Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.967
Поени од реакции
5.563
Колега, што мислење имаше за првото и второто прашање?

Јас мислам вака: А и Д првото.
Б, В, Г и Д второто.

Така го хакнав Шуки јас, кажи ти. :devil3:
Јас милијарда пати сум полагал менаџмент, досега не сум видел толку тешки кејс-стади, барем мене така ми се видоа. На двете имав по два одговори, прв пат од кејсовите не очекував поени и со оглед на тоа одлично поминав со безобразни 69 од 80. :) Ајде уште трет колоквиум и се надевам дека ќе ме послужи среќа :)
лошо си го хакнал.... првото и второто прашање имаат по еден точен одговор.. информацијава е од прва рака...:jaj:
А првата рака е? :)

брао, ја едвај 65.. слабо ми е :vozbud:
Верувај, не ти е слабо :smir:
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Јас милијарда пати сум полагал менаџмент, досега не сум видел толку тешки кејс-стади, барем мене така ми се видоа. На двете имав по два одговори, прв пат од кејсовите не очекував поени и со оглед на тоа одлично поминав со безобразни 69 од 80. :) Ајде уште трет колоквиум и се надевам дека ќе ме послужи среќа :)

А првата рака е? :)


Верувај, не ти е слабо :smir:
од прва рака е, слушај ме... размисли ти кој може да е првата рака хехе.... кејсовите беа ужас.. ама тоа е....не знам дали имаш маркетинг, ама во среда огин и пламен ќе биде.... не знам кој пат да го фатам.... бај д веј да не знаеш како се добиваат оценки менадџмент? слушнав лани некои паднале на трет ама ги пуштил пошо биле на списоци, и тоа со осмици.....:vozbud:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Gi znae li nekoj odgovorite na kejsovite menadzment???
Kazete koja e taa so 96 ja ke idam i ke ja prasam kako gi resila?
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Памти ли некој дали лани маркетинг колоквиумите биле со по 20 прашања со повекекратен одговр и 10 т/н, или е исто како и оваа година ???
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
од прва рака е, слушај ме... размисли ти кој може да е првата рака хехе.... кејсовите беа ужас.. ама тоа е....не знам дали имаш маркетинг, ама во среда огин и пламен ќе биде.... не знам кој пат да го фатам.... бај д веј да не знаеш како се добиваат оценки менадџмент? слушнав лани некои паднале на трет ама ги пуштил пошо биле на списоци, и тоа со осмици.....:vozbud:
Како што разбрав јас, ако на прв имаш над 51, тогаш на трет ако имаш над 40, те пушта.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
Da ne znae nekoj koa se polaga megunardona ekonomija??? poso slusnav neso praznik bilo u petok Bayram pa dali ke se polaga sigurno? ??
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.967
Поени од реакции
5.563
од прва рака е, слушај ме... размисли ти кој може да е првата рака хехе.... кејсовите беа ужас.. ама тоа е....не знам дали имаш маркетинг, ама во среда огин и пламен ќе биде.... не знам кој пат да го фатам.... бај д веј да не знаеш како се добиваат оценки менадџмент? слушнав лани некои паднале на трет ама ги пуштил пошо биле на списоци, и тоа со осмици.....:vozbud:
Како што разбрав јас, ако на прв имаш над 51, тогаш на трет ако имаш над 40, те пушта.
Лани на прв имаа под 40, на втор имаа по 60 поени, на трет 40 и нешто, семинарска и редовност=осмица... ама лани за лани нели, критериумите не значи дека ќе бидат исти :) Ама ако имаш на првите два над 51, мислам дека дополнителната ти е загарантирана.

Памти ли некој дали лани маркетинг колоквиумите биле со по 20 прашања со повекекратен одговр и 10 т/н, или е исто како и оваа година ???
Колоквиумот маркетинг секогаш е составен од 10 прашања со повеќекратен избор и 20 т/н... Ама верувај полесни ќе ти се тие со повеќе-кратен избор :)

Da ne znae nekoj koa se polaga megunardona ekonomija??? poso slusnav neso praznik bilo u petok Bayram pa dali ke se polaga sigurno? ??
Мислам дека овој Бајрам ќе биде неработен само за оние од муслиманска вероисповест... :toe:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
Мислам дека овој Бајрам ќе биде неработен само за оние од муслиманска вероисповест... :toe:[/quote]



Ova znaci deka studentite so se muslimani nema da polagaat ili prof ako e muslimanka nema da doe na rab. xaxaxaxaxaxaxa :)))) ja mislam deka niso ne gi sprecuva nasive profesori... i deka fino lepo ke si polagame u petok :) btw tnx za inf. :)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Мислам дека овој Бајрам ќе биде неработен само за оние од муслиманска вероисповест... :toe:


Ova znaci deka studentite so se muslimani nema da polagaat ili prof ako e muslimanka nema da doe na rab. xaxaxaxaxaxaxa :)))) ja mislam deka niso ne gi sprecuva nasive profesori... i deka fino lepo ke si polagame u petok :) btw tnx za inf. :)[/QUOTE]

бајрам е само за муслиманите неработен...

Gi znae li nekoj odgovorite na kejsovite menadzment???
Kazete koja e taa so 96 ja ke idam i ke ja prasam kako gi resila?
на второто е решение НЕПРОГРАМИРАНА, а на првото не ми текнува ама мислам дека е одговорност....
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
Ova znaci deka studentite so se muslimani nema da polagaat ili prof ako e muslimanka nema da doe na rab. xaxaxaxaxaxaxa :)))) ja mislam deka niso ne gi sprecuva nasive profesori... i deka fino lepo ke si polagame u petok :) btw tnx za inf. :)
бајрам е само за муслиманите неработен...


epa dobro znam ali kolokviumov ke bide pomesten ili ne ? ima nekoj takva inf?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom