Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2010
Мислења
964
Поени од реакции
1.886
i da ne znae nekoj slucajno za onaa izjavata sto ja pise kaj konecnite rezultati za primenite na ekonomski dali treba da odime vo ksopje do fakultetot ili... nekade mozeme da popolnime nesto ... ili sto ne me e jasno :toe: :kesa:
Колку шо се сеќавам, изјавата гу давамо кда се запишувамо (мислу дека беа 2 изјави и договор... или нешо такој), зима се од факултет, и заедно со другите документи гу даваш на студентски, едн примерок од договоро ти враќат тебе... Такој да, нема подреба да идеш у Скопје само за тај изјава (колку што мене ме држе памтењето)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
190
Напишав на е-маил до Валентина(по предлог на вампиргирл)за прашањето дали треба да се оди утре на факултет за изјава да се даде во врска со примањето на бруцошите, па штом ми одговорат ќе напишам тука ...
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
718
Поени од реакции
153
ja sega se zapisav ne ekonomski potocno na fin.men. i bi sakala sovet od postarite studenti vo vrska so izbornite. neam pojma sto da izbieram pa ako mozete nes da mi preporacate koj bi bil polesen ili podobar nz. i kolku treba da izberema posto kaa so gleam ima mnoooogu :nesvest:
Trgovsko pravo,najdobriot izboren predmet,mozes i sociologija vikaat lesen bil,a za trgovsko od licno iskustvo ti zboram:):):):)))))))

--- надополнето ---

i da ne znae nekoj slucajno za onaa izjavata sto ja pise kaj konecnite rezultati za primenite na ekonomski dali treba da odime vo ksopje do fakultetot ili... nekade mozeme da popolnime nesto ... ili sto ne me e jasno :toe: :kesa:
A be nemora da odite utre,duri i da otidete neznam dali ke ja popolnite uste utre taa izjava,koga ke se upisuvate togas ke ja podnesete i zaedno so participacijata i drugite dokumenti,taka bese minatata godina!!!

--- надополнето ---

Здраво јас сеа се запишав на економски/менаџмент општ и влегов државна квота ако може некој да ми каже коа почнуваат предавања,што како се плаќа и најбитно што е со ектс кредитите?? мн збунува тоа нешто.
Благодарам :smir:
Predavanjata pocnuvaat na 15 Sepmtevri i se plajka vo 2 rati,bidejki si ti drzavna kvota,togas sega ke treba da platis pola,vo Januari pola i imas uste nekoi positni davacki na drugi uplatnici,toa e toa,a za EKTS mislam deka uste ti e rano da se zamaras so toa,prvo zosto ni nie ne znaeme najtocno sto i kako ke bide,a vtoro,ti i onaka si prva godina pa nemas sto da prpolagas:):):):)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Ок, не иде вака. Нова тема нека си се отвори ЕКТС на економски факултет! Сега ме мрзи неможам, ако нема направено од некој друг јас ќе отворам утре, и Таму овие прашања. :toe:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.610
Поени од реакции
227
Ок, не иде вака. Нова тема нека си се отвори ЕКТС на економски факултет! Сега ме мрзи неможам, ако нема направено од некој друг јас ќе отворам утре, и Таму овие прашања. :toe:
Да, добра ти е идејата.
Каша попара е веќе темава.
И нека сите битни информации ги спојува модераторот во првиот пост од темата, нека се заангажира =)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
964
Поени од реакции
1.886
Trgovsko pravo,najdobriot izboren predmet,mozes i sociologija vikaat lesen bil,a za trgovsko od licno iskustvo ti zboram:):):):)))))))
Тачно!


Predavanjata pocnuvaat na 15 Sepmtevri i se plajka vo 2 rati,bidejki si ti drzavna kvota,togas sega ke treba da platis pola,vo Januari pola i imas uste nekoi positni davacki na drugi uplatnici,toa e toa,a za EKTS mislam deka uste ti e rano da se zamaras so toa,prvo zosto ni nie ne znaeme najtocno sto i kako ke bide,a vtoro,ti i onaka si prva godina pa nemas sto da prpolagas:):):):)
Поситни!? :vozbud:Вкупно 4 уплатници на кои се уплаќа повише од пола рата :toe:


Ок, не иде вака. Нова тема нека си се отвори ЕКТС на економски факултет! Сега ме мрзи неможам, ако нема направено од некој друг јас ќе отворам утре, и Таму овие прашања. :toe:
Аха.

--- надополнето ---

Да не знаете дали има, и ако има, до кда е роко за поднесување на молба за префрлување на смер?
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Мислам дека на 15 септември веќе ќе знаеш дали тиодобриле, значи пред 15 секако е крајниот рок... со среќа
 
Член од
19 август 2007
Мислења
940
Поени од реакции
299
i da ne znae nekoj slucajno za onaa izjavata sto ja pise kaj konecnite rezultati za primenite na ekonomski dali treba da odime vo ksopje do fakultetot ili... nekade mozeme da popolnime nesto ... ili sto ne me e jasno :toe: :kesa:
Секоја година го пишува тоа, ама може таа изјава да се пополни/достави кога ќе се запишуваш.
 
Член од
22 август 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
dobro kolegi,ako mi ostane nekoj predmet od prethodnata godina jas ke go prezapisam toa e ok,ama dali tie predmeti so ti e od tekovnata godina a ti e se minusirani zaradi da receme 2 ispiti ke moze da gi polagas ispitna sesija,da gi prijavis.daj nekoj ako znae neka kaze potocno akjo tetkata na studenski objasnila na nekoj .
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
1
Да бе, јас дека сум од Скопје специјално за тебе ќе отидам да дознаам што е со ектс, и одма порака ќе ти пишев... Ај кај јас сум прв за тоа и вие од другите градови да студирате во Ск, а верувај многу се против, сеа уште сакаш да идам да ти дознавам баш дека сум од Ск, од една страна сакаш рамноправност од друга ние да трчаме за тебе...
Prvo: jas sum od skopje i ne me interesira ekts me interesirase rezultati matematika
vtoro: go napisav toa poso od muabeti za ekts nemoze nisto da se procita na forumov
treto: neznam so si se naprail/a pametna tuka so komentarov koa ne si ni razbral/a so sum napisala

--- надополнето ---

Ок, како кажеш!

--- надополнето ---Ок, sorry шо се вмешав..
Za beneamata: poso ocigledno deka si najpameten/na tuka vozdrzi se od komentari od toa koj ima a koj nema pravo za sto da komentira . Ama aj ne se raspravam, najverojatno seraboti za kompleks

--- надополнето ---

Да, добра ти е идејата.
Каша попара е веќе темава.
И нека сите битни информации ги спојува модераторот во првиот пост од темата, нека се заангажира =)
Bravo za idejava!!!
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
159
Од Скопје си? Па зашто тогаш толку револтирано мрчиш зошто никој не ги спомнува резултатите по математика? Не моеш да се измрдаш до факултет? Не, у никој случај така?
И не сфати дека тука секој си праи муабет за што си сака? Или веќе не ти требаат прашања, па ај сеа се осеќаш препаметна да им солиш памет на другиве.

Секако ако се поставиш на тој начин, како што секогаш се поставуваш, никогаш нема да добиеш соодветен одговор. Комплексите не се од другата страна од твојот монитор.. побарај си ги таму кај тебе, и би те замолила веќе твоите фрустрации да не ги истураш тука, и тие муабети од 2ро одделение у стилу не ми се прави мн паметен тука не. Сепак си за 2ра год на факултет, за жал.
Поздрав.
 
Член од
7 мај 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Predavanjata pocnuvaat na 15 Sepmtevri i se plajka vo 2 rati,bidejki si ti drzavna kvota,togas sega ke treba da platis pola,vo Januari pola i imas uste nekoi positni davacki na drugi uplatnici,toa e toa,a za EKTS mislam deka uste ti e rano da se zamaras so toa,prvo zosto ni nie ne znaeme najtocno sto i kako ke bide,a vtoro,ti i onaka si prva godina pa nemas sto da prpolagas:):):):)[/QUOTE]

Fala :) a davackite uste 7000 se :D :icon_eek:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
758
Aj neka kaze nekoj od kolku casot e ispitot po Informaciski Tehnologii PLSSSSSSSSSSSSSSS
 
M

Mario Gómez

Гостин
Уплатницава што е 750 денари ни ја даваат на факултет, така?

Индексот и легитимацијата се купуваат таму во книжарницата?

И на некој ако не му е мака да ги запиши податоците од жиро сметката на која треба да уплатиме за сојузот на студентите, имам проблеми со страната и со нетот.

фала однапред. :back:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.638
Поени од реакции
13.672
Prvo: jas sum od skopje i ne me interesira ekts me interesirase rezultati matematika
vtoro: go napisav toa poso od muabeti za ekts nemoze nisto da se procita na forumov
treto: neznam so si se naprail/a pametna tuka so komentarov koa ne si ni razbral/a so sum napisala

--- надополнето ---Za beneamata: poso ocigledno deka si najpameten/na tuka vozdrzi se od komentari od toa koj ima a koj nema pravo za sto da komentira . Ama aj ne se raspravam, najverojatno seraboti za kompleks

--- надополнето ---Bravo za idejava!!!
Ај види ја темава
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom