Економски факултет (reloaded)

Член од
28 јануари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Има ли некој слушано економско планирање да знае нешто околу предметот?
Однапред Благодарам :)
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
ima li nekoj sto mozebi momentalno e na fakultet ili ke ide u skoro vreme?aj ve molam...hitno mi e

--- надополнето ---

znae li nekoj kaj se naogja na profesorot po finansisko smetkovodstvo kabinetot...mu pisuva li na vratata?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
ima li nekoj sto mozebi momentalno e na fakultet ili ke ide u skoro vreme?aj ve molam...hitno mi e

--- надополнето ---

znae li nekoj kaj se naogja na profesorot po finansisko smetkovodstvo kabinetot...mu pisuva li na vratata?
Не му пишува на врата а се наоѓа спроти деканат значи од другата страна кај амф. 1 и 2 над студенстки прашања, ќе се качиш најгоре и после лево ќе свртиш, ќе видиш има едно на вратата кај што не пишува име и презиме само така си стои празно, ете тука е! :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Не му пишува на врата а се наоѓа спроти деканат значи од другата страна кај амф. 1 и 2 над студенстки прашања, ќе се качиш најгоре и после лево ќе свртиш, ќе видиш има едно на вратата кај што не пишува име и презиме само така си стои празно, ете тука е! :)
Па финансиско сметководство нели и Трајко Русевски предава?
Него ако добро се сеќавам, кабинетот му е десно од бифето па најгоре :)

Инаку еве едно соопштение за тие што не се имаат сликано за фамозните картички:


 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132


Па финансиско сметководство нели и Трајко Русевски предава?
Него ако добро се сеќавам, кабинетот му е десно од бифето па најгоре =)

Инаку еве едно соопштение за тие што не се имаат сликано за фамозните картички:


Јас знам дека оваа година предаваше Љубиша па...
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
ima li nekoj sto mozebi momentalno e na fakultet ili ke ide u skoro vreme?aj ve molam...hitno mi e

--- надополнето ---

znae li nekoj kaj se naogja na profesorot po finansisko smetkovodstvo kabinetot...mu pisuva li na vratata?
Финансиско предава Љубиша Јаневски а за да стигнеш до кабинетот негов-
Кога ќе излезеш од амф 1 од споредниот влез идеш лево ко за накај кабинетот на Столе.
Лево од кабинетите има скали, се качуваш по скалите и од лева страна исто ти е кабинетот на Љубиша.
Од карши е кабинетот на професорката Дигитална и во ист кабинет е со Миновски, ако знаеш некој од овие проф ќе се снајдеш ваљда.
Инаку граница е 43 за положување финансиско
 
Член од
28 јануари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали има некој што знае дали Љубиша ја спуштил границата по сметководство за оние кои полагале на испит?
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
102,5 % е сигурна информацијата , јас лично зборев со професорката Зорица , ми кажа а и видов на списокот сите над 164 (без тие што имаат 164) имаат 10ки , ако не ми веруваш прашај ја тогаш , што друго да ти кажам
И јас знам така другарка имаше 166 има 10,а со 148 што имам?

И уште нешто денес не стигнав да се запишам ми затворија на студентски,можам утре тоа да го направам и дали мора од 10 да идам или можам и после, затоа што имам час тогаш?
 
Член од
7 јануари 2011
Мислења
34
Поени од реакции
1
102,5 % е сигурна информацијата , јас лично зборев со професорката Зорица , ми кажа а и видов на списокот сите над 164 (без тие што имаат 164) имаат 10ки , ако не ми веруваш прашај ја тогаш , што друго да ти кажам
epa super togas...nekako ne mi izgledase realno bidejki od 130 do 160 ima malce prostor za bodovna lista od 7 do 10... taka e mnooogu spustena granicata :)...ali ke vidime koa ke ni stava oceni ..:)

--- надополнето ---

Англиски 1 е прелесен предмет како и да го полагаш и на колоквиум и на испит. И лани на почеток викаше дека заради гужвата и искуството од претходната година нема да ни даде колоквиуми, па пак полагавме на 2 дела (еден тест од лекциите и еден со граматика и пишување писмо). Само на тие што ги имаше барем на 3 списока минимум им дозволи да полагаат, а останатите беа на испит.

На предавање нема да има повеќе од 100 луѓе јас ви гарантирам, остајте тоа што денес на прв час сте биле 300 - 400. Активност, домашни и слично носат плус поени за оцена, ама можеш да имаш и без нив 10ка (остајте што ви кажува дека мора да имате).

Полесен предмет тешко да најдете, ама ваш е изборот.

И секој нареден пост за англиски ќе го бришам, затоа што ви објаснив се што ви е потребно.

А да и не го тупете со скалата за сметководство, одете кај професорката и ќе ја видите скалата, секако сега не може да ја смените оцената што ќе ја имате.
ok ne me karaj :) nema da se povtori :)...fala inace za angliski za informacija..samo uste edna prasanje :)..neso spomna na kraj na casot demek ako digas raka ke te ima na spisok za redovnost ...dali e toa taka ili ke si pusta najnormalno spisok zosto ako e taka ke treba da se tepame ko vo osnovno koj da go digne..hahah

( i izvina za latinicava ali neso ne mozam da smenam :( )
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Плативме 340 денари за ISIC студентски картички.... тие ке бидат само за да ги иаме у новчаник или ке се води и редовност со нив ?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Секако дека ќе се води редовност.Нема да се за џабе.:)
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
Мили колеги одма ви кажувам никако не земајте тоа чудо Економија на работна сила стварно е малку материјал меѓуто конфузен и професорот е малку влезен во некој филм така што земи нешто друго
Сериозно? Предност е што е мала групата...а и „Економија“ на работна сила...сепак, имам некоја основа, крај-краева...

Океј, ако не...не го запишувам тоа...

Туку, збор два за анализа на временски серии, коорпоративно управување, теорија на одлучување, или управување со промени? Или било каков предмет да изберам (освен Англиски 1) што е наведен во распоредот? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom