Економски факултет (reloaded)

Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Колеги , математички методи и финансиски пазари до кај е стигнато со предавање знае некој ???
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Колеги знае некој дали се точни кредитите за предметите на страната на факултетот? Точно е тоа дека финансиски менаџмент носи 80,0 кредити? :nesvest:
Се разбира дека не носи 80 :)
Кредитите на страната не се точни, јас лично ја прашав шефицата на студентски прашања и таа рече да се водиме според кредитите објавени на огласна табла.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Избришани 5 мислења, зашто не ги почитувате правилата. Чисто информационо :)

И не ми е јасно зошто после 1 предавање прашувате до кај се стигнати со предавање, секако нема да почнете да учите од денес :)
 
Член од
1 февруари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam 49 poeni smetkovodstvo a so 50 se pominuva dali nekoj znae dali popustaat za 1 poen?
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Избришани 5 мислења, зашто не ги почитувате правилата. Чисто информационо :)

И не ми е јасно зошто после 1 предавање прашувате до кај се стигнати со предавање, секако нема да почнете да учите од денес :)
Па добро можеби нема да почнам да учам одма али ме интересираше онака , колку што знам не постапив спротивно од правилата. Или готово више ова преминува во диктатура. :D
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па добро можеби нема да почнам да учам одма али ме интересираше онака , колку што знам не постапив спротивно од правилата. Или готово више ова преминува во диктатура. :D
Ајде излези пред седиштето на Кајгана, со капче на глава и почни да викаш: Диктатурааа, ова е демократијата на The Mummy :pos:

Не мислев на твојот пост, затоа и не го избришав, не ги наруши правилата :) Ама сепак имам и друг пат приметено и порано дека прашуваат за до кај е стигнато и искрено не знам што ви менува, секако дома сами си правите распоред кога ќе учите ова она :)

А како пример за бришење мислења кои нарушуваат правила, е Dimitar_ кој 5 пати праша за Организациско однесување и не сфаќа дека ако има некој што знае за предметот ќе му пише и од еднаш. Затоа и отидоа негови 2 мислења.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Колеги каде се наоѓа кабинетот на нашиот ценет и мил професор Сашо Ќосев ? :)
Од студентски продолжуваш право накај кабинетите кои се наоѓаат од таа страна (на истиот спрат:)) и прв или втор е токму неговиот кабинет.
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Да прашам дали има некој МАРКЕТИНГ ПОЛИТИКА НА ЦЕНИ ?? нема учебник од што ке се учи??
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
колеги не бев на првиот час менаџмент на човечки ресурси а гледам дека сите барате учебник на старо. професорот кажал дека мора да се купи учебникот ??? и ако има некој број од тој Петар што спрема математика нека каже во спротивно ќе треба да го влечам математика до 4-та :vozbud:
Kako da ne moralo, uzivaj nema veze bitno imaj go ucebnikot ti pa dali na staro ili novo manje vise, istoto go kaza i lani
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Колеги каде се наоѓа кабинетот на нашиот ценет и мил професор Сашо Ќосев ?
Убаво објасни колегата zevzek погоре, дополнително објаснување - во иста канцеларија со професорот Сашо Арсов, по финансиски менаџмент ако го имаш слушано :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
На темава дефинитивно и требаше некој како Мами, така да stop whining.

Колку уплатници пп-50 ни требаат за уплатите и дали кај сите е иста приходната шифра и програма?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Да прашам дали има некој МАРКЕТИНГ ПОЛИТИКА НА ЦЕНИ ?? нема учебник од што ке се учи??
Има учебник ама не ти треба, јас згрешив што го ископирав бидејќи воопшто не ми користеше.
Професорката диктира што треба да учите, така да препорака е да одиш на нејзини предавања, или побарај во копирниците во Либро некакви материјали, јас моите ги имав од претходни генерации.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Некој од колегите што имал анализа на финансиски извештаи може ли некоја информација да ми даде околу предметот. На страната на факултетот гледам дека ќе го предава Марина, а не сум слушнала нешто добро за неа :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Imam problem so MEGJUNARODNA EKONOMIJA, TEORIJA NA KOMPARATIVNI PREDNOSTI STO E pa ja sfativ samo TABELITE 1-5 I 1-6 KAKO SE DOBIENI TIE BROJKI STO SE VO NIV ??? ako moze da mi kaze nekoj pvt
Имаше грешка во табелите во надворешна трговија (а исто мислам и кај меѓународна). Два пати се пoвторуваат истите бројки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom