Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
До обврски би требало,така рекоа...Ај уште еднаш ако може некој нека не посочи на што да обврнеме повеќе вниемание за вториов,поздрав..:helou:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
172
Поени од реакции
38
колеги заклучно до која тема треба да се учи менаџмент и дали има пуштено втор список?
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ќе може некој од постариве колеги да не просветли на што најмногу да обрнеме внимание за вториов колоквиум економија ?
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Ќе може некој од постариве колеги да не просветли на што најмногу да обрнеме внимание за вториов колоквиум економија ?
па ко што памтам на сè (како за секој колоквиум по економија). инаку вториот беше најлесен(барем за мене).
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
па ко што памтам на сè (како за секој колоквиум по економија). инаку вториот беше најлесен(барем за мене).
Па не паѓа баш се, еве на пример минатиот 99% од прашањата беа од последните три теми, односно немаше ниту едно прашање (освен еластичност - едно) од првите 70 страни од вкупно 130. Сега претпоставувам дека најмногу ќе стави акцент на последната тема од микроекономија - државата и бизнисот, како и пазарите на факторите на производство... но ќе видиме..
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.596
Поени од реакции
223
Некој да знае стратегиски менаџмент, вториот колоквиум, кога е?
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
Istrazuvanje e do 321 strana i e zakazan oficijalno na 30
ejjjjjj ne e toa malce mnogu? a znaes sto treba da se uci? tamu kade sto se zadacite samo teorija taka? jas gi imam zadacite ama kolku sto znam teorija treba od metod na primerok i analiza na podatoci taka mi kaza nikolina ti kakvi informacii imas?
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
ej sakam da prasam kaj mozam da platam za matematika?kako da go najdam kanalot za dragi janev?i kolku pari bara za 6ka?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.345
Поени од реакции
3.787
ej sakam da prasam kaj mozam da platam za matematika?kako da go najdam kanalot za dragi janev?i kolku pari bara za 6ka?
:pos:
Мислам дека каналот се викаше суецки, не ме фаќај за збор :smir:
Земи карта на светот, можеби и ќе го најдеш...
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
хахаха! инаку иам чуено дека пред доста години некое девојче го нашла "каналот", овој фино лепо и земал 2-300 евра и си отишол, а она паднала...:))
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Фала за информација барем да се почне од нешто па ако има нешто плус обавестувај

:cuc: а нека не остават и со 6 страни мислам дека никој нема да се буни
Jasno neli, dopolnuvanja kako so i rekov, ima.
Ke ucis od prvata skripta toa sho prethodno ti kazav + materijalot za Etichki kodeksi, znaci zakluchno so 36ta strana. + ima dopolnitelen materijal za Korporativna opshtestvena odgovornost i implementacija - edno 3 stranichki + drug dopolnitelen materijal za Etichki kodeksi (neshto so go nema vo prvata skripta) - 4 stranichki... vo Libro gi ima, isfotokopiraj si gi... se na se, 22 strani... mislam, smeshno! :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom