Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Секако дека помагавме и пред тоа на залутаните душичиња :) Нема да е проблем
А ти кога дојде на економски не беше една од залутаните душичиња? Или ти беше сезнајко?!!! Ај ве молам без патетики!
А ако така им ја префрлаш твојата помош на ЗАЛУТАНИТЕ ДУШИЧИЊА, подобро е од тебе никогаш и да не побараат помош:nesum:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
А ти кога дојде на економски не беше една од залутаните душичиња? Или ти беше сезнајко?!!! Ај ве молам без патетики!
А ако така им ја префрлаш твојата помош на ЗАЛУТАНИТЕ ДУШИЧИЊА, подобро е од тебе никогаш и да не побараат помош:nesum:
Чекај помош од с**a и компанија кое се појавуваат кога има само прашања или кога им треба помош. Али ај, ќе видиш и осетиш на своја кожичка, ова де, прсти :)

Иначе филип, ова сигурно е или им е во план? Може и ќе биде подобро така, али на правен полагаат 2 недели, со една недела пауза.
И јас си се навикнав вака, мада е лошо, а и не сум баш по промени.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Чекај помош од с**a и компанија кое се појавуваат кога има само прашања или кога им треба помош. Али ај, ќе видиш и осетиш на своја кожичка, ова де, прсти :)
Не те разбрав баш добро за се, ама нема врска, секогаш сум се трудела да помогнам некому ако ми побара помош за нешто, ама никогаш не би се исмевала вака, зашто кога тогаш можеби и на мене ќе ми потреба помош
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
А ти кога дојде на економски не беше една од залутаните душичиња? Или ти беше сезнајко?!!! Ај ве молам без патетики!
А ако така им ја префрлаш твојата помош на ЗАЛУТАНИТЕ ДУШИЧИЊА, подобро е од тебе никогаш и да не побараат помош:nesum:

Девојче_девојче :icon_bigg Јас и ти претходно го правевме муабетов и ти добро го знаеш моето мислење. Но кога не знаеш кон кого ова, кое си го цитирала, било упатено... подобро би било да си ќутиш. Ќе си ги доживееш на твоја кожа или прсти ко што кажа бене, тие патетики доколку ти не станеш една од нив секако.
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
27
Поени од реакции
0
Sakam da prasam dali na nadvoresna trgovija marketing e zadolzitelen???
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Koга го виде ти тоа? Нели факултетот не работи после 5-ти јули.
Факултетот е отворен од понеделник до петок од 07-20. Јас бев по друга работа на факултет (AIESEC) и видов.
Инаку пак дел од администрацијата работи.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
А од кај ти е тоа дека нема да има слободна недела пред колоквиумите... од тебе или и тоа го пишува?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
што измислуваат бе само ?! добро ни беше со 3 колоквиуми. Ај можеби и вака ќе е добро. Филип ај пиши ако знаеш нешто подетално околу слободната недела. Фала :pipi:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.134
Поени од реакции
845
Абе коа ќе разгледате од друга страна, исто му иде.

Ако еден испит е 300 страни, а поделен е на 3 колоквиуми, значи му доаѓа по 100 страни од колоквиум.
Сега би му дошло по 150 страни од колоквиум, ама првата колоквиумска ќе почнува подоцна од вообичаено ;)
Горе-долу исто му доаѓа.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
Исто е, само што повеќе нема да се јадосуваме што сме паднале на трет колоквиум :pos:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
На огласна табла го пишуваше само она што го напишав , значи никаде не пишуваше дали имаме или не слободна недела. Тоа беше само моја едуцирана претпоставка, но со оглед на скратеното време што го имаме , не верувам дека ке има слободни недели пред полагање.......
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Многу е полош тој начин на полагање...

За предмети во 3та и 4та мање више и ќе се навикнеш и ќе научиш, ама за статистика/математика/менаџмент...убиство.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom