Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 октомври 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
Мислам дека прашањата носат по 2 поени, со 18 си положен, а мислам дека со 16 пушта условно на втор :)

Ок, фала... а утре ќе имаме предавања? Се надам ќе имаме, да дознаам веќе еднаш границава менаџмент дали е спуштена ...
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
резултати

колоквиум основи на сметководство за да не има резулати денес ?????


.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Да ти кажам лани како беше англиски - се будалевме идевме на предавања од 2 до 5 поручек колку шо памтам, и така пун анфи 1 си беше стално - типката (професорката) пушташе списоци за редовност активност - ( демек ако си кажал нешо на часот плус за активност имаш - али сите се запишувавме ) и сето тоа за џабе. И требаше да има колоквиум али професорката не знаеше колку души го слушаме предметот и договориле само 1 амфи за полагање и коа дојде време за полагање - милион студенти дојдоа немаше место да се седи ( нешто ко предавањата на Шуклев ) и така се откажа колоквиумот и се одржа само испит кој БЕШЕ ПРЕЛЕСЕН !!!!! полесен не сум сретнал до сеа жими се беше полесно од англиски у основно со сум учел. И BTw тој испит фактиќки се водеше како колоквиум а регуларниот у февруар беше истиот несменет исти прашања исто се. И сите што немаа избрано англиски беа крајно љубоморни :vozbud:
Добри сте биле ние сме од 4 до 7 на предавање:toe: Инаку истиот принцип ни го кажа, се запишуваме за активност на списокот и демек ќе имаме повисоки оцени. Сепак не ми е проблем англиски така да не се грижам многу за него.

Само што она нагласи дека лани било крш и затоа сеа сака да не се повтори истото, значи може ќе биде поорганизирана годинава:)
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Добри сте биле ние сме од 4 до 7 на предавање:toe: Инаку истиот принцип ни го кажа, се запишуваме за активност на списокот и демек ќе имаме повисоки оцени. Сепак не ми е проблем англиски така да не се грижам многу за него.

Само што она нагласи дека лани било крш и затоа сеа сака да не се повтори истото, значи може ќе биде поорганизирана годинава:)
И нема зашто да ти биде ..... со 2 саата учење 100 бода имав ( od 100 vkupno ):helou:.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Колку е минимум за економија?
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Колеги, а коа почињаме со предавања да не знае некој? :smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Од денес... 40 е мојот среќен број :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Мене ми излезе од петици, посебно кога рече 40 запирка... а јас имав точно 40 :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom