Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Ти треба закон за финансиско работење?
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Ви благодарам. чејнс не ме карај, ноф сум:kesa::smir:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
people pls za vase mislenje? preku kolokviumi nisto ne poloziv pa taka za vo vebruari mi stojat site 5 ispiti, pa neznam koi da gi odam se mislam 2-3 da odam ama neznam koi ?go cenam sekoe vase mislenje :smir:

inaku sum 2 godina i za vo februari mi stojat: digitalna,menadzment,marketing,marketing istrazuvanje,i fin.menadzment
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Втора си?

Остави ги маркетинг и менаџмент за во Јуни (бидејќи не е ни сигурно дека би ги положила во фебруари,а ако ги паднеш,ќе имаш после 5 за јуни),и фокусирај се на другите 3 полесни сега во фебруари.
После во јуни ќе средиш со другите два,се надевам :)
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
mojov predlog e rizicen..
da bi bil na tvoe mesto, bi gi lupnal
mkt istrazuvanje i fin. menadzment i digitalna vo feb
...
mendazmnet i marketing po eden vo junska eden vo septemvriska...

pod uslov da si 100% deka od vtor se se ke zemis na kolok.
i da si siguren deka koga ke u4is ke nau4is. t.e ke polozis..
(mislam ne da go ostajs marketing za septemvriska ako ne planirash da go nau4is ubo..)

marketing spored nekoi muabeti vo juni e potezok od vo septemvri
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Јас не би ти предлагал ништо, ти треба сама да си знаеш што можеш и како можеш да положиш. Лани Менаџмент ја спушти границата на испитот во Февруари на 35 поени, затоа го спремам сега за во февруари и се надевам дека ќе го положам. Глупо е кога некој спрема само два-три испити и може нема да ги положи (кажувам од лично искуство), а по тој предмет што не го учел воопшто ќе ја спушти границата екстремно ниско.
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Jas ne bi rizikuvala, polagaj ona sto si posigurna deka ke polozis ako ne gi polozis marketing i menagment ima kolokviumi od septemvri, i ne zaboravaj deka treba uslov da fatis, uslovot ti e prioritet a ne marketing i menagment
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ја сакам да се запишем до година здравје на економски факултет ама не знам поточно кој смер да идем, нешто појче за смеројте потежок-полесен, кој има појче математике и сл...

п.с знам дека за тестоој темава ама немаше кде другде да прашам...:toe:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Темава не е само за тестови, туку за секакви дискусии околу факултетот. Ако ти оди повеќе Математика тогаш избери или Финансиски Менаџмент или Сметководство и Ревизија, а ако не ти оди, запиши се на другите смерови.

Сега јас нешто да прашам, да не знае некој од кога ќе може да се пријавуваат колоквиуми и испити?
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
А кој смер има најмалце математике, дека тоа ич не ми иде...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
:pos:
Математика имаш секаде.
А најлесно ти е на Економија, ама јас стварно не знам што прават тие што ќе завршат Економија после тоа.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
:pos:
Математика имаш секаде.
А најлесно ти е на Економија, ама јас стварно не знам што прават тие што ќе завршат Економија после тоа.
Знам дека има свегде, ама барам што е можно помалце да има...
- А и мене највише тоа ме привлекуе Економија ама зш мислиш дека нема иднина со тој факултет.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
[zEUs];2025398 напиша:
Знам дека има свегде, ама барам што е можно помалце да има...
- А и мене највише тоа ме привлекуе Економија ама зш мислиш дека нема иднина со тој факултет.
Затоа што мислам дека учат од се општо и само основи. Имаат само математика, а немаат ниту еден од предметите кои се помеѓу најтешките на факултетот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom