Економски факултет (reloaded)

Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
кои дел од книгата и од скриптата треба да се учат за прв колоквиум по организациско однесување?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Bidejki Drakulevski stana dekan koj ke predava organizacisko odnesuvanje sega ??????????
Ќе предава некој од собранието :pos:
Па што има врска тоа што станал декан, па и деканите си предаваат.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.645
Поени од реакции
2.833
Ќе предава некој од собранието :pos:
Па што има врска тоа што станал декан, па и деканите си предаваат.
So ima veze toa ako stanal dekan, i Blagoja bese dekan do pred malce pa si predavase MIS, tuku utre nema da ima organizacisko posto ke go naznacuvaat Drakulevski za dekan, svecno primopredavanje na funkcijata taka mi kaza Bobek Suklev a toa e informacija od prva ruka :)
 
Член од
4 август 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Некој што оди на предавање Економика на претпријатие да каже до каде се со предавања и дали од досегашниот материјал имаат нешто скратено?
Случајно отидов пред некој ден кај него на предавање и се погоди да скрати тогаш од 61-67 (зборам за тој професоер од 1 смена ама мислам исто е )

--- надополнето ---

Кој го кажува тоа...
Еве и мене ако ми текне ќе ви кажам дека ако ве нема три дена на Кајгана ќе треба од ново да се регистрирате :pos:
Знае ли некој како беше со картичките на правен?
Па можам да ти кажам дека имам колеги од правен кои ги даваа картичките на други колеги да им ги куцнат кога не можеа да одат така да мислам има решение и за фамозниве картички xD

--- надополнето ---

Заборавив да прашам за управување со ризик,може некој да ми каже дали е тешко тоа и дали има прашања по фотокопирнициве и ако има колку се корисни ?:)
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Знае некој какви се тестовите по финансиски пазари и институции и монетарна економија ?
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
Da ne znae nekoj megjunarodna ekonomija kakov ke bide kolokviumot??? dali ke ima na pisuvanje ili???
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Кога е 1ва колоквиумска недела од овој семестар ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom