Економски факултет (reloaded)

Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Нема консензус дали се учи во четврток или не, а?
Епа, ај утре кој ќе оди до факултет нека се распраша, или најарно, нека праша на студентски, па нека пише (давам зеленко :icon_lol:).... Да не доаѓам во Скопје само за еден ден, да си ја иседам неделава дома.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,dali ke dava sutra potpisi Javni finansii???Blagodarime:)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Нема консензус дали се учи во четврток или не, а?
Епа, ај утре кој ќе оди до факултет нека се распраша, или најарно, нека праша на студентски, па нека пише (давам зеленко :icon_lol:).... Да не доаѓам во Скопје само за еден ден, да си ја иседам неделава дома.
Епа... некој ќе си држи предавања, а некој ќе не ослободи. Бар така збореа нешто минатата недела.
Ај ќе прашам утре па ќе ти пишам (ради зеленкото, да знаеш:vozbud:).
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
aj ve molam nekoj neka kaze koga ke dava kirilp potpisi i vo kolku saat
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Леле гревчиња сме сите:pos:
Демек требало job application, inquiry & offer, али не знам колку е точно ова so don't kill the messenger :D
Хмм а ќе дава нешто поенчиња за тоа??
И има определено кој или може кој сака?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.145
Поени од реакции
16.073
Не бе ме фати како зборам на час... и си има некои методи или -10 бода или ќе пишуваш 200 пати во тетратка Јас нема да зборам на статистика !
Прашањето ми беше дали е вака конструирана реченицата или може и пократко xD
:pos2::pos2::pos2:
Напиши му само Јас повеќе нема да зборам! :pos2:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Хмм а ќе дава нешто поенчиња за тоа??
И има определено кој или може кој сака?
Кој сака, не е задолжително. Појма неам колку ќе дава.
Нема консензус дали се учи во четврток или не, а?
Епа, ај утре кој ќе оди до факултет нека се распраша, или најарно, нека праша на студентски, па нека пише (давам зеленко :icon_lol:).... Да не доаѓам во Скопје само за еден ден, да си ја иседам неделава дома.
Абе па еве ме па, пак ја те цитирам :) Ќе се учи бе. -.-
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Нот фани!


Вака ми изгледа раката !
Ама си се средил... Утре ако те сретнам морам еден потпис да ти удрам:). Жити се што метода му е тоа. Не сме у средно веќе. Не ми се верува да треба стварно да му пишуваш, се зезал. Ваљда не ти запиша име. А левак си? И да, затни устата некад:)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Некој да не знае кога ќе дава Шуклев потписи за Деловно планирање?
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Продава некој учебник ЛОГИСТИКА? и која цена...
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Има ли некој што учи на еБизнис ? Ме интересира дали е задоволен/на од смерот и дали е многу тешко :P сериозно размислувам да се запишам
Значи ебизнис и смер во себе во економски, оние се уникатни во секоја смисла на зборот, ем плаќаш дупло и некако е потешко... Како прво, Прва година имаш друг професор по сметководство а уште друго прашање е статистика, што дава задачи на пишување, значи си решиш (другите смерови на шифрарник) и што знам јас не сум на ебизнис но имам другари таму не се фалаат многу.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Значи ебизнис и смер во себе во економски, оние се уникатни во секоја смисла на зборот, ем плаќаш дупло и некако е потешко... Како прво, Прва година имаш друг професор по сметководство а уште друго прашање е статистика, што дава задачи на пишување, значи си решиш (другите смерови на шифрарник) и што знам јас не сум на ебизнис но имам другари таму не се фалаат многу.
зошто би било поскапо? нели 200 евра е секаде (за државна) и 400 евра (за приватна)?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.267
Поени од реакции
8.388
Извини колега што ми е фани, али за другпат гледај устата да ти биде затворена, за да не ти биде ваква раката :pos2::pipi:
Ама си се средил... Утре ако те сретнам морам еден потпис да ти удрам:). Жити се што метода му е тоа. Не сме у средно веќе. Не ми се верува да треба стварно да му пишуваш, се зезал. Ваљда не ти запиша име. А левак си? И да, затни устата некад:)
Знаете за што ми е највеќе жал ... што више нема часови ... ај не сваќајте како што нетреба ... нема веќе часови нема веќе да фаќа жртви за пишување нема да можам да го шитнам листот пишувано :(

Иначе да пишував... зошто цел живот со бодови сум околу границата а и ако стартувам со минус бодови ќе биде масакар :pos:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Значи ебизнис и смер во себе во економски, оние се уникатни во секоја смисла на зборот, ем плаќаш дупло и некако е потешко... Како прво, Прва година имаш друг професор по сметководство а уште друго прашање е статистика, што дава задачи на пишување, значи си решиш (другите смерови на шифрарник) и што знам јас не сум на ебизнис но имам другари таму не се фалаат многу.
Да не ти спомнуваат нешто и дека книгите се за едно 200 страници помалечки од другите смерови??? Прва година е горе-доле иста за сите, барем во мое време беше така, па... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom