Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Ti na Mijalce da ne si mu potparol :))))
Kako i da e za kolegata Toshe ne deka ke ima predavanja na 8 ili na5 davaat potpisi. A a ko ne ti trebaat potpisi pa i ne mora da ides na predavanje

Ne sum na nikogo potparol samo sakav da prenesam informacii dobieni od posigurno lice kako sto e Mijalce!!! Da na 8 definitivno ke delat potpisi ekonomija Vlado i e-biznis!!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
Луѓе, јас чув дека потписи ќе се делеле во периодот на колоквиумска недела, и тоа тие што полагаат колоквиуми-тогаш, а останатите да одат во канцеларија да земаат. И многу ми беше чудно, ќе треба везден да влегуваат/излегуваат студенти по канцеларии, кога лани и прелани потписи се даваа одеднаш на сите и тоа на последните предавања. А сега тука читам дека во определени денови само ќе се давале :toe:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
ova e nabistina faos. 5 e neraboten ke se odrabotuva u nekoja sabota koja neznam.
8 e raboten ako imate predavanje idete zemete si potpisi, ako ne ako polagate na kolkvium ke se zemete za vreme ne polaganje (ass ke vi gi soberat indeksite i ke vi gi vratat) e tie so si se na ispiti ke idat u kabinet(ali golema e verojtnosta da vi objavat datum koa ke delat potpisi) Zatoa dragi kolegi ako imate predavanja na 8 a vi trebaat potpisi idete si na fax.:helou:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
ај една молба..

математика за третиов колоквиум слабо идев на вежби и на предавања, на што треба најмногу да обрнам внимание? од кои задачи да решавам?
се мислев што да ти кажам...според мене, се треба да се извежба...за минатиот колоквиум тоа што најмногу мислев дека ќе ми се падне и го вежбав најмногу, не ми се падна...
може да ги баталиш тие поедноставните задачи, такви секако дека ќе нема...тие посложените, на пример со усогласување на вложувањето или рентата со вкаматувањето, извежбај ги добро..исто и амортизација на кредити (амортизационен план)...
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
ај една молба..

математика за третиов колоквиум слабо идев на вежби и на предавања, на што треба најмногу да обрнам внимание? од кои задачи да решавам?
Колега ако полагаш кај Драги.... си знаеш Драги и се е можно, сеа незнам до каде сте со материајта али ако сте кај марици интеграли учи ги у 12 ноќеска да те разбудат да ги знаеш. А кај стопаската математика е многу лесна ако ги знеш правилата на таблиците... А и кај Драги мора да знеаш да докажеш од кај дошол до формула.... запомни важна е постапката а не крајниот резултат. Ајт сеа крши нозе на трет па 10 да си фатиш и многу среќа ако препишуваш :helou:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
hh

a druze....ti da mi najdes prasanja kaj tetka NADE PROEVA na filozofski ( istorija )..jas kje ti najdam na tebe za ekonomski haha..... :)):drk:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Денеска не работел факултетот. Значи потписи од 8 па натаму.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Денеска не работел факултетот. Значи потписи од 8 па натаму.
Па добро бе луѓе, за што идете на факултет? Не се оди само за предавања. Уште пред Нова Година е објавено на огласна табла дека 5 јануари е неработен ден.:uvo:
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
75
Поени од реакции
3
Дечки знаете ли што дава финансиски менаџмент на испит, колку прашања и колку задачи? Една другарка го полагаше една година испитот и на крај се отпиша и отиде на приватен:toe:Испитот е тежок или професорот ?:nesvest:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ај не ми паничете ќе ве молам...финансиски е боза...само да не се спие на увценценцето дека е прелесен и се учи за 3 дена,тука е целиот проблем,а инаку не е тешко...
Него ај дајте меѓународна прашањца....:back:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Дечки знаете ли што дава финансиски менаџмент на испит, колку прашања и колку задачи? Една другарка го полагаше една година испитот и на крај се отпиша и отиде на приватен:toe:Испитот е тежок или професорот ?:nesvest:
Извини вака што ќе ти кажам, ама ни испитот ни професорот не се до толку тешки. Проблемот сигурно бил во другарка ти.

Ај не ми паничете ќе ве молам...финансиски е боза...само да не се спие на увценценцето дека е прелесен и се учи за 3 дена,тука е целиот проблем,а инаку не е тешко...
Него ај дајте меѓународна прашањца....:back:
Зар уште не се поставени на блогот???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom