Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
M

myspirit

Гостин
kolegi trgovsko pravo se li treba da se uci za menica? molam za odgovor i dali treba dogovorot za gradba?
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
kolegi trgovsko pravo se li treba da se uci za menica? molam za odgovor i dali treba dogovorot za gradba?
Договор за градба требит, а за меница Мерки за зачувување на меничните права не сум сигурен з'ш ем го немат во презентации, ем некако глупо ми се гледат, јас само го пролистав:toe:.
И едно прашање од мене: Кога полагаме вторник трговско?

kolegi trgovsko pravo se li treba da se uci za menica? molam za odgovor i dali treba dogovorot za gradba?
Договор за градба требит, а за меница Мерки за зачувување на меничните права не сум сигурен з'ш ем го немат во презентации, ем некако глупо ми се гледат, јас само го пролистав:toe:.
И едно прашање од мене: Кога полагаме вторник трговско?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.166
Поени од реакции
892
Некој што полага утре англиски втор кол., да ми каже што поточно треба да се учи?
Знам за едни вежби, и претпоставувам вторите 4 текста од учебникот?
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Dali nekoj znae utre od kolku do kolku rabotat ovie na studentski, za da zaveram semestar????
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Некој што полага утре англиски втор кол., да ми каже што поточно треба да се учи?
Знам за едни вежби, и претпоставувам вторите 4 текста од учебникот?
5,8,9,10 i 11колку што знам јас, а за 9 тиот не сум баш сигурна :)
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
A kakvi se tie listovi po angliski sto gi davala na cas nekoj vika deka i tie trebaat.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
Kolegi ke ve molam da mi odgovorite na nekolku prasanaja (jas sum vonreden student):
-Dali ispitot organizacisko odnesuvanje e opticki?
-Ja imam knigata Liderstvo a imam i skripta Organizacisko odnesuvanje,dali e dovolno da se uci samo od skriptata?
-Ni vo knigata ni vo skriptata ja nema poslednata glava Organizacisko odnesuvanje i organizacijata:Avtoritet,Mok i politika,Kultura vio organizacijata i Promeni i razvoj.
Dali treba da se uci ovaa glava i kade da ja najdam?
Организациско испитот ќе биде оптички, ама може да даде и некое прашање на пишување, а иначе за учење ти треба скриптата органиациско однесување и книгата лидерство до 170 страна (последните дваесетина страни се за култура)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Договор за градба требит, а за меница Мерки за зачувување на меничните права не сум сигурен з'ш ем го немат во презентации, ем некако глупо ми се гледат, јас само го пролистав:toe:.
И едно прашање од мене: Кога полагаме вторник трговско?
E kako go nemat koga go imat :) Mene mi kazaa deka treba da se uci do notifikacija na menica a toa regres i nataka sto e ne.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Организациско испитот ќе биде оптички, ама може да даде и некое прашање на пишување, а иначе за учење ти треба скриптата органиациско однесување и книгата лидерство до 170 страна (последните дваесетина страни се за култура)
Fala za informacijata
 
M

myspirit

Гостин
:helou:kolegi dali ima rezultati po statistika? ako nema da ne znae nekoj koga ke istaknet?
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
E kako go nemat koga go imat :) Mene mi kazaa deka treba da se uci do notifikacija na menica a toa regres i nataka sto e ne.
od kj znes mare deka ne trebit regres i to nataka? koj ti kaza? uste nesto da ne imat sto ne trebit za ucejne? Kazi ako znes....i od kolku polagavme utre???? zaborev....
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Kolegi jas sum vonreden student,ke moze li nekoj da mi gi prati odgovorite na kejzievi po Menadzment? Vo vid na prasanja e toj del od ispitot? Treba da se nosi knigata na ispit?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Треба книгата да се носи на испит, а одговорите на прашањата ги нема никој, затоа што прашања се поставуваат на самиот испит.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom