Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Тие што ќе имаат менаџмент и маркетинг во 3ет семестар, сега со 250 страни менаџмент на колоквиум има да им фуче.

Башка секако имаше некои предмети кои се полагаа на 2 колоквиума и таман не се поклопуваа со другите, па некогаш доаѓаше да полагаш само 2 предмети во текот на колоквиумската.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Се океј, али менаџмент мислам ако го полагам на 2 колоквиуми нема никогаш да го положам.
А за овие што ќе бидат прва година, среќно на Математика и Статистика.
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
:shok: :shok: Менаџмент + маркетинг на два колоквиуми :nesvest: :zid:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Нека биде само со 1 колок.(испит) и така ова е веќе играње со студентите:jaj:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Мене поише ми се свиѓа вака пошто до сега ептен брзо некако доаѓаа колоквиуми. Плус, ако има слободна недела пред колоквиуми ќе се олесни поприлично полагањето. Уште да може да се преполага колоквиум... :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Мене поише ми се свиѓа вака пошто до сега ептен брзо некако доаѓаа колоквиуми. Плус, ако има слободна недела пред колоквиуми ќе се олесни поприлично полагањето. Уште да може да се преполага колоквиум... :)
И Виски пред и после секој колоквиум :cug:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
ја со 72,6 бодови би влегол лииииииии на некој смер на економски ( не у државна квота секако .. ) ?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
ја со 72,6 бодови би влегол лииииииии на некој смер на економски ( не у државна квота секако .. ) ?
Еееее му се смееше на ziko bt а сега за кај си ти аааа? И после се жалите сме ви доаѓале во Ск да ви земаме место...
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Никако не ни се погодува :) Повеќето колеги се жалеа што сме на 3 колоквиуми и едвај чекаат за такво нешто, ама сега уствари кога е можно ова и кога ќе се замислат малце па и не им е баш добро со 2 колоквиуми.
Мене искрено повеќе ми одговара на 3 сега баш во трет семестар со тие предмети, ама пак и не го сакам стеснетиот распоред помеѓу колоквиумите.
Ама ајде, како и да биде ние сепак ќе си најдеме некој проблем :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Еееее му се смееше на ziko bt а сега за кај си ти аааа? И после се жалите сме ви доаѓале во Ск да ви земаме место...
не сум се смеел , само кажав што иам и неам намера да се расправам на таа тема. ако има некој одговор на прашањето нека ми одговори , пријатно.
и не ми реплицирај .. нема потреба
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
ја со 72,6 бодови би влегол лииииииии на некој смер на економски ( не у државна квота секако .. ) ?
мислам дека имаш шанса. лани имаше и со 60тина бода.
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Имам 87 поени,на кој смер имам шанси да влезам на економски?
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Имам 87 поени,на кој смер имам шанси да влезам на економски?
Абе се е релативно по 100 пати кажаа дека зависи од конкуренцијата, али би требало да влезеш на смеровите каде обично нема многу голема конкуренција, на пример економија, надворешна трговија али ипак зависи од глобалните резултати на матура така да никој сигурен одговор нема да ти даде . . . поздрав и со среќа. . .
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
не сум се смеел , само кажав што иам и неам намера да се расправам на таа тема. ако има некој одговор на прашањето нека ми одговори , пријатно.
и не ми реплицирај .. нема потреба
Е баш ќе ти реплицирам, и што? И ти беше нај запален да се расправаш, не ние. Сега изгледа ќе треба да си ги смените местата
 

Milovoe

деЧак со оЗЛОгласен СмешаК
Член од
13 декември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
24
А да прашам некој од Маркетинг или било кој што знае , има гужва таму (Маркетинг) обично или?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom