Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Kolega jel se vi salite samnom??? :)) ke molam nekoj poinformiran od constantine da mi kaze
девојче во претходните 3,4,5,6 ...дена имаше напишано повеќе постови на оваа тема...земи читни си наназад. и за испит не важат Веројатност, Непараметарски методи и уште нешто. прочитај си наназад за сигурно :smir:
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
Нов сум на форумов, ама како што гледам тука треба да го упатам своето прашање.. Ме интересира дали има некој материјали/скрипти за предметите Економика на претпријатие, и Статистика за бизнис и економија.. Па ако има да ми ги прати на маил или сл.. И секако ако има некој да даде совет уште подобро :) Благодарам
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Здраво колеги :) .. јас учам економски на еден од приватниве .. полагам Финансиски менаџмент и Хартии од вредност и портголио менаџмент .. па би замолил ако има некој да ми прати задачи или некакви вежби од предметиве . фала
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Нов сум на форумов, ама како што гледам тука треба да го упатам своето прашање.. Ме интересира дали има некој материјали/скрипти за предметите Економика на претпријатие, и Статистика за бизнис и економија.. Па ако има да ми ги прати на маил или сл.. И секако ако има некој да даде совет уште подобро :) Благодарам
Колега скрипти и материјали имаш во Либро, Зоки и.т.н. колку што ти душа сака, дури можеш и да си избереш која ја сакаш:pos2::pos2: Овде може само совет да ти дадеме.
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
Колега скрипти и материјали имаш во Либро, Зоки и.т.н. колку што ти душа сака, дури можеш и да си избереш која ја сакаш:pos2::pos2: Овде може само совет да ти дадеме.
Дајте совет тогаш ! :wink: Инаку знам за Зоки и Либро, ама како сто чув се вртеле на форумов скрипти економика во ПДФ, ама не оние од скриптарите.. Највеќе ме загрижува Статистика теорија..:nesvest: Не знам што да учам и како да учам.. А задачите ми одат супер :vozbud:
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
1
девојче во претходните 3,4,5,6 ...дена имаше напишано повеќе постови на оваа тема...земи читни си наназад. и за испит не важат Веројатност, Непараметарски методи и уште нешто. прочитај си наназад за сигурно :smir:
Fala devojce na sovetot ama ne prasav na koja strana da najdam :) fala na odgovorot sepak:)
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Дајте совет тогаш ! :wink: Инаку знам за Зоки и Либро, ама како сто чув се вртеле на форумов скрипти економика во ПДФ, ама не оние од скриптарите.. Највеќе ме загрижува Статистика теорија..:nesvest: Не знам што да учам и како да учам.. А задачите ми одат супер :vozbud:
За теорија по статистика покрај од учебникот обрни внимание и на презентациите, таму ги имаш поглавните работи :smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Дајте совет тогаш ! :wink: Инаку знам за Зоки и Либро, ама како сто чув се вртеле на форумов скрипти економика во ПДФ, ама не оние од скриптарите.. Највеќе ме загрижува Статистика теорија..:nesvest: Не знам што да учам и како да учам.. А задачите ми одат супер :vozbud:
Па во Либро/Зоки ги имаш тие што се на пдф само таму нема да ти ги дадат во пдф туку на лист :)

Али еве ти ги, ти заштедив едно ливче во кладилница клик
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
И да не знае некој колку се плаќа за презапишување предмет???
Е за плаќањето не знам за сигурно да кажам.

А некоја помош за Економија на инвестиции? Некој?
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
кој го положил меѓународна економија нека каже нешто каков е испитот и што најмногу дава?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
znae nekoj od kolku saat ke dava oceni ekonomika za tie sto nemaat zemeno ??? i od koga do koga se prijavuva ispit za u avgust ... na stranata ima dva razli4ni datumi ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom