Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.866
neznaat ni oni ako vise zborime za postoenje na studentski prasanja ova tie taze informacija od pred nekolku dena
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Abe za ova slusnav uste odamna ama ne znam dali ke bide! Licno ne mi se veruva.
A za site ke bide ili samo za onie po nova programa!
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
40
Поени од реакции
2
Mislam da se zadrzime na temava i ako nekoj moze da najde sigurni informacii neka kaze.Posto za tie sto se 2008/09 ako pisuvaat kvadrat ovaa godina neznam kako ke upisuvaat vtora slednata , posto tie se po nova programa trigodisna.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Ova od doverlivi izvori ili...?

Posto ako mi davas lazna nades ke te kaznam ... se salam...

Seriozno , od ovaa godina ke bide toa ???
Pred nekoja strana i ja prasuvav...:D Vrska neam... nikoj nema kazano officijalno vikam... samo muabeti kruzat. Daj boze da bide taka :D
 

India

'vamos a la playa'
Член од
17 јули 2006
Мислења
54
Поени од реакции
4
Znae li nekoj od kolku saat se polaga marketing menagment?
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
40
Поени од реакции
2
Mene nejasno mi e kako moze da sme na kredit transfer sistem , a da ima kvadrat na godina , posto vo toj sistem nema koncept "godina".

Koga se upisav pisuvase deka KTS e voveden , onda kako moze da ima kvadrat na godina? Barem neka ne gi lazat ovie sega sto se upisuvaat , da znaat deka na ekonomski uste se studira po nekoj stari programi.
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
иначе да замолам за помош, дали некој ги знае или барем делумно се сеќава на кејсовите менаџмент што ги има давано до сега и точните одговори :toe:
 
Член од
30 август 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Би сакала ако може некој да ми даде некоја информација за испитите за смерот економија:pipi:
Случнав дека Статистика е еден од потешките
Ве молам за информација прва година ке сум сега и почнува да ме фаќа паника
Однапред благодарам:smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Mislam da se zadrzime na temava i ako nekoj moze da najde sigurni informacii neka kaze.Posto za tie sto se 2008/09 ako pisuvaat kvadrat ovaa godina neznam kako ke upisuvaat vtora slednata , posto tie se po nova programa trigodisna.
Тие што се генерација 2008/09 се прва генерација кои се по нова програма. Оди на страната на факултетот ја има програмата која ја имаме ние постарите генерации и ќе видиш дека се разликува од вашите. Инаку досега беше -2 предмети за услов до септември + се да се исчисти до февруари :raz: Се вртат муабети дека од оваа година нема да се пишува квадрат но ни на студентски прашања не знаат точно да ти одговорат, плус не се знае дали тоа важи за сите студенти или само за тие што се имаат запишано од 2008/09 па навака :raz: Инаку студентите кои се по стара програма мора да дипломираат до 15.09.2012 или ќе треба да полагаат некои дополнителни предмети :raz:
Би сакала ако може некој да ми даде некоја информација за испитите за смерот економија:pipi:
Случнав дека Статистика е еден од потешките
Ве молам за информација прва година ке сум сега и почнува да ме фаќа паника
Однапред благодарам:smir:
Колку што знам на смерот Економија има Статистика, ама некоја поблага верзија :raz:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
486
Би сакала ако може некој да ми даде некоја информација за испитите за смерот економија:pipi:
Случнав дека Статистика е еден од потешките
Ве молам за информација прва година ке сум сега и почнува да ме фаќа паника
Однапред благодарам:smir:
Кој ти кажал те излажал :). Не е еден од најтешките иако јас го положив во септември (го оставив како најлесен). Мене лично многу потежок ми беше социологија, само што незнам дали вие ќе го имате сега оти и мината година им беше изборен. Инаку како и на сите смерови во прва, најтежок предмет беше математика. Ама за секој случај нека ти каже некој што е сега втора.

Btw. Знаете ли од колку часот ќе се земаат оцени англиски 1?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ај некое инфо за спуштање граница менаџмент.
Чисто да не ми биде криво што бев so close :)

Дали имаше 10 положени од 600-700 со оваа граница од 51.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom