Економски факултет (reloaded)

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Сите видови задачи што паѓаат по финансиски менаџмент ги има во книга? Треба нешто друго да се спрема освен тоа од книга?
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Има ако не на огласна тогаш кај професорот пред кабинет,уствари он само таму ги истакнува.Незнам со колку се положува ама мислам дека од понеделник ќе почне и оцени да дава.
nemase nitu na oglasnata tabla kaj prof. Da ne sum pogresno videla? Vo sekoj slucaj ako ima nekoj kolega sto ke zima ocena po Drzavno neka pise za poenite
Pozdrav
 
Член од
11 март 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
КОлеги ај вие денес што полагавте макро(ама поправен) ќе може да ми кажите кои прашања се паднаа???
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.032
Ако може некој да каже дали е лесен предемтот менаџмент на човечки ресурси и ако може да каже и некој друг лесен изборен освен правни и етички аспекти на интернетот затоа што го нема во департман е-бизнис оданпред фала.
Лесен е предметот, се учи за 2 дена пред колоквиуми, јас 9ка имам. Етички и правни аспекти на интернетот ни е редовен во 3та година, и јас сум на е-бизнис... друг изборен не знам, јас сега ќе земам Англиски и уште еден, па еве колегите нека препорачаат уште некој така полесен.

И дај кажете колку прашања ќе има на испит менаџмент, прашав еднаш никој не ми одговори, не ми велете дека никој од тука не бил на испит менаџмент? :D
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Лесен е предметот, се учи за 2 дена пред колоквиуми, јас 9ка имам. Етички и правни аспекти на интернетот ни е редовен во 3та година, и јас сум на е-бизнис... друг изборен не знам, јас сега ќе земам Англиски и уште еден, па еве колегите нека препорачаат уште некој така полесен.

И дај кажете колку прашања ќе има на испит менаџмент, прашав еднаш никој не ми одговори, не ми велете дека никој од тука не бил на испит менаџмент? :D
2 кејса Х 10 поени = 20 поени
5 Т/Н Х 0,8 = 4 поени
38 повеќекратен одг. Х 2 = 76 поени

Според моја логика , а и тоа што ми го збореле ...
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Лесен е предметот, се учи за 2 дена пред колоквиуми, јас 9ка имам. Етички и правни аспекти на интернетот ни е редовен во 3та година, и јас сум на е-бизнис... друг изборен не знам, јас сега ќе земам Англиски и уште еден, па еве колегите нека препорачаат уште некој така полесен.

И дај кажете колку прашања ќе има на испит менаџмент, прашав еднаш никој не ми одговори, не ми велете дека никој од тука не бил на испит менаџмент? :D
Мислам дека беа 50 прашања, ама не ме држи за збор околу 50 сигурно се има рака да ти се здрви од сенчање :)
--- надополнето: 23 јануари 2012 во 16:25 ---
2 кејса Х 10 поени = 20 поени
5 Т/Н Х 0,8 = 4 поени
38 повеќекратен одг. Х 2 = 76 поени

Според моја логика , а и тоа што ми го збореле ...
На испит бодувањето му е Т/Н = 0,6, повеќекратен избор = 1,8 а кејсовите не секојпат носат 10 поени имаше испит на кој носеа по 5 и дури имаше повеќе од 100 можни поени, Шуки и се е можно ;)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Мислам дека беа 50 прашања, ама не ме држи за збор околу 50 сигурно се има рака да ти се здрви од сенчање :)
--- надополнето: 23 јануари 2012 во 16:25 ---

На испит бодувањето му е Т/Н = 0,6, повеќекратен избор = 1,8 а кејсовите не секојпат носат 10 поени имаше испит на кој носеа по 5 и дури имаше повеќе од 100 можни поени, Шуки и се е можно ;)
њтф , луд ли е ? :) колку трае испитот знаеш ? ако е така како што викаш треба 3 саати да ни даде за решавање ... ај баш некој што бил на испит нека каже колку прашања има точно ?
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
њтф , луд ли е ? :) колку трае испитот знаеш ? ако е така како што викаш треба 3 саати да ни даде за решавање ... ај баш некој што бил на испит нека каже колку прашања има точно ?
Имаш 30 мин за решавање на кејсовите и 90 мин за решавање на останатиот дел од тестот.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
na http://www.eccf.ukim.edu.mk pisuva deka Osnovi na menadzment se polaga na 27.01, a na fax na spisokot za toa kaj polagame pisuva na 31.01. znae nekoj koga tocno se polaga ?? fala
Сигурно ли ти е информацијава? Ако е така како што викаш тогаш мејл да му пишеме на проф. или некој до кај него да иде ...
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Колеги да ве прашам, некој кој преведувал кај Љубиша, а го платил преводот, колку го чинело? Па 23 страни ми даде не се малку ќе скренам преведувајќи :/
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Некој Случајно Логистика тест да има да ми прати да видам како изгледа и на што да обрнам повеќе внимание би му бил премногу благодарен !
 

NA

Член од
8 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
Kolegi dan znajt nekoj kaj imat rezultati megunarodna ekonomija po internetov ili slucajno nekoj dan imat slikano poso dzo imalo
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
3
Kolegi, vo leten semestar kako izboren planiram da go zapisam Smetkovodstvo na banki i drugi finansiski institucii kaj prof. Ljubisa Janevski. Nekoj da spodeli iskustvo vo vrska so ispitot ili profesorot? Dali e tezok ispit, dali profesorot e korekten, ... ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom