Економски факултет (reloaded)

Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
i kakoo lesno li eil teshko ,sprema kolokvium? padnav jas nakolokvium tapaa :3 a uchev ali valda ne dovolno,ili ne toa shto treba..
 
Член од
25 јуни 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
Колеги полагав економија но ме нема на список со резултатите, можно ли е мојот шифрарник да не е прегледан или доколку го нема ќе треба пак да полагам?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Колеги полагав економија но ме нема на список со резултатите, можно ли е мојот шифрарник да не е прегледан или доколку го нема ќе треба пак да полагам?
Сети се да не си заборавил да пишеш име или индексот ни шифрарникот...Најубаво што побрзо оди кај асистентката.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
57
Поени од реакции
7
Има 40 прашања, немој да оставиш 8 на последната страна, сврти го тестот 5 пати, од искуство ти кажувам. :D






:tapp:
И мене ме интересираше прашањево за испит економија пошо ја сум на граница првиов колоквиум, a мн учев, нејќам 6ка, ако е полесно на испит да си идам..
и знам прашањата се подетални на колоквиумите, слушам и дека втори колоквиуми секад се потешки од први, а ти со 7ца на испит полесно помина? т.е дали се поповршни прашањата? (и со колку точни се?)

И сакам да прашам кој знае, дали и како се поништуваат колоквиуми?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
И мене ме интересираше прашањево за испит економија пошо ја сум на граница првиов колоквиум, a мн учев, нејќам 6ка, ако е полесно на испит да си идам..
и знам прашањата се подетални на колоквиумите, слушам и дека втори колоквиуми секад се потешки од први, а ти со 7ца на испит полесно помина? т.е дали се поповршни прашањата? (и со колку точни се?)

И сакам да прашам кој знае, дали и како се поништуваат колоквиуми?
Види, јас пред 3 години полагав, забораив 8 прашања, али пак извадив 6ка, а пошто тука негде на граница со 7ца, ми рече напраи семинарска ако сакаш 7ца.
Искрено, не памтам како биле на прв кол. како на втор, знам само дека јас го положив прв, втор го паднав, па после на испит го положив.
Знам само дека логика најмногу треба да употребуваш, немаш набројуванки, немој да учиш на памет, само уклучи го мозокот.

А како мислиш, дали се поништуваат колоквиуми? :)
Ако не си задоволна, не иди на вториот, и иди директно на испит...ваљда на тоа мислеше?
Ако имаш научено се, и ако имаш пред се разбрано се, ќе знаеш да ги одговориш прашања на испит, нема ваљда некои нови прашања, скроз неповрзани со темата да извади :D
 
Член од
26 март 2014
Мислења
29
Поени од реакции
1
има некој што полагаше ЕКОНОМЕТРИЈА и беше втора група да пише како ги постави 3те задачи
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Ima nekoj prasanja e biznis osnovi?
Ako ne bar kazete nekoj sho znae kakvi se prasanjata na zaokruzuvanje i otvorenite prasanja. Dali na neso da obrnam vnimanie ili sve mora da znam. Aj sabajle u 9 polagam ako nekoj znae neka kaze kje bidam ja buden cela nokj ;)
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
3
Колку е сигурно дека Љубиша ќе ја спушти скалата за фин. сметководство?
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
има некој што полагаше ЕКОНОМЕТРИЈА и беше втора група да пише како ги постави 3те задачи
Јас бев прва група..претпоставувам дека во задачите имаше ,,замки,,....резултати денес ???...или наредниот понеделник
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
shto pishuva na soopshtenieto po Matematika? kaj rezz sho e istaknato[DOUBLEPOST=1415624769][/DOUBLEPOST]shto pishuva na soopshtenieto po Matematika? kaj rezz sho e istaknato
 

Kajgana Shop

На врв Bottom