Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Drugarce nkoj nemoze da znae sto ke misli Shuklev taka da sedi i uci... SHuki i se e mozno
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Абе ако ви е за квадрат шо не си го платите не ми е јасно :))))
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Извини ама од лично искуство а богами и од твое треба да си свесен дека тоа шо нас ни го бараат на испит не е знаење, туку бубање на памет, на работи кои не наоѓаат никаква примена у пракса. Колку испити до сеа имам спремено шо ја знам суштината, на напамет не ги знам, и сама не сум свесна. А тоа шо го реков за плаќање е ок затоа што има луѓе шо не плаќааат партиципација, а ако го паднаат ќе плаќаат а цената е тука некаде...
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Да не пишев квадрат, никогаш немаше да добијам десетка по некој предмет :helou:
Абре ок се тоа, ама тоа ми е препорака до тие шо се без кофинансирање и имаат можост за квадрат, а не сакаат да губат година, оти парите се исти:pipi:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Абре ок се тоа, ама тоа ми е препорака до тие шо се без кофинансирање и имаат можост за квадрат, а не сакаат да губат година, оти парите се исти:pipi:
Во право си, парите се исти, ама кога ќе размислиш убаво во чиј џеб одат парите и кога ќе разислиш дека ти тоа можеш да го научиш, ќе сфатиш дека тие пари ќе бидат фрлени за џабе. А тој што ќе даде пари еднаш во 99% од случаите не застанува на тоа еднаш, познавам многу примери.
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
A kako sto imam slusnato nekoj sto platile matematika, pa tipot preku koj plakale si sobral parite i magla ,go snemalo, i kutrite luge kaj platile za predmetot morale i kvadrat.:kesa:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
A kako sto imam slusnato nekoj sto platile matematika, pa tipot preku koj plakale si sobral parite i magla ,go snemalo, i kutrite luge kaj platile za predmetot morale i kvadrat.:kesa:
Прв пат слушам за ова :)) ама памет за друг пат оти сепак не треба да се верува секому.
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
луѓе дали некој од вас така мил и фин и сочувствителен:nesvest: би можел да ми каже ако знае нормално :helou: во колку часот се полага однесување на потрошувачи во понеделник
фала пуно:smir:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Zdravo kolegi,
da ve prasam dali nekoj znae dali na ispitot menadzment ke ima prasanja od case study i dali e tocno deka vo fevruarskata sesija daval poveke prasanja od menadzment na maliot biznis i pretpriemnistvo? Aj pls ako znae nekoj neka pise
odnapred blagodaram :smir:
Прашања од case study ќе има сигурно,така рече асистентот.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
dali ima neso za toa dali drage skratil matrejal za ispit zaso integrali i izvodi neam vreme da gi spremam,i na so najmnogu obrnuva vnimanie na ispitite
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom