Економски факултет (reloaded)

Член од
12 септември 2012
Мислења
19
Поени од реакции
11
некој да каже како поминал денес на управувачко смет(смер финанскиски меџмент)?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Искуство со еколошки менаџмент некој? :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Bozem lesen lesen ova predmetov organizacisko odnesuvanje, kurov mi lenche lesen. Koa gi vidov toa prashanjata.. alal da mu e na toj sho gi sklopuval. Isti se ko nego - glupi. Pola sho polagaa padnale. Ekonomika go poloziv, ova govnovo ne go poloziv.
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Bozem lesen lesen ova predmetov organizacisko odnesuvanje, kurov mi lenche lesen. Koa gi vidov toa prashanjata.. alal da mu e na toj sho gi sklopuval. Isti se ko nego - glupi. Pola sho polagaa padnale. Ekonomika go poloziv, ova govnovo ne go poloziv.
Дека сите викаа дека е лесен и затоа се опуштивме, сакаме со два саати учење да поминеме. Јас поминав ама со минимални поени, а баш очекував повисока оценка по ваков "лесен" предмет (n)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Ееее кога ви викав јас дека е тежок организациско :свиркам::свиркам::свиркам:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Затоа еколошки многу лесно беше, тие 20 прашања што ни ги кажа сите се паднаа ништо друго. Фала на професорот :)
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Јас пак се чудев зашто сите викате дека организациско е лесен, кога јас барем по моето искуство пред две години исто така на прв колоквиум поминав многу лошо, нешто над граница за положување. Втор колоквиум јас се уште не знам како го поминав и тоа со 90 бода, еве ќе завршам годинава, ама тој предмет ми е мистерија како го имам положено. Инаку, ако се уште го предава Дракулевски, да не се плашите ич за оценките, бидејќи јас со ваква ситуација, на крајот ми стави десетка, односно тој повеќе бара присуство и активност на предавања, отколку јаки бодови на тестовите :)
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Не знам зошто лошо сте поминале организациско. Мене ми е еден од најлесните предмети што сум ги имал, заедно со демографија. Ова дека е лесен секако не треба да го сфатите така, па без да прочитате дека ќе го положите. Организациско бара читање т.е учење барем два дена пред колоквиум или толку јас го учев. Колоквиумите се лесни, односно точните одговори веднаш се препознаваат, затоа што најголем дел се набројуванки. Имаше и по некоја дефиниција, ама во глобала ништо тешко. Јас имав 10 без поени од редовност, а мислам дека и само неколку списоци имаше лани, во случај да ти фали некој бод за повисока беа и плус кој сакаше можеше да презентира.

Сега имам МЧР за изборен, супер поминав колоквиумот беше прелесен, иако за учење не ми беше баш дека не знаев што ќе се бара, но ги имаше најглавните работи, а кејсовите беа исти од вежби.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
И мене организациско ми беше многу лесен, основните набројуванки ги даде, и пример ако беа 4 набројуванки требаше сите 4 да се заокружат.. Сеа треба да се учи нормално, ама мене лесен ми беше колоквиумот лани.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
МЧР не ми беше најлесно, поминав ама очекував екстремно лесно како што го зборуваа. Прва група бев, и имаше 6-7 прашања што убаво се подзамислив, башка едниот кејс со две точни го заокружив, идиотот не не извести дека е со еден точен дури откако го решивме дојде професорот да ни каже :cautious: а башка и пишеше Заокружите ги точните одговори, кои идиоти
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Во која година можам демографија да го изберам?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Во која година можам демографија да го изберам?
Во која сакаш. :)
Само гледај да не ти се поклопува се предавање по друг предмет, зашто мислам дека беа задолжителни предавањата по Демографија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom