Евтини авионски карти

Член од
11 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
47
Можеби прашањево е мало глупо, но доколку некој знае да ми објасни би било добро: вака, јас треба да резервирам лет од Солун до Берлин со EasyJet, и ме интеренсира дали откако ќе го резервирам летот треба да ја испечатам страната или ќе добијам некаков код, што би потврдило дека го имам резервирано местото.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Некој дали има патувано со AirSerbia и дали е океј за краток лет?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Некој дали има патувано со AirSerbia и дали е океј за краток лет?
Јас имаме летано додека беа ЈАТ, супер си беа ама скапички. Сега откако се под арапиве верувам дека се значително подобрени (иако беа за класа над виз, рајан и останатите ефтини компании).
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Јас имаме летано додека беа ЈАТ, супер си беа ама скапички. Сега откако се под арапиве верувам дека се значително подобрени (иако беа за класа над виз, рајан и останатите ефтини компании).
Ми треба за прилично краток лет до Брисел. Првично гледав со WizzAir ама цената ми доаѓа иста, па затоа најверојатно ќе се одлучам за AirSerbia.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Ми треба за прилично краток лет до Брисел. Првично гледав со WizzAir ама цената ми доаѓа иста, па затоа најверојатно ќе се одлучам за AirSerbia.
хахахха ама краток лет :)
јас летав скопје- белград па белград-стокхолм и назад со нив
скопје-белград имавме само цај/кафе нешто ако сакаш, а белград-стокхолм имаше и јадење и 2-3 пати поминаа за сок/чај/кафе

под краток лет подразбирав скопје белград, тој до стокхолм веке како долг го рачунав :)
иначе уште се секавам скопје белград (140 евра повратна), белград стокхолм (170 евра повратна :) )
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Ми треба за прилично краток лет до Брисел. Првично гледав со WizzAir ама цената ми доаѓа иста, па затоа најверојатно ќе се одлучам за AirSerbia.
o_O

Ако е само цената во прашање, да избереш лет со преседнување пред директен лет е малку чудно.

Одозгора на тоа, ти се нема случено да ти откажат Белград - Скопје како лет со најнизок приоритет и да преседиш цела ноќ на аеродром затоа што го водат како „со задоцнување„ од 4 часа и 59 минути, а не откажан.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Со WizzAir ќе морам ДВА дена плус да останам и незнам колку ќе можам тоа да го направам, плус некако глеам сега како поскапо да доаѓа крајна цена.
Прв пат ќе летам со авион и немам ич искуство така да советите ми се добредојдени :D
 
Последно уредено:

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Ми треба за прилично краток лет до Брисел. Првично гледав со WizzAir ама цената ми доаѓа иста, па затоа најверојатно ќе се одлучам за AirSerbia.
Ne te razbiram kako mozelo let direkten i let so presedvenje(nekolku sati cekanje) da bide isto
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341

И долу со AirSerbia цената. Ако грешам нешо јас тогаш исправиме.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Нема што да се исправа. Со Виз веројатно ќе треба да додадеш уште некој денар за багаж. Дополнителните денови играат битна улога. Се надевам дека ќе имаш позитивно искуство со Ер Србија, мене ми се последна компанија на списокот.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
36
Поени од реакции
7
Здраво дечки, треба да летам летово во Јули во Прага и најевтината опција шо ја најдов до сега ми е со Air Serbia од Белград, а до таму со автобус шо ми е кул опција пошо можам на враќање да останам некој ден кај роднини. Цената сосе повратна автобуска карта ми е 250 евра, па бидејќи прв пат летам сакам да прашам дали има шанси да најдам нешто доста поефтино или отприлика ова е најповолно што може да се најде? (Имав опција со wizz преку милано, ама имав по еден ден чекање помеѓу летовите шо не ми е баш исплатливо)
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Здраво дечки, треба да летам летово во Јули во Прага и најевтината опција шо ја најдов до сега ми е со Air Serbia од Белград, а до таму со автобус шо ми е кул опција пошо можам на враќање да останам некој ден кај роднини. Цената сосе повратна автобуска карта ми е 250 евра, па бидејќи прв пат летам сакам да прашам дали има шанси да најдам нешто доста поефтино или отприлика ова е најповолно што може да се најде? (Имав опција со wizz преку милано, ама имав по еден ден чекање помеѓу летовите шо не ми е баш исплатливо)
Wizz Air има лет до Нирнберг, од каде има автобус до Прага, пат кој е покус од 4 часа. Гледајќи ги моменталните цени сигурно ќе биде многу поефтино.
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
0
Летово на 3 јули треба да одам за Мадрид а нај евтина карта е со Alitalia. Како што гледам на нивната официјална страна картата е за 30 евра поевтина отколку да ја купам од агенција. Сакам да ве прашам како оди процедурата за купување на карта преку интернет и дали имам некакви бенефиции ако ја купам картата од агенција? Исто летот е преку Рим, треба да се менува авионот па како оди тоа со чекирање на картите? Се чекира само во Скопје и само менувам авион или и во Рим има некакви процедури?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.260
Поени од реакции
29.742
Со иста компанија? Мислам дека секако ќе треба чекирање и во Рим, нека ме поправат ако грешам а мислам дека и на веб страната на Алиталиа треба да пишува.

Него, овака без да проверам зарем не ти е поевтино со Виз до Барса - па од таму до Мадрид со Рајан, или Изиџет, или со Вуелинг?
Или со Виз до Бергамо, па од таму до Мадрид (со Рајан, Изиџет, Вуелинг...)
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
Здраво дечки, треба да летам летово во Јули во Прага и најевтината опција шо ја најдов до сега ми е со Air Serbia од Белград, а до таму со автобус шо ми е кул опција пошо можам на враќање да останам некој ден кај роднини. Цената сосе повратна автобуска карта ми е 250 евра
И јас исто барам лет за Прага за во јули. Имаш од air Serbia лет Скопје-белград-прага за 240/250 евра. Тоа ти е поисплатливо мислам, па ете, чисто да знаеш.

и патем, Ако најдеш нешто понесолено би те замолила да споделиш :) фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom