Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
dobro be lugje nema nekoj so polagase matematika sea i znae dali ima rezultati????????? ko so gleam site ste zainteresirani za prezapisuvanje predmeti, semestri, bla bla a nikoj nema da se najde so sea polagal matematika?!?!?

--- надополнето ---

za tie sto se od skopje: dodeka razglabate tuka sto kako ke idevte na faks i ke doznaevte sto e so ekts
Hahah,a be nema od kogo da se doznae,tie od tamu neznaat ni samite sto kako e ova EKTS-vo:):):):)))))))
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
denes bev na fax, prvo moras da gi zapises nepolozenite predmeti od prva, posle zaodlzitelnite predmeti, pa na kraj ako mozes da gi zapises i izbornite, vo semestar minimum treba da imas 25 kredita a maksimum 35, vkupno u godina 60 kredita... inace participacijata se deli so 60 i si dobivas cena na kredit, na pr tie so se u drzavna so 200 evra kredit im e po 3.33 evra i pak si ispaga od godina 200 evra...inace i tie na studentski ne znaat bas dobro poso usene ja usovrsile programata, sakav trgovsko da go zemam izboren ali sega e 9 krediti i mi ispagaat vrkupno 63, taka da ke moram da zemam nekoj predmet so 6 krediti
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.506
dobro be lugje nema nekoj so polagase matematika sea i znae dali ima rezultati????????? ko so gleam site ste zainteresirani za prezapisuvanje predmeti, semestri, bla bla a nikoj nema da se najde so sea polagal matematika?!?!?

--- надополнето ---

za tie sto se od skopje: dodeka razglabate tuka sto kako ke idevte na faks i ke doznaevte sto e so ekts
Да бе, јас дека сум од Скопје специјално за тебе ќе отидам да дознаам што е со ектс, и одма порака ќе ти пишев... Ај кај јас сум прв за тоа и вие од другите градови да студирате во Ск, а верувај многу се против, сеа уште сакаш да идам да ти дознавам баш дека сум од Ск, од една страна сакаш рамноправност од друга ние да трчаме за тебе...
 
Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
Да бе, јас дека сум од Скопје специјално за тебе ќе отидам да дознаам што е со ектс, и одма порака ќе ти пишев... Ај кај јас сум прв за тоа и вие од другите градови да студирате во Ск, а верувај многу се против, сеа уште сакаш да идам да ти дознавам баш дека сум од Ск, од една страна сакаш рамноправност од друга ние да трчаме за тебе...
шо е ова противење, абе дајте не се глупирајте алооооо! никој не е на никој должен да му врши работа, али и ти претеруваш, против, едно, друго... немојте со препуцавања
 
Член од
24 август 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Абе знае некој дали има резултати трговско и дали ќе ги постават на нет?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
шо е ова противење, абе дајте не се глупирајте алооооо! никој не е на никој должен да му врши работа, али и ти претеруваш, против, едно, друго... немојте со препуцавања
Hah,gospogice pisatelke ve molam ne izigravajte osnoven sud 1 ili 2 i ostavete go kolegata da go ostvari svoeto pravo na sloboda vo izrazuvanjeto,nie sme demokratsko opstestvo,hehehehe:):):):):)))))))
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
колги бе дајте помош за економика на претпријатие, многу е од книга, плис плиииис најмногу
Имаш во либро скрипти за секој колоквиум [по 30-40 страни], а за последниот 3ти колоквиум не ја земај мала е скриптата не ти ја препорачувам, јас за 3тиот си учев од книга.. а ако не си во можност да тркнеш до либро побарај од некој колега, мора да ги има[и обрни повеќе внимание на набројуванките]:salut:..
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Абе знае некој дали има резултати трговско и дали ќе ги постават на нет?
Pa na kolokviumite i na minatiot ispit imase rezultati na net,taka da ne gledam pricina zosto i ovoj pat ne bi bilo taka:):):):)))))))

--- надополнето ---

колги бе дајте помош за економика на претпријатие, многу е од книга, плис плиииис најмногу
Jas od skriptite ucam,vtorata i tretata gi imam u kompjuter ako sakas da ti gi pratam,samo pisi.Inace ja procitav ednas knigata i ima nevideni sranja i mnogu dosadni glupi raboti i pocnuva da mi bega koncentracijata od takvi raboti i si rekov,a jas bolje od skriptite da si ucam,inace dobri se,so istive na kolokviumi polagaa moi poznanici:):):):))))))
 
Член од
10 март 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
moze li nekoj sto bese na ispitot po statistika vo juni da mi kaze sto tocno se padna kakvi zadaci i od koi temi bea najvise, koi temi bea najmnogu zastapeni i dali ima sansi da pominam
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.506
шо е ова противење, абе дајте не се глупирајте алооооо! никој не е на никој должен да му врши работа, али и ти претеруваш, против, едно, друго... немојте со препуцавања
Не е препуцавање, нема право она да кажува ние од Скопје да идеме да гледаме и пази тоа додека тука сме расправале. Изгледа ја мрзело да прочита од почеток и да види дека неколку луѓе веќе биле и кажуваа тоа што им беше кажувано... А и плус нова си на форумов, сигурно нема лоша репутација од тоа што постовите и вредат.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
^
I couldnt agree more.
Значи начинот на кој таа го напиша тоа е навредлив и Бенеамата немаше лоша намера со тоа што и одговори. Тој дефинитивно е најголем подржувач на студентите од другите градови, зашто ако не приметувате само он и ви врши работа и ви одговара на прашања. Јас тоа најдобро го знам. Толку од мене.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Би сакала некој да ми одговори (хехе).Имам едно прашање..На конечните ранг листи за новозапишаните на економски пишуваше дека во рок од 24 сати треба да дадиме изјава,и треба да одам утре изјава да давам дека се согласувам да бидам во државна??
 
Член од
10 март 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
dobro tolku li ne se naoga nekoj da kaze neso za ispitot statistika kakov bese vo juni sto se padna od koi temi zadacii
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Би сакала некој да ми одговори (хехе).Имам едно прашање..На конечните ранг листи за новозапишаните на економски пишуваше дека во рок од 24 сати треба да дадиме изјава,и треба да одам утре изјава да давам дека се согласувам да бидам во државна??
A be toa samo taka e formalno,jas minatata godina go vidov toa posle edna nedela i si vikav ej da ne ne me primat sea deka kasnam,haha,a ustvari koa ke uplajkate togas ke gi popolnuvate izjavite,bar taka bese minatata godina,a i utre da otides najverojatno ke ti recat taka:):):):)))))))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom