Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
vale ne se potresuvaj mnogu - spisocite i onaka nemaat nekoj si efekt - potpis site ke dobiete eventualno ako ti falat 2 boda za ocenka mozebi togas ke gi zeme vo predviv spisocite ( ama ne e sigurno - mene ne mi gi zema ) znaes kako koa trebase da zeam ocenka mi falea 2 poeni za 10 ka i taman demek od spisoci da mi dade. Taka zborese cel semestar tipot i na kraj nejkese da mi dade be 2 boda i seminarska imav i edvaj so tesko srce mi stai 10 me vrakase 2-3 pati demek da razmislel ------ kako i da e ne se plasi mn za toa spisocite nisto strasno
Мене колега ми пиша осмица, онака со тешко срце, а колегата што беше претходниот ден по оценка, ем имаше помалку бодови севкупно од трите колоквиуми, ем беше на помалце списоци од мене и плус заедно ја правевме семинарската - и него му рекол ти колега за 9ка си, али еве те нема на списоците.

А јас имав некои 20 бодови повеќе од него. Не можеш со Владимир едноставно, многу е чуден и тоа на лош начин.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Ако некој е од Охрид кај Владимир има барем една оценка плус :toe:
Мене ми е криво што не направив семинарска, му бев редовен на Таки Фити, изгледа ме имаше и запаметено човекот, па со тешко срце ми пиша осумка :(
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
А семинарската колку бодови носи ? 110 вкупно, плус семинарска, плус редовност доволни се за 10ка ? :S

P.S Ги читаат семинарските или не вреди да се замарам што ќе напишам ?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
А ако е некој од крушево има оценка плус кај Таки? хаха:vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Nema vrska, jas sum od Ohrid, pa na kraj kaj Taki otidov i mi dade pojaka ocena.
Јас знам за колегите кои беа од Охрид им пишуваше една плус оценка, сакате верувајте, сакате не...
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Aj neka mi objasni nekoj za seminarskite. Vtora sum jas i mi kazaa vo studentski deka za da zemam seminarska po nekoj predmet, treba da mi e odobrena od profesorot i zaverena pred da go prijavam predmetot za ispit. :toe:Dali znaci toa deka ne mozam da zemam seminarska od predmet od prva??? I dali ima rok za prijavuvanje seminarski...:pipi:. helpppp
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
А семинарската колку бодови носи ? 110 вкупно, плус семинарска, плус редовност доволни се за 10ка ? :S

P.S Ги читаат семинарските или не вреди да се замарам што ќе напишам ?
110?!?! од 150?! ни за осмица не знам дали се доволни... за десетка мислам бара накај 140!
А семинарските изглеа ги читаат, дека знам вратија некои со купени, а и немаа сите исто бодови за семинарска.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
За осмица мислам дека се доволни 102 поени... Деветка е од 120, десетка од 140... можни се остапки, некој што е редовен, активен (кај Таки Фити немаше активност), семинарски, добар впечаток од усното испрашување и слично :)
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
За осмица мислам дека се доволни 102 поени... Деветка е од 120, десетка од 140... можни се остапки, некој што е редовен, активен (кај Таки Фити немаше активност), семинарски, добар впечаток од усното испрашување и слично :)
Za sigurno odite mnogu na konsultacii kaj Taki, pamti mnogu toj ako ste vo tesno ke vi kaci ocenka:pipi:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
a koga e toa usno isprasuvanje, i koi polagaat usno ? ja go prasav filipovski a i toj zbunka ni samiot ne znaese da mi kaze, ceka instrukcii od glavniot Taki :) a ko so razbrav kaza deka e posle tret kolokvium.. me izlaza?? :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
А темата на семинарските сами ја избираме ? :S
би требало... асистентот еднаш спомна дека он ќе ни давал теми и плус материјали па на нас останувало само да ги споиме на неколку листа и да си добиеме поенчиња :)
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Да не имате некои информации по колку се бодува максимално семинарската и евентуалното усно одговарање?
И кој се има право усно да одговара , т.е со колку бодови од првите два колоквиума основи на економија се оди на усно одговарање
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom