Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Минатата година пишав квадрат со -3 предмети, во август положив 1 и ми останаа уште 2. Дали сега ќе треба да пишам куб или важи условот -2 и за тие што пишале квадрат, па сега место куб да запишам наредна година условно?
Ne mozes da zapises naredna godina ako ne ti se polozeni site ispiti,uslovot ne vazi za kvadrat,ke moras da pises kub

kursot spored komercijalna banka e 61.35, taka da 150eur= 9202.5 den
fala
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
И јас би сакала да ве прашам за изборните.Најверојатно едниот ќе ми биде Англиски, а другиот се мислам меѓу Теорија на одлучување, Управување со промени и Информациони технологии.Но како што гледам во водичот, англиски и инф.тех. се во летен семестар, а сакав изборните да ми бидат разделени. :jaj:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
kursot spored komercijalna banka e 61.35, taka da 150eur= 9202.5 den
А зошто уплатувате по курсот на Комерцијална Банка кога се зема среден курс од НБРМ на денот на уплата. Денес 1 ЕУР=61,1642 ДЕН. Не дека ќе се збогатиш за 10-20 денари ама како тргнала работата изгледа драгоцени ќе бидат:pos2:.
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
40
Поени од реакции
2
Posle famava denes sto se odluci , site ke pisuvaat kvadrat na godina?

Tie sto se po novata programa 2008/09 , i tie?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Luge jas da prasam; tie sto veke imaat zapisano kvadrat vo fevruari i imaat plateno po 75 evra od predmet, dali ima nekakvi sansi taa suma da bide odbiena od participacijata sega, stom dekanot rekol deka taa suma od 75evra nema da se plaka veke?

Nekoj da znae nesto?
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
колеги да ве прашам бидејќи сум во конфузија инаку сум државна квота и сега ќе треба да запишам куб со -2 предмета, сега директно ќе ме префрлат како вонреден студент и + ке треба да платам 150 евра прва рата? :raz:
и да речеме дека ќе ги положам....втората рата треба да платам 450 евра или се дели на уште 2 рати ?! :raz:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Luge jas da prasam; tie sto veke imaat zapisano kvadrat vo fevruari i imaat plateno po 75 evra od predmet, dali ima nekakvi sansi taa suma da bide odbiena od participacijata sega, stom dekanot rekol deka taa suma od 75evra nema da se plaka veke?

Nekoj da znae nesto?
Абе луѓе ова од февруари ли го имало?:tapp::tapp:
 
Член од
6 август 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
decki sakam da prasam nesto vo vrska so ekonomski fakultet,inaku ja sum 4 god sega sredno ekonomsko i sakam da se zapisam na ekonomski i toa finansiski menadzment pa ako moze nekoj sto studira na ovaa katedra da mi kaze nesto poveke sto predmeti ima i kako e , dali e dobro da go izberam ova ili..pls ve ocekuvam da mi pisete a moze i za manadzment samo i koi predmeti gi baraat kako uslov za zapisuvanje ja citav na sajtot ama ne najdov bas se. odnapred vi blagodaram..pozz
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
И јас би сакала да ве прашам за изборните.Најверојатно едниот ќе ми биде Англиски, а другиот се мислам меѓу Теорија на одлучување, Управување со промени и Информациони технологии.Но како што гледам во водичот, англиски и инф.тех. се во летен семестар, а сакав изборните да ми бидат разделени. :jaj:
Англиски ти е зимски семестар, Теорија на одлучување и Информациони технологии ти се во летниот семестар, бар така беше досега. Англиски и информациони... би ти било добар избор.
Luge jas da prasam; tie sto veke imaat zapisano kvadrat vo fevruari i imaat plateno po 75 evra od predmet, dali ima nekakvi sansi taa suma da bide odbiena od participacijata sega, stom dekanot rekol deka taa suma od 75evra nema da se plaka veke?

Nekoj da znae nesto?
Знаеш дека кај нас на факс важи правилото... што влегло не излегло, ама вреди да се обидиш и да прашаш на студентски, ништо не губиш :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom