Економски факултет (reloaded)

Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
postapka za NOV INDEKS?[DOUBLEPOST=1416414225][/DOUBLEPOST]prva god sum inace,otcenki potpisi netreba da sobiram :)
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
kolegi mi stasa pismo od fakultet da idam kaj asistentkata Angela kuzmanovksa msm deka bese,na 27 ovoj mesec
neshto pisese vo pismoto za prekrsocna disciplinska postapka.dali ima nekakva vrska so toa shto me fanaa da prepishuam matematika?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.371
Поени од реакции
25.122
kolegi mi stasa pismo od fakultet da idam kaj asistentkata Angela kuzmanovksa msm deka bese,na 27 ovoj mesec
neshto pisese vo pismoto za prekrsocna disciplinska postapka.dali ima nekakva vrska so toa shto me fanaa da prepishuam matematika?
Некако не можам да си поврзам прекршочна дисциплинска со препишување колешке, јас мислам дека асистентката чисто онака за на кафе те бара, еве и останатите колеги нека дадат мислење o_O
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
ne sum pushac,jas mislam deka e poradi toa sho prepisuvav pa me fana kako prepisuvam[DOUBLEPOST=1416502838][/DOUBLEPOST]zatoa shto jas i ne idam mng na faks pa da frlam neshto neam frleno,a i nesum pusac da frlam cigara,za sho bi mozelo da bidi,da me bara asistentkata i sho posledici bi imala od toa da ne iam nekoja kaznaa :/?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.926
Поени од реакции
11.534
За тоа е, те фатила како препишуваш и поднела дисциплинска постапка. Не знам како е во правилниците, ама мислам дека можната казна беше 3 семестри (или 2 беа) да не го полагаш предметот. На кој начин си препишувала? Тоа е многу битно. Ќе кажеш дека прв пат едно друго, нема веќе така да праиш и можда ќе ти простат. Јбг, и други сигурно има што препишуваат али на тебе паднало. Памет за друг пат. :)
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
matematika, ne me fatija da prepishuvam samo vidoja tel deka iam vomene ama ne i deka prepishuvam ama ko go otklucija telefonot vidoja grupen na viber od kaj baze kaj sho ni prajka zadaci :s inace edna sesija e kazna,namalena e sea
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Менаџмент втор колоквиум полесен ли е од прв? :confused:
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Менаџмент втор колоквиум полесен ли е од прв? :confused:
Па за полесен не верувам дека ќе биде. Олеснителна околност е тоа што сеа имаме 6 теми за учење, а не 7 ко за првиот :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Па за полесен не верувам дека ќе биде. Олеснителна околност е тоа што сеа имаме 6 теми за учење, а не 7 ко за првиот :D
Пребројте си ги темите, истите страници ќе ви излезат, џабе ќе ви биде радоста. :icon_lol:
 
B

BooBojan

Гостин
Некој од вас економистите да ме оправи.
Имам Сметководство на фарми, на земјоделски.
Книгата од која треба да полагам задача сметководство, сметководствен дневник ми е дел од Трајко Русевски- Изготвување на сметководствени информации. Имам задачи за решавање 3-4 се ама никогаш немам сретнато сметководство, па затоа ми е малце тешко.
Дали некој од вас ги има комплет изрешени задачите кои се наогаат на следниве страни, и ако може да ги слика да ми ги прати за да видам како би оделе со решавање.

Задачите се за следниве компании:
Мултимедија-Агенција за реклами- 95 страна
Корпорација Чешма- 96 страна
Компанија Лилјак- 97 страна
Компанија Нерези-100 страна
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
ајдеее.. ја па си се утешив 6 теми ќе имаме и помалку страни од првиот :tapp:
Голема е таа темата за фамилијарен бизнис мислам, или како и да се викаше, има едно 50-60 страници.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
kolegi me fana kako prepishuvam,i asistentkata mi re e kaznata e mala(edna sesija nemam pravo da polagam) ali toa shto sleduva posle e golemo,koga ke e zems diplomata ke pisi na nejze taka neshto spomna ne e preprasav sho.neshto diplomata koa ke e zemam ke imalo na nea deka sum prepishuvala ili nzm sho,da ne e nekoj informiran?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom