Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Vkupnite rezultati zaedno so ocenkite ke vi bidat gotovi posle praznikot i ke bidete izvesteni po mail koga i vo kolku saat da dojdete po ocenkata. Onie sto mislat da podnesat i prasalnik mozat toa da go napravat po mail ili na hartija kaj mene vo kancelarija. Pozdravi Prof.Kalina
 

Attachments

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
За утре етика некој е спремен или тапа онака да колку да се види сто како има???
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
За утре етика некој е спремен или тапа онака да колку да се види сто како има???
читајќи ве сега ми текна прашање што ја го имав: универзализмот на Кант со што е поврзан? не се сеќавам на одговорот :/ ако ми текне некое прашање ќе го пишам тука :smir:
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Се е убаво ама јас ништо тапа сум цело врме учев за економија :(
Сега ке фатиме нешто да читнеме ако успееме до утре нешто да запамтиме добро е ако не онака :)
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Дали некој од тука полага математика сега на 25ти мај?? Ако има такви дали знае некој што одприлика ќе се падне т.е. на што највеќе треба да се обрне внимание? Во страните поназад имаше напишано од јануарска сесија што се падна но дали некој знае како е во мајско-јунска??? :icon_conf
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Се е убаво ама јас ништо тапа сум цело врме учев за економија :(
Сега ке фатиме нешто да читнеме ако успееме до утре нешто да запамтиме добро е ако не онака :)
same here колега..идам на среќа, пошто мозоков ми отапе со тоа економијата, ако положам на среќа топ, ако не, повеќе среќа во август:pos:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Дали некој од тука полага математика сега на 25ти мај?? Ако има такви дали знае некој што одприлика ќе се падне т.е. на што највеќе треба да се обрне внимание? Во страните поназад имаше напишано од јануарска сесија што се падна но дали некој знае како е во мајско-јунска??? :icon_conf

Eеееее ова и мене ме интересира ако има некој што знае нека каже...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Нема некое правило што треба и што не треба да се учи по математика. Математика треба да се учи се и после тоа... да се надевате дека би ви паднале задачи кои ќе можете да ги решите.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Во јануарска мене ми се паднаа задачи за потрошувачки кредит, равенка со матрици у стил А х В = С х Х и требаше да се најде Х а дадени беа А В и С, после имав 2 задачи од стопанска математика и стварно не ги разликвуам зашо уште ги неам учено, имаше нешо да се најдат екстернали на изводи со две променливи така нешо и веројатноста беше уби ме мајко да не се убрцам сама.

Епа сеа во јунска би требало да дае интеграли, задача од низи и редови оној миксот со аритметичка и геометриска... можно е да дае веројатност али некоја решлива со куглиЧЧки, осеќам дека ќе лупне и некој метод за решавање на матрици и нешо од стопанска...

Со оглед на времево од непуни 5 дена не можам да учам се... ќе си отфрлам комбинаторика и интеграли а може и веројатност... ќе видиме колку саати ќе ми останат за тоа. Ипак август чека. : )
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
А да не дозна некој случајно кога би имало резултати економија и дали ќе има на нет? :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Во јануарска мене ми се паднаа задачи за потрошувачки кредит, равенка со матрици у стил А х В = С х Х и требаше да се најде Х а дадени беа А В и С, после имав 2 задачи од стопанска математика и стварно не ги разликвуам зашо уште ги неам учено, имаше нешо да се најдат екстернали на изводи со две променливи така нешо и веројатноста беше уби ме мајко да не се убрцам сама.

Епа сеа во јунска би требало да дае интеграли, задача од низи и редови оној миксот со аритметичка и геометриска... можно е да дае веројатност али некоја решлива со куглиЧЧки, осеќам дека ќе лупне и некој метод за решавање на матрици и нешо од стопанска...

Со оглед на времево од непуни 5 дена не можам да учам се... ќе си отфрлам комбинаторика и интеграли а може и веројатност...
прв болд Што е тоа? Прв пат од тебе го слушам тоа :uvo:

Втор болд Комбинаторика, интеграли и веројатност ти се најлесни теми(според мене). Ти треба или логика, или се решаваат шаблонски...:smir:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
прв болд Што е тоа? Прв пат од тебе го слушам тоа :uvo:

Втор болд Комбинаторика, интеграли и веројатност ти се најлесни теми(според мене). Ти треба или логика, или се решаваат шаблонски...:smir:
екстреми сум мислела ваљда хахахаххахахаха :uvo:
интегралите не можам да ги укопчам, задачата со веројатност и да учам нема да ја решам 100% а комбинаторика не знам се думам, ако остане време :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
А да не дозна некој случајно кога би имало резултати економија и дали ќе има на нет? :)

Прееска тој типот рече дека ќе се потрудат уште утре(четврток) да ги стаат, пошо петок не се работело, и така.
Ако не ги стаат утре, најверојатно Вторник. За во сабота не ми се верува, а исто и дека на нет би ги ставиле не ми се верува, освен ако не се багнат, па да ги стаат на страната на факс-от
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom