Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Jasno neli, dopolnuvanja kako so i rekov, ima.
Ke ucis od prvata skripta toa sho prethodno ti kazav + materijalot za Etichki kodeksi, znaci zakluchno so 36ta strana. + ima dopolnitelen materijal za Korporativna opshtestvena odgovornost i implementacija - edno 3 stranichki + drug dopolnitelen materijal za Etichki kodeksi (neshto so go nema vo prvata skripta) - 4 stranichki... vo Libro gi ima, isfotokopiraj si gi... se na se, 22 strani... mislam, smeshno! :pipi:
Море како сум настинат, тие 22 страни ми се гледаат ко 500 :nerv:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не го зезајте Димитар поштено си праша колку треба за 6че:) Прашај ја monabombona (ќе ја најдеш поназад на темава) она е фан на Драге сигурно знае:pos:
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Економија случајно во средата да не пусти список??? Или денеска етика???
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
26
Поени од реакции
1
aj da prasam sega jas za marketing ide nekoj na predavanja ?? Ke osloboduva pak od kolokvium kako sto oslobodi za prv nekoi studenti ?
ima nekoj takva informacija ?
:pipi:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
aj da prasam sega jas za marketing ide nekoj na predavanja ?? Ke osloboduva pak od kolokvium kako sto oslobodi za prv nekoi studenti ?
ima nekoj takva informacija ?
:pipi:
Мислам дека за вториот немаше ослободувања лани. А може и да грешам, нека ме поправи некој од колегиве...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Мислам дека за вториот немаше ослободувања лани. А може и да грешам, нека ме поправи некој од колегиве...

Ke ima sea povtoruvanje ovaa nedela na celiot materijal i ke oslobodi mislam ili poeni ke dava taka kaza na edno od poslednite predavanja i ke gi kaze dvete prasanja so ke padnat sigurno,zatoa odete na predavanje sea e najbitno
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
172
Поени од реакции
38
дали пред прв колоквиум маркетинг на предавање кажа некое прашање?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Економија случајно во средата да не пусти список??? Или денеска етика???
Пушти список економија у средата.... а дали знае некој колку точно страни ќе има Етика и кога е точно Етика колоквиумот????
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Jasno neli, dopolnuvanja kako so i rekov, ima.
Ke ucis od prvata skripta toa sho prethodno ti kazav + materijalot za Etichki kodeksi, znaci zakluchno so 36ta strana. + ima dopolnitelen materijal za Korporativna opshtestvena odgovornost i implementacija - edno 3 stranichki + drug dopolnitelen materijal za Etichki kodeksi (neshto so go nema vo prvata skripta) - 4 stranichki... vo Libro gi ima, isfotokopiraj si gi... se na se, 22 strani... mislam, smeshno! :pipi:
Да не треба и случајно:
1. Корист од Менаџерска етика
2. Улоги и одговорности во етички менаџмент
т.е. 20-22страна???
3. Критериуми за вредности и стандарди на однесување на фирмите ( залутав на едно предавање и го предаваше ова под 3та точка, така да мислам и тоа ќе го има)

п.с. 22страни етика = 500 страни економија :vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom