Економски факултет (reloaded)

Член од
15 септември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
3
на што да посветам најмногу внимание по ФПИ? што да учам најмногу, што се паѓа...? фала.[DOUBLEPOST=1415141137][/DOUBLEPOST]И дали може да се положи само од презентациите ФПИ?
 
Последно уредено:
Член од
2 мај 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Некој за ФПИ да одговори???
на што да посветам најмногу внимание по ФПИ? што да учам најмногу, што се паѓа...? фала.[DOUBLEPOST=1415141137][/DOUBLEPOST]И дали може да се положи само од презентациите ФПИ?
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.386
Некој да сподели искуство со првиот колоквиум Меѓународни организации и интеграции - МОИ, дали се паѓаат главните работи или има и некои збутани години и имиња? И дали имаше многу прашања од презентациите од студентите? Што треба најглавно да се учи од презентациите? :)
Воглавно се паѓаат главните работи, ма да прочитај си по темелно за секој случај, Габер знае да биде непревидлива, колку што знам годинава го смени концептот на прашањата на раскажувања ќе ви бидат? Иначе, речиси половина од прашњата се од презентациите на студентите зошто тие податоци од таму се нови а книгата е старо издание така да обрни доста внимание на нив.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.757
Поени од реакции
2.238
Мораме да одиме бруцошите на тој пикник од факултетот и што ако не отидеме? Колку време трае цела таа манифестација?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Стратегиски менаџмент лани како беше со колку се положува без да мора да се фаќа услов на втор колоквиум? Според моа логика треба да имам 62 поени, многу ме скинаа тиа со 4 бода заокружување, имам бааги грешки таму, а баш не беше тежок тестот најглавни работи ама ете невниманието пак ме заеба :cautious:
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Дали знае некој од вас дали е можно казната за продолжување на рокот на втор циклус студии да се намали со молба/барање
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.566
Поени од реакции
43.099
Супер штом исти прашање се менаџмент за испит оти ми скисна нешто и не го полагав. :D Ама страшно ме нервира Љубиша веќе цела недела помина од кога полагавме Финансиско сметководство и уште нема резултати. Ако може до првото предавање (вторник) да чекаме, алал му вера...10 дена.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Супер штом исти прашање се менаџмент за испит оти ми скисна нешто и не го полагав. :D Ама страшно ме нервира Љубиша веќе цела недела помина од кога полагавме Финансиско сметководство и уште нема резултати. Ако може до првото предавање (вторник) да чекаме, алал му вера...10 дена.
Тој ако прегледува тестови како што предава, до наредниот семестар нема да имате резултати. :pos:
Каква флегма е, тоа страшно нешто. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.566
Поени од реакции
43.099
Тој ако прегледува тестови како што предава, до наредниот семестар нема да имате резултати. :pos:
Каква флегма е, тоа страшно нешто. :D
Абе бар да требаше да прегледува ќе разберев со оглед на ова. :D Ама компјутерот ќе прегледа, само изгледа го мрзи да ги пушти листовите...
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
3
Утре полагам демографија, ке го научам денес и цела ноќ? Лесно е...?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.372
Поени од реакции
25.123
Стратегиски менаџмент лани како беше со колку се положува без да мора да се фаќа услов на втор колоквиум? Според моа логика треба да имам 62 поени, многу ме скинаа тиа со 4 бода заокружување, имам бааги грешки таму, а баш не беше тежок тестот најглавни работи ама ете невниманието пак ме заеба :cautious:
Спомнаа нешто за резултати кога?
Лесен беше тестот отприлика... шо знам.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Спомнаа нешто за резултати кога?
Лесен беше тестот отприлика... шо знам.
Утре ќе има, така кажа Александра :) него да, јас да знаев дека вака ќе биде немаше толку да му ја тупам па и од што доста небитни работи читав на крајот на банални работи згрешив. Мислев дека ќе навлегува во ситници, ама сум грешел..
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.372
Поени од реакции
25.123
Утре ќе има, така кажа Александра :) него да, јас да знаев дека вака ќе биде немаше толку да му ја тупам па и од што доста небитни работи читав на крајот на банални работи згрешив. Мислев дека ќе навлегува во ситници, ама сум грешел..
Значи да не очекувам денес пошо досега рифреш кликав.
Навидум вака беше лесен, очигледен, не пазев на замки а можно е да ги имаше. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom