот е ставен на 21 отидов кај раководителката и ми рече дека професорката само иницијативно гоп променила датумот за да бидат во ист ден со управување со системите за таа да не доаѓала два пати е седа нека не чека на передавање у понеделник мора да се втрати на 19
И јас денес дознав од колешка дека е на 21, а знам беше договорено за 19. Денес немаше предавање, дојдов и си ојдов, амф.1 празен. Што се случува, ќе остане на 21 или пак ќе се договараме на следно предавање?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Сигурно ли е ова?Важи за овој колоквиум?
Лани важеше за сите три колоквиуми. Реално, задачите беа полесни од теоријата...Истите се само со сменети бројки :)))
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
Што е скратено статистика за прв колоквиум?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
сигурно е ова? Бидејќи јас прашав кај раководителката на студентски и кажа дека ќе нема предавања, тоа беше околу 11.30h, освен ако после тоа има ставено известување....
Прееска имаше закачено известување и беше наведено со дата 04.03 во редовните термини...
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.146
Поени од реакции
862
Деловно планирање за колоквиум нема пушено список а и нема да пушта така кажа и Столе, има пуштено два или три списоци за редовност т.е за потписи така праеше и менаџмент.


А да не знаеш финансиски пазари дали пуштил список за колоквиум??????
Мене конкретно ме прашуваш?
Го немам јас тој предмет :)
 
V

Viktor g

Гостин
И јас денес дознав од колешка дека е на 21, а знам беше договорено за 19. Денес немаше предавање, дојдов и си ојдов, амф.1 празен. Што се случува, ќе остане на 21 или пак ќе се договараме на следно предавање?
засега останува 21 ќе видиме ако успеме да го смениме на 19 у понеделник
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
А да не знаеш финансиски пазари дали пуштил список за колоквиум??????
Нема пуштено. Ниту верувам дека ќе пушти. Во понеделник ќе имало некоја гостинка.
Информациони технологии, која е тежината на отворените прашања? Мислам, каков тип ќе бидат: наброј, објасни, дополни, дефинирај или нешто петто!? Општи набројуванки/дефиниции/објаснувања, или нешто поконкретно?
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
А до која страна е прв колоквиум по финансиски пазари????? поздрав
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Колеги знае ли некој што е скратено од 5-та глава Јавни финансии?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Нема пуштено. Ниту верувам дека ќе пушти. Во понеделник ќе имало некоја гостинка.
Информациони технологии, која е тежината на отворените прашања? Мислам, каков тип ќе бидат: наброј, објасни, дополни, дефинирај или нешто петто!? Општи набројуванки/дефиниции/објаснувања, или нешто поконкретно?
По информациони технолохии мене ми кажаа дека за отворени прашања давал набројуванки и дефиниции..Инаку да не знае некој што поточно не треба да се учи по предметов, и плус мат. методи дали само Лангражова ф-ја од 1-ва тема е скратена или скратени се сите задачи што се решаваат рачно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom