Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
naum de be kazi nesto za ekoloski menadz vtor :)
По стара програма сум... и не сум имал таков предмет :) Види побарај што се дешавало ова време минатата година. Знам дека имаше прашање: ШТО ИМА НА КОРИЦАТА :pos:
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
Леле а математика вториов колоквиум ќе биде ужас,Матриците се многу долги,од изводите има многу зафркнати а за интеграли да не праам муабет:nesum:
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
колеги управување со производ да не знае некој до која страна е колоквиумов :toe:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Леле а математика вториов колоквиум ќе биде ужас,Матриците се многу долги,од изводите има многу зафркнати а за интеграли да не праам муабет:nesum:
Матрици , интеграли , вектори ... :S Мн лошо ќе биде...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
Дали знае некој што НЕ ТРЕБА да се учи Економија (освен црвените делови)????
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
Wow... дај бре нека воведат компјутерско пишување на оние шифрарниците, ми падна раката од боење, 70% од прашањата со четири или пет одговори, цццц.... Ај уште да положиме :pos:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Wow... дај бре нека воведат компјутерско пишување на оние шифрарниците, ми падна раката од боење, 70% од прашањата со четири или пет одговори, цццц.... Ај уште да положиме :pos:
Колега, што мислење имаше за првото и второто прашање?

Јас мислам вака: А и Д првото.
Б, В, Г и Д второто.

Така го хакнав Шуки јас, кажи ти. :devil3:
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Колега, што мислење имаше за првото и второто прашање?

Јас мислам вака: А и Д првото.
Б, В, Г и Д второто.

Така го хакнав Шуки јас, кажи ти. :devil3:
лошо си го хакнал.... првото и второто прашање имаат по еден точен одговор.. информацијава е од прва рака...:jaj:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
лошо си го хакнал.... првото и второто прашање имаат по еден точен одговор.. информацијава е од прва рака...:jaj:
Ај за првото друже, ама второто е невозможно да има само еден одговор.
Сите карактеристики на одлуките мора да се присутни, ти текнува? :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Wow... дај бре нека воведат компјутерско пишување на оние шифрарниците, ми падна раката од боење, 70% од прашањата со четири или пет одговори, цццц.... Ај уште да положиме :pos:
Никако компјутерско! Да не можам да се вратам назад на некое прашање. Кај ова предноста е само што можеш да видиш дали одма си положил.
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Ај за првото друже, ама второто е невозможно да има само еден одговор.
Сите карактеристики на одлуките мора да се присутни, ти текнува? :)
и јас викам така, ама горниот не се согласува! :kez: и јас 4 заокружив на второто, сите освен програмирани, ама ете не било..... се молам на обичните прашања да положам.... прилично лесни беа...ама и таму цаки....препорака - тргај на колок со замисла дека има вкупно 80 бода, а не 100... кејс да погодиш има веројатност од 0.003 :wink:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
и јас викам така, ама горниот не се согласува! :kez: и јас 4 заокружив на второто, сите освен програмирани, ама ете не било..... се молам на обичните прашања да положам.... прилично лесни беа...ама и таму цаки....препорака - тргај на колок со замисла дека има вкупно 80 бода, а не 100... кејс да погодиш има веројатност од 0.003 :wink:
Јас така и тргнав. Како што ѕирнав, скоро сите имаат по 3 или 4 на второто.
А плус на првото во самиот текст ги ПИШУВА двата што ги заокружив. Хех, законски се тие кејсовите, лото прво ќе добијам, па тек после ќе ги погодам и нив. :)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
имало резултати менаџмент... многу успешни биле... слушнав имала некоја 96 бода... уште не ми е јасно како ги добила, ама алал да и е....:helou: поздрав
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
имало резултати менаџмент... многу успешни биле... слушнав имала некоја 96 бода... уште не ми е јасно како ги добила, ама алал да и е....:helou: поздрав
Звероња, мора да ги знаела кејс-студиите на памет. :)

Јас скромно, 72.5...од 80. :devil3:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom