Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
Колеги може малку помош?
Се запишав на економија и сега имам малку проблем со изборниве,се мислам да земам трговско право во зимски семестар и англиски во летен.Некој совет?Прочитав дека го фалите трговско дека бил лесен...?
treba da presmetas so kreditite, imas tri predmeti zadolzitelni so po 9 krediti i plus trgovsko e 9 krediti , taka da 36krediti ne mozes da imas u eden semestar, i jas sakav trgovsko i angliski, ali ke moram da baram nekoj dr predmet za u prv semestar... spored prestmetkite moi treba da zemes predmet od 6 kretiti u prv semsetar i so 9 krediti vo vtor semsetar , mozebi gresam, ali vaka mi objasi taa na studentski...

--- надополнето ---

трговско право ти е во летен семестар
premesten e sega vo zimski
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
ZNACI PRASAV ZA REZULTATI MATEMATIKA!!!! I NE REKOV DA OTIDE NEKOJ DA VIDI TUKU PRASAV DALI NEKOJ VEKE VIDEL!!!!!!!!!!! JA NEZNAM STO DAVATE KOMENTARI KOA NE CITATE
Немав ништо против вас колешке, не ве ни цитирав ниту пак спомнав. Моето мислење се однесуваше општо за сите што ја пратат оваа тема бидејќи често читам како молат да им види некој кога полагаат итн. Се извинувам ако ме сфативте погрешно :smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.506
Ај бе не и се правете сите многу паметни на Luisiana, што ви е филмот, да бев модератор ќе летаа црвени картони.

И дај научете ја да цитира мислење веќе еднаш, цело време ми се буни.

Ќе заборавев, пишувањето со големи букви само покажува за каква личност станува збори.
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
1
Немав ништо против вас колешке, не ве ни цитирав ниту пак спомнав. Моето мислење се однесуваше општо за сите што ја пратат оваа тема бидејќи често читам како молат да им види некој кога полагаат итн. Се извинувам ако ме сфативте погрешно :smir:
haha nema veze, mislev za mene e, poso gledam nesto se frustriraat korisnicive na forumov hahhahaha . neznam so e rabotava . Izglea site go utnale fakultetot, trebalo na praven da idat pa sudii da stanat...
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
cekaj cekaj vo koja uloga se stavi devojko? advokat na beneamata ili sudija tuka na forumov! slusaj vaka, mene ne mi trebaat strucni lica da mi kazuvaat sto ke prasam i kako ke prasam ok? kako sto kaza na forumov sekoj si pravi muabet za sto saka neli??? taka da IC DA NE TE BOLI TEBE DALI JA MOZAM ILI NEMOZAM DA SE IZMRDAM I DALI ILI NE KE PRASAM ZA MATEMATIKA !!!!!!!! licno neznam sto ti e problemot ali valjda nemas popamentna rabota ! I DA KE KAZAM: NE MI SE PRAVI MNOGU PAMETENA!!!!

--- надополнето ---

ejjjj bravoooo si ja nasla:))) sega posetija!!! ti treba

--- надополнето ---



moes da ja iskoristis!
А што планираш ти? Да се караш со оние од кои бараш овде помош? Сите постови ти се од темата Економски факултет. Каде си дошла овде од корист па и ќе се расправаш со сите. За џабе немаш негативна репутација
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
1
Ај бе не и се правете сите многу паметни на Luisiana, што ви е филмот, да бев модератор ќе летаа црвени картони.

И дај научете ја да цитира мислење веќе еднаш, цело време ми се буни.

Ќе заборавев, пишувањето со големи букви само покажува за каква личност станува збори.
Ej beneamata izvini molim te za koristenjeto na golemi bukvi!?!?!!? WTF?? ja znaes so mislam deka e najdbro: da te nauci tebe nekoj da zakutis koa treba, i koa si dal komentar na nesto so ne si go sfatil u prv moment da prekines da se pravis najpameten! ok? a btw so e so tebe nesto gleven si im na ovie kutrive sto te branat ili sto????? hahhahahahaha patetiki

--- надополнето ---

А што планираш ти? Да се караш со оние од кои бараш овде помош? Сите постови ти се од темата Економски факултет. Каде си дошла овде од корист па и ќе се расправаш со сите. За џабе немаш негативна репутација
jas kolku sto znam tebe ne ti se obrativ! sto planiram planiram! zal mi e za tebe ako imas nekoj problem so toa
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Luisiana against the world :tv: btw еден прашалник/извичник врши иста фукнција како 100.

Beneamata те жалам, стварно ништо не разбираш бе:nesum:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.506
Значи ајде од почеток, ќе се обидам да ти објаснам кога некои работи не ги разбираш и за жал ќе морам да користам големи букви и болд(оние дебели букви) али со цел за потенцирање а не на викање како што ги користиш ти.

Значи еве што пиша ти:
[/COLOR]za tie sto se od skopje: dodeka razglabate tuka sto kako ke idevte na faks i ke doznaevte sto e so ekts
Значи јас ти реплицирав за овој, баш овој дел, не за математика твоја, иако сите твои постови во оваа тема се прашања а ниеден одговор на прашања.

1. Темава е насловена: ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ, на нејзе можеме што сакаме да пишуваме поврзано со случувањата на овој факултет(на тој што студираш, да не дојде до забуна при читање), а ЕКТС е дел од случувањата на ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ, и ако тебе ти смета да читаш 30000000 постови поврзани со темава можеш слободно да не читаш а исто така и да не пишуваш, it's up to you.

2. Си пишала, цитирам: за тие што се од Скопје, јас сум од Скопје и реплицирав на тој муабет и се чувствувам прозван и мислам дека можам слободно да ти реплицирам.
Уште еднаш да ти објаснам, факултетот е за СИТЕ, секој што го интересира може да си отиде лично и да праша, а и што има врска ако сум од Скопје или од Велес, кога некој од Куманово или од Велес ќе дојде побрзо до факултет него ли јас или некој друг.

Се надевам дека сеа се ти стана појасно.

А зашто сите ме бранат, хммм, не знам, прашај ги преку ПП, само не тролај веќе на темава.

Ајт, отиде на игнор.

Се најубаво и се надевам ќе положиш математика.
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
treba da presmetas so kreditite, imas tri predmeti zadolzitelni so po 9 krediti i plus trgovsko e 9 krediti , taka da 36krediti ne mozes da imas u eden semestar, i jas sakav trgovsko i angliski, ali ke moram da baram nekoj dr predmet za u prv semestar... spored prestmetkite moi treba da zemes predmet od 6 kretiti u prv semsetar i so 9 krediti vo vtor semsetar , mozebi gresam, ali vaka mi objasi taa na studentski...

--- надополнето ---

premesten e sega vo zimski

Чекај малце во зимски според информациите на сајтот на економски(валидни се,така) иаме 2 задолжителни предмети од по 9 кредити тоа се вкупно 18,коа на тоа ќе го додадеш трговско со исто 9 испаѓа 27,а не 36?

А постариве колеги да споделат некои искуства англиски?Јазикот го владеам,само да не е некој лев професор?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Тачно!




Поситни!? :vozbud:Вкупно 4 уплатници на кои се уплаќа повише од пола рата :toe:




Аха.

--- надополнето ---

Да не знаете дали има, и ако има, до кда е роко за поднесување на молба за префрлување на смер?
Hahahaha,pa kolega morase da pisam positni,za da ne ja isplasam koleskata odma,a inace za razlika od mojata participacija od 600 evra,tie davacki vo odnos na participacijata licea na positni:):):):):))))))
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
abe DOSTA VEKE tuka kako deca se karate :tapp:, ili kazete nekoja informacija ili kutete.
p.s Luisiana pazi site se protiv tebe, beneamata ne mi se pravi so zenski tuka herkules :smir:
Не е битен родот во виртуелно карање :)


Чекај малце во зимски според информациите на сајтот на економски(валидни се,така) иаме 2 задолжителни предмети од по 9 кредити тоа се вкупно 18,коа на тоа ќе го додадеш трговско со исто 9 испаѓа 27,а не 36?

А постариве колеги да споделат некои искуства англиски?Јазикот го владеам,само да не е некој лев професор?
Ако ти е Мери Лазаревска... Срцка е :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Од Скопје си? Па зашто тогаш толку револтирано мрчиш зошто никој не ги спомнува резултатите по математика? Не моеш да се измрдаш до факултет? Не, у никој случај така?
И не сфати дека тука секој си праи муабет за што си сака? Или веќе не ти требаат прашања, па ај сеа се осеќаш препаметна да им солиш памет на другиве.

Секако ако се поставиш на тој начин, како што секогаш се поставуваш, никогаш нема да добиеш соодветен одговор. Комплексите не се од другата страна од твојот монитор.. побарај си ги таму кај тебе, и би те замолила веќе твоите фрустрации да не ги истураш тука, и тие муабети од 2ро одделение у стилу не ми се прави мн паметен тука не. Сепак си за 2ра год на факултет, за жал.
Поздрав.
Very nice girl gi pokaza zabite,hihih,izglea ne si taka very nice kako so si se potpisala:):):):):))))))

--- надополнето ---

Predavanjata pocnuvaat na 15 Sepmtevri i se plajka vo 2 rati,bidejki si ti drzavna kvota,togas sega ke treba da platis pola,vo Januari pola i imas uste nekoi positni davacki na drugi uplatnici,toa e toa,a za EKTS mislam deka uste ti e rano da se zamaras so toa,prvo zosto ni nie ne znaeme najtocno sto i kako ke bide,a vtoro,ti i onaka si prva godina pa nemas sto da prpolagas:):):):)
Fala :) a davackite uste 7000 se :D :icon_eek:[/QUOTE]

Hahaha,pa taka nekako:):):):):)))))))
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
  1. [FONT=&quot]Индекс[/FONT][FONT=&quot] и[/FONT][FONT=&quot] студентска [/FONT][FONT=&quot]легитимација[/FONT]
  2. [FONT=&quot]Пријавни [/FONT][FONT=&quot]листови[/FONT], [FONT=&quot]од[/FONT][FONT=&quot] кои[/FONT][FONT=&quot] едниот [/FONT][FONT=&quot]пријавен [/FONT][FONT=&quot]лист[/FONT][FONT=&quot] да[/FONT][FONT=&quot] биде[/FONT][FONT=&quot] таксиран[/FONT][FONT=&quot] со[/FONT] 50,00 [FONT=&quot]денари[/FONT]
При запишувањето ова ќе најдеме на факултет, така? :)
Исто така треба да уплатиме прва рата, односно 100 евра според тоа што го прочитав на сајтот и да ја приложиме уплатницата. Е браво. :)

Уште за изборните предмети, сега кога се запишуваме бираме 2, еден за летен, еден за зимски семестар или повеќе? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom