Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
abe trgovko prvo samo od skriptata da se uci??? zs u skriptat ne e isto so slajdovite i do kaj treba da se uci do koja lekcija???
kolega mi rekoa trebalo do 162str od kniga, a do kaj e toa nz :/ nemam kniga :) aj neka kaze nekoj do STO treba i dali e nesto isfrleno Dankesen:smir:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Луѓе да не ја заборавиме помошта на Драган.13-то прашање под г)... и има уште еден одговор вие го знаете веќе :pos2::pos2::pos2::pos2:
kolega koja grupa bese? u prvata onaa zadaca so standardiziran nemase tocen odg (d-nitu edno od navedenite) a Maca rekla deka bil gresen eden od ponudenite i trebalo B :/ kako mozat da dadat test so greski:toe::toe::toe:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Помина и статистикаааа, кажујте сеа за трговско право :icon_lol: Од каде да набавам материјал, од презентациите доволно ќе е ?:pipi:
Trgovsko pravo prezentaciite i skriptata od libro ti se epten dovolni jas izvadiv 8 i toa so ne celosno ucenje. Trgovski drustva obavezno nauci da gi razlikuvas, akcionerski drustvo vo mojata grupa imase najmnogu prasanja ama sepak site naucisi gi. Ne za drugo ke ti trebaat vo zivotot :toe:

p.s. sorry ne mi raboti nesto mk podrskata :kesa:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Како се сметаат статистика бодевите и со колку се поминува?Има ли информација?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
kolegi aj ve molam tija sto polagale NADVORESNA TRGOVIJA od postarive generacii ako se sekavate kazete mi nekoi prasanja i dali e teskoo?????????????? :nesvest::nesvest:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Ај некој ако е сигурен во решенијата на задачите од 4та група по статистика нека ги сподели.фала позз
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Ах сеа тоа, лексикографи ќе изиграваме на испит... не знам што е толку сложено бројот на одговори да се напише во заграда како што беше информациони. Не само по статистика, туку воопшто за сите предмети зборувам...
За економика, никој збор не рече колку има, се ќутеа.
Интересното се случи, оставам јас тестот вчера и слушам си праат муабет асистентите, и едната и ја прашуе другава: а бе за прашањава прашаа за одговорите? - никој ништо не праша.
Чекаат да се праша, па да се каже.
Па ако решиле да имаат каква таква добра воља, сами нека кажат а не да чекаат да се прашува.
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
abe trgovko prvo samo od skriptata da se uci??? zs u skriptat ne e isto so slajdovite i do kaj treba da se uci do koja lekcija???
I sea sto se dogovorivme kolegi ? :) od sto ke ucime ? :) stvarno e zeznato so vo skriptata gi nema site raboti so gi ima na slajdovite , a na slajdovite gi nema site od skriptata:toe: ajde pomos od postarive kolegi :smir:
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Trgovsko pravo prezentaciite i skriptata od libro ti se epten dovolni jas izvadiv 8 i toa so ne celosno ucenje. Trgovski drustva obavezno nauci da gi razlikuvas, akcionerski drustvo vo mojata grupa imase najmnogu prasanja ama sepak site naucisi gi. Ne za drugo ke ti trebaat vo zivotot :toe:

p.s. sorry ne mi raboti nesto mk podrskata :kesa:
Ахам, значи и скрипта и презентации.. Тенкс :smir: .. сакаш да кажеш дека има некои работи у скриптата шо ги нема у презентациите и обратно ?
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Ахам, значи и скрипта и презентации.. Тенкс :smir: .. сакаш да кажеш дека има некои работи у скриптата шо ги нема у презентациите и обратно ?
DA Sugar :) ima raboti u skirpta so gi nema na prezentacija, i obratno :)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Aj cestito na site sto polozija mal biznis:)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Трговско право најпаметно е да си учите од книга бар за прв колоквиум зашто лани знаеше да даде и ситници што ги нема ни во презентации ни во скрипта..јас бар така поминав :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom