Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Абе наум, еднаш добри вести да ми кажеш.

Секад у даун ме ставаш :)
Па има и една добра вест... добро е тоа што ќе ни дозволи да полагаме на колоквиуми :)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
dali nekoj moze da mi kaze dali mora da se ide megunarodna ekonomija na predavanja?:helou:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
dali nekoj moze da mi kaze dali mora da se ide megunarodna ekonomija na predavanja?:helou:
Јас колку што знам професорката рекла дека нема:nenene: да води евиденција за присуство.
Така да треба само да се пишеме на список за колоквиум, ако и таков даде. Ако некој знае дали ќе има список, ќе му бидеме благодарни ако не информира!:smir:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Освен книгата по Менаџмент,која друга треба да ја купам за втора год.?Основи на маркетинг и Финансиски менаџ. треба?:pipi:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Јас знам само за основи на маркетинг дека има список во книжара,така да мора да ја купиш!
Ако знае некој за финансиски менаџмент нека каже?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Јас знам само за основи на маркетинг дека има список во книжара,така да мора да ја купиш!
Ако знае некој за финансиски менаџмент нека каже?
Па и лани имаше список во книжара за статистика, не ја купив па немав никаков проблем. Така што тоа не е фактор.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Јас знам само за основи на маркетинг дека има список во книжара,така да мора да ја купиш!
Ако знае некој за финансиски менаџмент нека каже?
И лани имаше список у книжара, и кој ја купи, кој не (јас не), на крај пак сите не пушти на колоквиуми. Не гарантирам ништо, само кажувам искуство. :)
Да, некој нека каже за фин.менаџмент плс. (дали мора книга или може скрипта, и дали е обавезно и/или корисно да се иде на предавања кај него, такви работи).
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Па и лани имаше список во книжара за статистика, не ја купив па немав никаков проблем. Така што тоа не е фактор.
Токму тоа сакав да кажам.

Слушнав на колоквиум по Менаџ. се оди со книга, така да мора да се купи.На кои други се оди со книга?
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Па и лани имаше список во книжара за статистика, не ја купив па немав никаков проблем. Така што тоа не е фактор.
Да ама со Маркетинг постарите колеги од искуство велат дека треба да се купи, затоа што биле поделени на колоквиум, тие што ја имат книгата во еден термин, тие што ги нема на список во друг термин.
Мислам дека ќе треба да се купи, нека кажат постарите за нивното искуство.

А финансиски менаџмент и финансиско сметководство треба ли оригинал да се купуват, или може со фотокопирано?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Да ама со Маркетинг постарите колеги од искуство велат дека треба да се купи, затоа што биле поделени на колоквиум, тие што ја имат книгата во еден термин, тие што ги нема на список во друг термин.
Мислам дека ќе треба да се купи, нека кажат постарите за нивното искуство.
Вистина лани беа поделени тие што купиле... и тие што не купиле книга. Но, немаше врска :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Да ама со Маркетинг постарите колеги од искуство велат дека треба да се купи, затоа што биле поделени на колоквиум, тие што ја имат книгата во еден термин, тие што ги нема на список во друг термин.
Немам ништо кај Шуклев, ама не знам зошто не се организирате, некој протест да има. Ова е чиста кражба, а сите молчат. Па сега така го имаше на телевизија и беше прав момент се да се проговори. Дискриминација од прв степен, класичен рекет.
Ама кога сите молчат, и убаво си прави човекот.
 
Член од
7 јули 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
И лани имаше список у книжара, и кој ја купи, кој не (јас не), на крај пак сите не пушти на колоквиуми. Не гарантирам ништо, само кажувам искуство. :)
Да, некој нека каже за фин.менаџмент плс. (дали мора книга или може скрипта, и дали е обавезно и/или корисно да се иде на предавања кај него, такви работи).
За финансиски менаџмент книгата не е потребно да се купи може и фотокопија, а обавезно е и корисно исто така :) да се оди на предавања бидејќи Сашо знае да пушта некои задачки на часовите и дава домашни а со тоа води евиденција за присуство и дава + бодови
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Одбрав од изборните социологија и сега некако се премислувам да земам еколошки менаџмент...
Што викате да менувам или не..?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Одбрав од изборните социологија и сега некако се премислувам да земам еколошки менаџмент...
Што викате да менувам или не..?
Ако социологијата како предмет сметаш дека ќе ти биде интересен за учење и слушање предавања, нема зошто да го менуваш.
Гласините кои кружат за професорот се малку застрашувачки, но ако го сакаш предметот и вложиш малку труд нема воопшто да имаш проблем.:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Одбрав од изборните социологија и сега некако се премислувам да земам еколошки менаџмент...
Што викате да менувам или не..?
Jas podnesov molba da mi ja smenat. Mnogu predmeti mi se sobraa vo prv semestar i zatoa. A i nekako profesorot na predavanjeto mi se vide bezveza. Uste narednata nedela rece deka ke ni dal nesto kako seminarska da napraime.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom