Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Menadzment informacioni sistemi ili Javni finansii??? :toe: Moze li nekoj da mi kaze po nesto i za dvata predmeta bidejki treba da izberam eden! Odnapred fala:helou:
За информациони системи незнам:toe: али јавни финансии е доста тешко. Не ти го препорачувам:nenene:, за учење не е нешто многу забегано али паѓаат гадни прашања. Барем за мене такви беа!:helou:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
веројатно претходно има прашано некој за ова но не најдов (или не видов) одговор, па ќе ги замолам "стариве" да кажат:smir:
вака: ако ми ја прифатат молбата и бидам на Менаџмент ќе треба да бирам два помеѓу:
- Теорија на одлучување (ми звучи интересно, сакам да го изберам ако може повеќе информации)
- Јазик (англиски, чув дека е лесно, веројатно ќе го изберам)
- Информациони технологии (чув дека е истиот професор од основи на ебизнис, наводно не било тешко, ама не ми се има пак работа со неговите тестови)
- Управување со промени (?!)
- Јавни финансии (некој рече дека е тешко?!)
- Сметководство на трошоци (не би го избрал)
Е сега, ве молам препорачајте нешто од горенаведените, предност: да нема учење на памет, туку со разбирање:))
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Колеги, дали некој слушал Комерцијално светско стопанство или Познавање на стоки да ми каже што како, имам 3 изборни ове два, и Претприемништво од Таки, така да секако ќе го одберам Таки, меѓутоа од овие два стварно не знам кои.:toe: Или ако некој слушал предмет од професорите на овие два предмета Димитар Граматиков и Наталија Николовска да ми каже како предаваат Фалаааа :helou:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Дечки на факс пишува од среда,а слушнав и од други луѓе дека од среда се почнува,некој посигурна информација да не ми биде џабе патот утре?!
 
G

grande-juve

Гостин
знае ли некој дали партиципацијата за тие што се квадрат се плаќа на 2 рати или одеднаш, дека партиципацијата е 100 евра па ми изгледа малку за на рати
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
:nekoj:

se cini nikoj ne znae...ke vidime vo vtornik sto ke ni kazat
na 15 ti se pocnuva

знае ли некој дали партиципацијата за тие што се квадрат се плаќа на 2 рати или одеднаш, дека партиципацијата е 100 евра па ми изгледа малку за на рати
odednas

Дечки на факс пишува од среда,а слушнав и од други луѓе дека од среда се почнува,некој посигурна информација да не ми биде џабе патот утре?!
Od 15.09 pocnuva letniot semestar veke na web imate i rasrpored

веројатно претходно има прашано некој за ова но не најдов (или не видов) одговор, па ќе ги замолам "стариве" да кажат:smir:
вака: ако ми ја прифатат молбата и бидам на Менаџмент ќе треба да бирам два помеѓу:
- Теорија на одлучување (ми звучи интересно, сакам да го изберам ако може повеќе информации)
- Јазик (англиски, чув дека е лесно, веројатно ќе го изберам)
- Информациони технологии (чув дека е истиот професор од основи на ебизнис, наводно не било тешко, ама не ми се има пак работа со неговите тестови)
- Управување со промени (?!)
- Јавни финансии (некој рече дека е тешко?!)
- Сметководство на трошоци (не би го избрал)
Е сега, ве молам препорачајте нешто од горенаведените, предност: да нема учење на памет, туку со разбирање:))
sekoja odluka koja ke ja doneses mora da bide tvoja i da ne se bazira na ona sot e ovde kazano. Sekoj ima razlicno iskustvo okolu se ona sto se slucuva na fakultet. Taka da sto i da odberes treba da zagrees stolica i da ucis.
Pozdrav:helou:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Vo sreda pocnuvame so zimski semestar, i na web nema niso od noviot raspored koj mi kazaa deka veke go imalo objaveno na fakultet
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
А утре ќе има некои активности или стандардно некое обраќање на деканот и сл.?
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
да не знае некој ревизија кога се предавањата ?
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Vo sreda pocnuvame so zimski semestar, i na web nema niso od noviot raspored koj mi kazaa deka veke go imalo objaveno na fakultet
Na stranata na Ekonomski fakultet vlezi vo Studii i klikni na Nov studiski program (vo gorniot lev agol)

Znae nekoj nesto za oktomvriska ispitna sesija? Slusnav deka ke ima
Koga treba da se podnesuvaat molbite do studentski?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom