Економски факултет (reloaded)

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Прв пат слушам за такво нешто. Те тролала нешто.
Многу мала бе казната.. Кај нас нема полагање ако те фатат, го презапишуваш предметот другата година.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
neznam ni jas zoshto mi reche taka,od nikoj od postarite kolegi nemav tskvo slusnato samo znam deka bese tri sesi kazna,a sea namalija na edna.meneire e asistentkata.ne e nishto strasno kaj nas nishto nepravime mala e kaznata da,ama toa sho sleduva e pogolemo koa ke zemas diplomq ke imas na diplomata taka neshto spomna e sea dali togas neshto ke rechat ke procitst dali ke midadat livce bezkorisno demek sum prepishuvala a diplomata ke e cista,ili na diploma ke mi pishat,ama kako e toa mozhno nz :s
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.371
Поени од реакции
25.122
ајдеее.. ја па си се утешив 6 теми ќе имаме и помалку страни од првиот :tapp:
Полесен е вториот. Дали ради што веќе е стекната навиката за учење или материјалот, не знам... Ретко кој паѓа на втор.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Полесен е вториот. Дали ради што веќе е стекната навиката за учење или материјалот, не знам... Ретко кој паѓа на втор.
Јас убаво си го положив прв,добив 60+ поени па за втор неможам да се натерам да седнам да учам..Кешки материјалот да е полесен :D
 
B

BooBojan

Гостин
Акo имa неoкoј oд вaс решенo зaдaчите oд збиркaтa зaдaчи сметкoвoдствo oд Трaјкo Русевски-Изгoтвувaње нa сметкoвoдствени инфoрмaции oд 95стрaнa дo 103.
Акo ги имa некoј решенo, мoже дa ми сликa решениетo.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
21 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
5
Колеги да ве замолам некојј од вас да ми препорача добар професор Управувачко сметководство? :place:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Еми, само нека ти даде некој друг број… Многу е добра.
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
So kje mi kazete za vtor kolokvium po osnovi na ekonomija i osnovi na smetkovodstvo i neso za vtor kolok. Mat kaj drage? Ima li prasanja od libro ili na so da obrnuvam vnimanie za site predmeti?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.371
Поени од реакции
25.122
So kje mi kazete za vtor kolokvium po osnovi na ekonomija i osnovi na smetkovodstvo i neso za vtor kolok. Mat kaj drage? Ima li prasanja od libro ili na so da obrnuvam vnimanie za site predmeti?
Добар дел од прашањата во Либро по Основи на економија се паѓаат на колоквиум, на испит уште повеќе. Научи си го стандард, ама и прашањата имај ги предвид.
Сметководство ако првиот беше прелесен вториот ми се виде тежок, ама мислам до мене беше, не го учев така да...
Математика ти си знаеш, тука се е индивидуално... :) Збирката листај ја убаво затоа што може да ти се падне иста задача од таму.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
5
Случајно некој да не има бројче од еми-управувачко сметководство да ми го пише?
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
14
Поени од реакции
0
kolegi me fana kako prepishuvam,i asistentkata mi re e kaznata e mala(edna sesija nemam pravo da polagam) ali toa shto sleduva posle e golemo,koga ke e zems diplomata ke pisi na nejze taka neshto spomna ne e preprasav sho.neshto diplomata koa ke e zemam ke imalo na nea deka sum prepishuvala ili nzm sho,da ne e nekoj informiran?
алоооо не поставувајте глупави прашањааа :tapp:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Случајно некој да не има бројче од еми-управувачко сметководство да ми го пише?
Еве ти број од Еми: 070355822... Беше 400 ден од час, зборам за пред две години, веројатно исто е и сега. Ако нема термини, обиди се и кај Маја, веројатно и таа држи часови по Управувачко: 078896891.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Надворешна трговија може некој од минатите генерации да ми каже отприлика како треба да ги сфатам 8-ма тема и презентациите и дополнителен материјал што го дава Кикеркова за втор колоквиум? Нешто демек прашања со анализа според табелите на надворешнотрговската размена на Македонија и билансот на плаќања?

:shook:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Да не ги има некој случајно податоците за сметките за уплата на магистерски труд за 1000е и 5000 ден. ми кажаа дека се различни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom