Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 февруари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
0
pozdrav do site
kolegi bre mnogu mi se tri predmeti da gi polagam so kolokviumi,kazete mi koj e polesen ako ja ostavam za ispit od:ekonomika,trgovsko i statistia.
fala od napred
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
pozdrav do site
kolegi bre mnogu mi se tri predmeti da gi polagam so kolokviumi,kazete mi koj e polesen ako ja ostavam za ispit od:ekonomika,trgovsko i statistia.
fala od napred
Трговско или Економија :smir:, Статистика е малку потежок мора многу вежбање и многу учење од книга.
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Aj pomladive kolegi neka kazat nesto novo od kaj Slave sigurno nesto tresel na cas...mi fali navistina:pipi:

I kazete nesto za Javni Finansii so kako da se uci????
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ако си кај Славе, тестот изгледа вака:
http://www.4shared.com/dir/30872692/c1c22753/sharing.html
Ова е за на испит, значи прашањата ти се од цела книга,
на прв колоквиум рачунај исто вака ќе изгледа, само нормално од материјалот од Iкол.
20 прашања(секое по 3поени), 5 задачи(секоја по 8поени)=вкупно 100. Границата за положување му варира од 45-60, зависи кога.
Еден или два можни одговори.

А ако си кај Калина не знам дали се слични тестовите, така да прашај си..
Ова поениве ти се изгледа за од испит, на колоквиум не беа така лани. Имаше 20 прашања по 1 поен и 5 задачи по 2 поена. Граница 18 бода ама ја спушташе до 15.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Aj pomladive kolegi neka kazat nesto novo od kaj Slave sigurno nesto tresel na cas...mi fali navistina:pipi:

I kazete nesto za Javni Finansii so kako da se uci????
Хаха, Звер е Славе...
Ти положи економија? Да, епа оди нека ти ги врати Фити Таки парите. хаха :vozbud:
Па едни кога закаснија на предавање, Колеги студот ве разбуди, или студот не ве остави да спиете. мислам вака беше...Веќе никој не седи во 1в ред :)... Славе е Легенда, ама стварно добро предава.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Aj pomladive kolegi neka kazat nesto novo od kaj Slave sigurno nesto tresel na cas...mi fali navistina:pipi:

I kazete nesto za Javni Finansii so kako da se uci????
Јавни да се учи така да си знаеш како жиле па да положиш :wink:

pozdrav do site
kolegi bre mnogu mi se tri predmeti da gi polagam so kolokviumi,kazete mi koj e polesen ako ja ostavam za ispit od:ekonomika,trgovsko i statistia.
fala od napred
како многуу тоа е баш минимум :wink:
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Колеги, Основи на е-бизнис се полага на англиски или македонски? Да знам како да го учам :pipi:
 

ripcence7

ripcence
Член од
26 јануари 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
Decki jas denes ne ja sfativ asistetnkata Maca po statistika ....... Rece deka utre site sto imame vezbi od 8 ke bideme zaedno u amfiteatar 4 a od ponedelnik ke bideme podeleni po departmani ili???? :toe::salut:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Decki jas denes ne ja sfativ asistetnkata Maca po statistika ....... Rece deka utre site sto imame vezbi od 8 ke bideme zaedno u amfiteatar 4 a od ponedelnik ke bideme podeleni po departmani ili???? :toe::salut:
Утре се сите департмани, 1ва група во амфи 4, 2ра во амфи 3... ова е објаснувано во претходните 5 страни...
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Ова поениве ти се изгледа за од испит, на колоквиум не беа така лани. Имаше 20 прашања по 1 поен и 5 задачи по 2 поена. Граница 18 бода ама ја спушташе до 15.
Да? Епа мај аполоџис тогаш, сум заборавила. Добро што ме исправи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom