Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Економика на претпријатие треба да се учат тие: според Боше вака...според Тоше онака...според Јоше кизнајт како....? :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
ај колеги честито 500 страни трачарење професори и остали слични активности, а и дај боже уше по многу да ни се множат.

1. @ #Серафимоски#. колега касниш.
2. МИЈАЛЧЕ САНТА RULEZZZZZZZZZZZZZZ !!!!!!!!!!!!
3. Која е страната за зачленување на Зефир ????
4. Млад надежен, бистар, студент од прва година на економски факултет со амбиции за освојување на економскиот свет, бара соодветна група за неговите способности која ке го прифати како член во истата за вежбите е-бизнис во првата група од 8-10 часот.
ЕДИТ:
Во третата група од 18 до 20 часот.
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Економика на претпријатие треба да се учат тие: според Боше вака...според Тоше онака...според Јоше кизнајт како....? :vozbud::vozbud::vozbud:
не е на одмет да се прочитат и тука/таму да се знае од прилика кој за што "зборел".
мене на прв колоквиум ми се падна дефиниција за организацијата на претпријатието според Куколеча (оние трите економика/организација/работење на претпријатието) и онаа теоријата на Питер Друкер демек што е најбитно (мислам дека беше создавање нов пазар и нов потрошувач)
сепак повеќе внимание обратете на поделбите
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Економика до која страна е прв колоквиум и кои страни се скратени? Постои тука таков шо се влече по предавања да ми каже? :)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Економика до која страна е прв колоквиум и кои страни се скратени? Постои тука таков шо се влече по предавања да ми каже? :)
И јас сакам тоа да знам, а инаку колку чисто за информација Економика колоквиумот ни е на 1ви март:) Рекла: ` ај да не биде сабота ко деловна етика, ќе биде понеделник` :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
И јас сакам тоа да знам, а инаку колку чисто за информација Економика колоквиумот ни е на 1ви март:) Рекла: ` ај да не биде сабота ко деловна етика, ќе биде понеделник` :)
Да :) , слушнав и јас... но слушнав и дека статистика ќе биде на 27ми.. :jaj:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
менаџмент на човечки ресурси само поделбите треба да се учат?
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
8
Поени од реакции
11
A kolegi, znaete za e-biznis tretata grupa sto odi od 18 do 20h, koga ke treba da gi formirame timovite?
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Да :) , слушнав и јас... но слушнав и дека статистика ќе биде на 27ми.. :jaj:
А јас баш слушнав како асистентката Марија вика: „Ќе биде после 27ми... Обично не го ставаме меѓу првите, ќе ве известиме поточно.“
:smir:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
A kolegi, znaete za e-biznis tretata grupa sto odi od 18 do 20h, koga ke treba da gi formirame timovite?
На вежби коа ќе си идеш од 18 тогаш :)

А јас баш слушнав како асистентката Марија вика: „Ќе биде после 27ми... Обично не го ставаме меѓу првите, ќе ве известиме поточно.“
:smir:

Е дај Боже да е така и да ме излажале :smir:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Добро ќе биде ако Статистика е после Економика, да се надеваме дека ќе биде така, треба да земеме уште 2глави.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Што испадна сега со статистика вежбиве, кога ќе имам пак, прашувам за кај асистентот, Драган мислам се викаше ?
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Што испадна сега со статистика вежбиве, кога ќе имам пак, прашувам за кај асистентот, Драган мислам се викаше ?
Вежби статистика има во четврток од 10-12 и во петок од 8-10.
Е сега кој ќе ги води Драган, а кој Марија не се знае.
Напрај некоја комбинација:smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Ај пак да си прашам јас.... Да не има некој нешто материјал за понуда и фактори на понудата????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom