Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Здраов.Јас сум 4та година гимназија и планирам да студирам на Економски факултет
па ме интересира несто во врска со проектната задача за матура.Сакам да знам по кој предмет е препорачливо да се изработи задачата.Бидејќи ако задачата не е соодветна за факултетот се кратат 4 бода за упис. Поздрав

кој ти рекол дека се кратат бодови? На овие што завршија оваа година не им се скрати ни поен.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Dali granicata po etika ke bide spustena?
Ja padnav za edno prasanje... ama nemozev da ja najdam prof. da ja prasam dali ke mi dozvoli da idam na vtor.
Ima nekoj po detalni informacii?
PS MRAZAM ETIKA FILOZOFII LOGIKI I PREDMETI SO VAKVA MATERIJA!!!!
Па што си го избрал/а? :)

А иначе етика лани имале некој со мање едно прашање и биле во канцеларија кај неа и ги пуштила да полагаат 2. Но лани биле 2-3 само... ако се појке оваа година може и да не пушти.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
172
Поени од реакции
38
баш гледав резултати етика и се зачудив колку многу паднати, лани кога полагавме етика беше еден од најлесните предмети или можеби секоја наредна генерација е се послаба (без навреда), сепак 20-30 страни колоквиум без разлика на содржината ако треба и напамет ке се научат.....
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.994
Поени од реакции
5.622
Па ако се гледа по резултатите на државната матура... оваа генерација е далеку појјака од онаа од лани :)
А за Деловна Етика, ете и јас го полагам како предмет од трета... воопшто не беше лесно, се изненадив колку беше тежок колоквиумот :raz:
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Здраов.Јас сум 4та година гимназија и планирам да студирам на Економски факултет
па ме интересира несто во врска со проектната задача за матура.Сакам да знам по кој предмет е препорачливо да се изработи задачата.Бидејќи ако задачата не е соодветна за факултетот се кратат 4 бода за упис. Поздрав
ne veruvam deka se kratat poeni ali za sekoj slucaj napravi si proekt po ekonomija .. .. ..
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
172
Поени од реакции
38
Па ако се гледа по резултатите на државната матура... оваа генерација е далеку појјака од онаа од лани :)
А за Деловна Етика, ете и јас го полагам како предмет од трета... воопшто не беше лесно, се изненадив колку беше тежок колоквиумот :raz:
neznam mozebi stvarno potezok go dala ovaa godina a i mislam deka lani se pominuvase so 52, a ovaa godina so 60 poeni ako ne se lazam
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Здраов.Јас сум 4та година гимназија и планирам да студирам на Економски факултет
па ме интересира несто во врска со проектната задача за матура.Сакам да знам по кој предмет е препорачливо да се изработи задачата.Бидејќи ако задачата не е соодветна за факултетот се кратат 4 бода за упис. Поздрав
ne se kratat poeni, mene zadacata mi bese po angliski :)

ima li deneska rezultati po smetkovodstvo ???
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
ne se kratat poeni, mene zadacata mi bese po angliski :)

ima li deneska rezultati po smetkovodstvo ???

Слабо :) Ако не покасно, утре би требало. Таа асистентката ја нападнавме у бифе вчера рече дека готови биле резултатите, а за истакнување незнаеше шо како.


Иначе Пеце денес раздели резултати :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ме интересира како е Економија во прва година на испит?
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Ме интересира како е Економија во прва година на испит?
Исто како и на колоквиум, значи прашања од тој тип само што имаш 30 место 25 :) и нормално на цел материјал
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom