Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
N

NeMiRnA

Гостин
Па ако не се поставени,ќе мора некого да убијам...дај ми линк да проверам...
Со време дечки,со време...а не ден пред колоквиум...
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Па добро бе луѓе, за што идете на факултет? Не се оди само за предавања. Уште пред Нова Година е објавено на огласна табла дека 5 јануари е неработен ден.:uvo:
Druze supre e ete ti ides na fax i ne informiras site. A kolku za tvoja informacija toa na oglasna go zalepija na 30.12 a tie sto si bea od strana uste na 26.12 si zaminaa taka da ako se delat informacii niz forumi i blokovi, ti nemas pravo nikogo da pavis glup ili slep. Aj sea ako si student so srekja na posledni kolokviumi. Zalepi 10 po site predmeti, nacijata ima potreba od uceni ljugje
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Druze supre e ete ti ides na fax i ne informiras site. A kolku za tvoja informacija toa na oglasna go zalepija na 30.12 a tie sto si bea od strana uste na 26.12 si zaminaa taka da ako se delat informacii niz forumi i blokovi, ti nemas pravo nikogo da pavis glup ili slep. Aj sea ako si student so srekja na posledni kolokviumi. Zalepi 10 po site predmeti, nacijata ima potreba od uceni ljugje
Ма не барам јас 10ки. За мене пристојна оценка е 7, евентуално 8. Скромно дете сум јас. Поздрав:kajg:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
хмм, кој датум е третиот е-бизнис? добив неофицијална(ама ептен неофицијална:)) порака на 8-ми ќе бил...
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
e-biznis profesorot posledniot pat na predavanja kaza deka ke bide na 12, vo ponedelnik.
a inaku dali nekoj ke moze da mi kaze kako ocenuva prof po e-biznis? dali e mnogu strog i kolku mnogu mozat da vlijaat poenite od kolokviumite, a kolku od vezbi?
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
ako moze nekoj sovet plus za ispitite po mat i smet,za dopolnitelni matrejalcinja i od kade da gi nabavam(nemam namera da plakam dopolnielni profesori) ve molam za pomos:kesa:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Знае ли некој да ми каже кога и од кој ќе се зема потпис по физичко?
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Duagarce fizicko ke si go platis potpisot ili ke ides ke se molis da ti dadat ocenka iako tesko da ke uspeesh.
KOlegata sto prasuvase za smetkovodstvo i matematika, imase nekoj testovi na vremeto ka po lagae nie sea se e smeneto so optickite taka da ostajen si na milost i nemilost na Marina :))
A Matematika testoi nema sedni vezbaj ot toa zbirkata:helou:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Duagarce fizicko ke si go platis potpisot ili ke ides ke se molis da ti dadat ocenka iako tesko da ke uspeesh.
Зошто или? Не ли треба и потпис и оценка да имам?И зошто треба да се плати и да се моли? На кого?...Ништо не сфаќам...:)
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Зошто или? Не ли треба и потпис и оценка да имам?И зошто треба да се плати и да се моли? На кого?...Ништо не сфаќам...:)
Oceni fizicko nema, treba damo da si zemes potpis. Ako ne se lazam treba da odis na pedagoski (tamu po raspoered imate casevi) i ke najdes nekoj profesor i ke go zamolis da ti dade potpis. Megjutoa tie tamu ne se humani i nadvaat popisi na tie sto ne odat na predavanje. Zatoa ake te mrzi da ides u pedagoski i da molis ke ides ke si platis 500 denari. Od 01.01 ima novi smetki fakultetot i tolku, isto ke napravis i vo 2 semestar bidejki pak imas fizicko :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Цц..мизерии..Никаде не ни пишува каде имаме физичко, барем јас колку што можев да видам на огласните табли...
Фала што ми одговори.:)
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Од кога до кога е пријавување на испити и кога е заверката?
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Од кога до кога е пријавување на испити и кога е заверката?
Заверка на семестар ако ти е се ОК од претходна година ти е од 15-20/01/2009 во истиот период се пријавуват и испити. Ако полагаш преку колоквиум ке напишеш на пријава дека си полагал преку колоквиум. Доколку имаш останато предмети од претходна академска година сеа само ќе пријавиш, испити, па ке полагаш па дури откако ке полозис ќе завериш семестар тоа после сесијата:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom