Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
kejsovite mislam po 10 poeni, a tie drugite po 2, 2 i nesto neznam tocno toa samo suklev si znae:)))
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Recea deka denes statistika rezultati..
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Да да така нешто спомнаа дека или денес утре .... А економика утре после 2 . Демек резултативе на нет ќе ги ставеле хахаха тешко да поверувам али ај баш да видам дали се сменило нешто од кога го симнаа од власт Capo di tuti capi хахахаха
 
Член од
2 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
znaci utre bi trebalo da ima sigurno i ekonomika i statistika? a koj kazal deka ke ima statistika denes?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Јас не би играл на картата дека ќе има резултати на нет. Да не претеруваме, доста е што ја оправија страната :)
 
Член од
27 февруари 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
Ајде пројде и статистика...шат пат...во ништо од тоа што напишав не сум сигурна теоријата беше зезната...ама тоа е.А сега трговско право е на ред аман веќе нема крај:)
нека пише некој ако дознае што се паѓало лани зошто не ми се учи од книга:Dсамо од скрипта и слајдови,надам се дека ќе е доволно...
позз до сите и нека ви оди со лесно учењето:helou:


п.с. за економика е точно за резултати во 2, а за статистика ништо не кажаа...барам кај нас.
 
Член од
2 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Kolku se vredni na ekonomski sigurno ke gi dobieme statistika utre hahah......a site ke ucat od prezentacii i skripta nema sega za sega nekoj pametan da uci od kniga :D
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Јас не би играл на картата дека ќе има резултати на нет. Да не претеруваме, доста е што ја оправија страната :)
и јас исто мислам. резултати на неа би биле преголем шок, ту гуд ту би тру!
 
Член од
27 февруари 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
Kolku se vredni na ekonomski sigurno ke gi dobieme statistika utre hahah......a site ke ucat od prezentacii i skripta nema sega za sega nekoj pametan da uci od kniga :D

паметно кажано вредност ги е 2 име:D:D:D.
а за учење да,па и не се испллати да се замараш толко од књигу кд можеш и овакој да положиш...барем такој викав...остануе да видимо.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
p.s. sorry ne mi raboti nesto mk podrskata :kesa:
Пробај: Ctrl+Shift или Alt+Shift

Луѓе да не ја заборавиме помошта на Драган.13-то прашање под г)... и има уште еден одговор вие го знаете веќе :pos2::pos2::pos2::pos2:
Да да... ако положам статистика само заради драган ќе положам...
За економика, никој збор не рече колку има, се ќутеа.
Интересното се случи, оставам јас тестот вчера и слушам си праат муабет асистентите, и едната и ја прашуе другава: а бе за прашањава прашаа за одговорите? - никој ништо не праша.
Чекаат да се праша, па да се каже.
Па ако решиле да имаат каква таква добра воља, сами нека кажат а не да чекаат да се прашува.
Зависи каде, кај нас кажа асистентот дека се 4 можни....
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
kolku poeni nosi mnogukraten izbor prasanje? a kolku kejs?
kejsovite mislam po 10 poeni, a tie drugite po 2, 2 i nesto neznam tocno toa samo suklev si znae:)))
Кејсот вкупно носи 10 поени, 5+5, барем така мене ми кажаа... другите по 2.8 мислам дека треба да носат.

Инаку ова е добро, за сите што не исчистиле и не положиле нешто во јануари:
Со одлука на Наставно-научниот совет, на студентите кои условно ја запишале учебната година, но заостанатите испити не ги положиле во јануари, одобрена им е дополнителна АПРИЛСКА сесија.
Испитната сесија трае од 27.3 до 13.4 2010. Пријавувањето на испитите трае од 15 до 20.3. 2010.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Инаку ова е добро, за сите што не исчистиле и не положиле нешто во јануари:
Што им значи ова "условно"? Се мисли само на тие што запишале 2,3,4та година без некој положен предмет од претходната??? Што значи за тие од 1ва година не важи или јас сум нешто грешка????
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Што им значи ова "условно"? Се мисли само на тие што запишале 2,3,4та година без некој положен предмет од претходната??? Што значи за тие од 1ва година не важи или јас сум нешто грешка????
Па... веројатно не си грешка :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom