Евтини производи во Прилеп

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Море сите Прилепчани на форумов:)и сите скржави,ела некој да се понуди како добар домаќин:)
Ништо,сама ќе ги барам кафаниве,верувам ефтини се.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Море сите Прилепчани на форумов:)и сите скржави,ела некој да се понуди како добар домаќин:)
Ништо,сама ќе ги барам кафаниве,верувам ефтини се.
Не сум дома :pipi:(си најдов изговор) инаку нема проблем, мој совет ако одиш за пивофестот воопшто не седнувај на штанд последно кога си бев вратен бев кај Дрцко во кафана или евентуално Пајтон кај пазарот мислам дека тоа ти е најдобриот избор зошто останатите не ми се баш за тебе нормално ако не си поборник на овие правила на однесување во кафана во тој случај можеш да се упатиш во секое кафана која е во близина на пазарот.

Македонска куќа има супер амбиент ама скарата не му е на некое ниво па мој совет е да не одиш таму.

АБЦ ајде бе најди му се на чупево ако не си домазет
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Море сите Прилепчани на форумов:)и сите скржави,ела некој да се понуди како добар домаќин:)
Ништо,сама ќе ги барам кафаниве,верувам ефтини се.
Стари град дефинитивно најдобра скара според мене, се наоѓа во уличината кај плоштадот, е сега за цената 110 деенари ловечка (шарска) 160 денари маккла македонка, ова сосе гарнир под тоа се подразбира највероватно помфрит доматче, кромид и луто пиперче.

Во кафана Гурман наспроти дом на култура Марко Цепенков да не седнувате, местото е супер и е ново, ама скарата е ѓубре.

Лиги ми потекоа,најсикрено.
Кога ќе дојдам ќе частиш една во Македонска куќа,бива ли:)
Во Стари град можи пиши ми во пп :).
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Не сум дома :pipi:(си најдов изговор) инаку нема проблем, мој совет ако одиш за пивофестот воопшто не седнувај на штанд последно кога си бев вратен бев кај Дрцко во кафана или евентуално Пајтон кај пазарот мислам дека тоа ти е најдобриот избор зошто останатите не ми се баш за тебе нормално ако не си поборник на овие правила на однесување во кафана во тој случај можеш да се упатиш во секое кафана која е во близина на пазарот.

Македонска куќа има супер амбиент ама скарата не му е на некое ниво па мој совет е да не одиш таму.

АБЦ ајде бе најди му се на чупево ако не си домазет
Може бе,ако се нафати да ми ги чува децава додека ги испробаме сите пива со сопругата навечер,дење ќе и отворам сметка на некој штанд.:smir:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Вие од другите градови што ќе одите во Прилеп за Пивофест во никој случај не седнувајте на масите од штандовите.Услугата не е баш најсјајна со оглед на гужвата, а и тешко се добива маса.Ако чекате убаво месо, на штандовите не е баш најдоброто месо, така да во рестораните одоколу имате многу подобра храна со убава атмосфера.Во Македонска куќа има многу убава атмосфера, ама храната не е најдобра.

Кој ќе оди на Пивофест, убаво нека си помине и нека повели и следната година :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
зошто не во Македонска куќа
образложи малку?
Македонска Куќа е најпознатиот национален ресторан во Прилеп,но не и најдобар.Едноставно квалитетот на месото не е тоа тоа што треба да биди.Има места со 3-4 маси онака меана,а за вкус има да зајдиш :smir:

Е фала ти:)А зш не во Македонска куќа?
Истото од погоре :)

Сакара кај Кумата или кај Стојче.

Пици најдобри се во Magic.

Чорба, не ми текнува како се викаше, една меана како од Македонски народни приказни, ама чорбата му е за мерак.
За скара во право си,исто и во Алтан во бизнис центарот - одназад и во "Стара чаршија" кај шо беше ЕРА,пици ДЕФИНИТИВНО во Леоне и НИГДЕ на друго место! А за чорба кај Кузе :smir:
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Во тие продавничките или поточно во една може да се купи младо биено сирење, не ставено во солило. Тоа вреди и повеќе да го платиш бидејќи тоа е нешто од највкузните работи што сум ги јадел во живот.
Ама дали вреди бруцелозата ???
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Македонска Куќа е најпознатиот национален ресторан во Прилеп,но не и најдобар.Едноставно квалитетот на месото не е тоа тоа што треба да биди.Има места со 3-4 маси онака меана,а за вкус има да зајдиш :smir:
Бидена сум повеќе пати во Македонска куќа, 4 години студирав во Прилеп : ) . Немам зборови за амбиентот и атмосферата, едноставно тоа треба да се види и доживее. Исто и за храната немам забелешки, ајде што е преефтина (на дипломирањето 6 души се најадовме и напивме за нецели 2000 денари), мене баш ми беше вкусна. Евентуално сега последнава година ако ја имат расипано скарата (бидејќи не сум била оваа година:) ) штом така викате:toe:
Но добро, ти дека си од Прилеп сигурно повеќе можеш да правиш споредби меѓу рестораните, но јас во споредба со оние ресторани во Прилеп во кои сум била покрај Македонска куќа (Делфина, Евро, Чардак) сепак Македонска куќа ја ставам на прво место:smir:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Бидена сум повеќе пати во Македонска куќа, 4 години студирав во Прилеп : ) . Немам зборови за амбиентот и атмосферата, едноставно тоа треба да се види и доживее. Исто и за храната немам забелешки, ајде што е преефтина (на дипломирањето 6 души се најадовме и напивме за нецели 2000 денари), мене баш ми беше вкусна. Евентуално сега последнава година ако ја имат расипано скарата (бидејќи не сум била оваа година:) ) штом така викате:toe:
Но добро, ти дека си од Прилеп сигурно повеќе можеш да правиш споредби меѓу рестораните, но јас во споредба со оние ресторани во Прилеп во кои сум била покрај Македонска куќа (Делфина, Евро, Чардак) сепак Македонска куќа ја ставам на прво место:smir:
Со погрешни луѓе се имаш дружено ама пак затоа си имаш диплома од сите тие што ги спомна ниту еден не ги задоволува стандардите на Прилепска скара значи не прам муабет за амбиент.

Најдобрите кафеани во Прилеп се по дифолт до пазарот за да не мора посетителот да молкне два зумбули со компири и јаболка на велиспед по улици.

Камбер (Македонска Куќа) не е нејевтина кафана во Прилеп напротив најскап е,Евро е скара на кило ,Делфина се фокусира на морска храна и швалерај

Еве неколку мои типсови за добра скара

Сите се овие лоцирани до пазарот

Кај Кумата
Дебелио одма до Боге
Кај Боге
Трајче од Софра
Пајтон
Кај Џоки - за чорба наутро
Стари Град
Карши Огниште не ми текнува на името

Кафани кој јас ги препорачувам за вечерно расположение и добар амбиент

Карши огниште кафаната мислам беше Ладно Меанче (потребно е да си резервираш преку ден зошто се масите зафатени)
Пајтон има слободно место скоро секогаш
Стари Град има слободно место
Упдејт - Од Дрцко новата кафана - не знам за место
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Со погрешни луѓе се имаш дружено ама пак затоа си имаш диплома од сите тие што ги спомна ниту еден не ги задоволува стандардите на Прилепска скара значи не прам муабет за амбиент.

Најдобрите кафеани во Прилеп се по дифолт до пазарот за да не мора посетителот да молкне два зумбули со компири и јаболка на велиспед по улици.

Камбер (Македонска Куќа) не е нејевтина кафана во Прилеп напротив најскап е,Евро е скара на кило ,Делфина се фокусира на морска храна и швалерај

Еве неколку мои типсови за добра скара

Сите се овие лоцирани до пазарот

Кај Кумата
Дебелио одма до Боге
Кај Боге
Трајче од Софра
Пајтон
Кај Џоки - за чорба наутро
Стари Град
Карши Огниште не ми текнува на името

Кафани кој јас ги препорачувам за вечерно расположение и добар амбиент

Карши огниште кафаната мислам беше Ладно Меанче (потребно е да си резервираш преку ден зошто се масите зафатени)
Пајтон има слободно место скоро секогаш
Стари Град има слободно место
Упдејт - Од Дрцко новата кафана - не знам за место
Можам да претпоставам кои се овие кафанчиња (тие околу центарот и пазарот) и не велам не, можеби скарата е највкусна, ама за студенти и не се баш. Зборувам пред се' за амбиентот и атмосферата таму (без никаква навреда), но не слушнав ниту еден колега да оди таму или пак да ми препорача тие . Делфина и Евро, ок дека се во близина на Факултетот и затоа јадев некогаш таму, а Македонска куќа затоа што надалеку беше прочуена, луѓето што биле ми кажуваа -ако појдеш Прилеп, а да не појдеш во Македонска куќа исто како да не си видел ништо :wink:
Како и да е, не сум некоја скараџика, така да не верувам дека сум пропуштила многу, повеќе ми е битна атмосферата во ресторанот во кој одам и секако друштвото:smir:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ама дали вреди бруцелозата ???
ke si kupis kanta i ke si ja ostaas na raat, na ladno, provetreno u podrum edno 6 meseci :)
posle ke go glockas sirenceto.... so vince.......narednite 6 meseci...
Ај првиов ама конкретен не очекував од тебе вакво незнаење да покажеш.
Кажете ми ве молам која црна бруцелоза ќе фатите кога биено сирење се прави од кравјо млеко?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ај првиов ама конкретен не очекував од тебе вакво незнаење да покажеш.
Кажете ми ве молам која црна бруцелоза ќе фатите кога биено сирење се прави од кравјо млеко?
кравја...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom