Евтини авионски карти

Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
И мене ми доаѓа :facepalm: а некогаш богами и :tapp:
Tranquilis дали ќе има 20% попуст набрзо или да резервирам карти (ако не ја нарушува премногу прашањево работната политика)? Те прашвам зошто ќе резервирам повеќе карти па доколку има набрзо попуст да го искористам ;)
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Kade da najdam avio bileti za Rim? Wizzair nemaat letovi. Bi sakal juli ili avgust da prostam do tamu. I tura ne bi bilo loso ama samo biletce e podobro. Fala vi.
 
G

Gjoksi

Гостин
Tranquilis дали ќе има 20% попуст набрзо или да резервирам карти (ако не ја нарушува премногу прашањево работната политика)? Те прашвам зошто ќе резервирам повеќе карти па доколку има набрзо попуст да го искористам ;)
Ако мислиш на WizzAir, тешко дека ќе има попусти пред почетокот на месец септември![DOUBLEPOST=1403561464][/DOUBLEPOST]
Kade da najdam avio bileti za Rim? Wizzair nemaat letovi. Bi sakal juli ili avgust da prostam do tamu. I tura ne bi bilo loso ama samo biletce e podobro. Fala vi.
Можеш да си провереш на:
http://www.skyscanner.net/
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Најверојатно ке треба да патувам у Кина па гледав карти и најефтината ми е со конекција Москва (Шереметјево), па ме интересираше дали ми треба виза за транзит? Фала.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Најверојатно ке треба да патувам у Кина па гледав карти и најефтината ми е со конекција Москва (Шереметјево), па ме интересираше дали ми треба виза за транзит? Фала.
Turkish Airlines,Austrian Airlines,Alitalia провери ги и тие не се скапи.

ПС еве за Русија

30 days only if holding a letter of invitation or a tourist voucher.
http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Macedonian_citizens
http://www.visitrussia.org.uk/visaform/not-need/
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Tranquilis дали ќе има 20% попуст набрзо или да резервирам карти (ако не ја нарушува премногу прашањево работната политика)? Те прашвам зошто ќе резервирам повеќе карти па доколку има набрзо попуст да го искористам ;)
Моментално не планираме глобален попуст. Можеби ќе има таргетирани.
Во секој случај, доколку се планира некаков попуст и имам време и можност да објавам тука, ќе го сторам тоа ден-два претходно.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Дали знете некои агенции што нудат евтини авиони билети за Америка?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Kade da najdam avio bileti za Rim? Wizzair nemaat letovi. Bi sakal juli ili avgust da prostam do tamu. I tura ne bi bilo loso ama samo biletce e podobro. Fala vi.
Wizzair не лета за Рим но Alitalia да.

http://www.alitalia.com/

Ако несакаш на интернет да букираш ВАС е нивен офицјален застапник за Македонија и можеш и телефонски да им се обратиш.

http://www.vas.mk/


Дали знете некои агенции што нудат евтини авиони билети за Америка?
Сите туристички агенции што нудат аранжмани нудат и авионски карти за цел свет така да кај и да отидеш отприлика тоа е
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Сите туристички агенции што нудат аранжмани нудат и авионски карти за цел свет така да кај и да отидеш отприлика тоа е
Всушност бев во неколку. Цените за авионски билети за истиот лет им се со драстична разлика. Затоа прашувам за агенција што нуди најевтини карти, можеби некој знае.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Всушност бев во неколку. Цените за авионски билети за истиот лет им се со драстична разлика. Затоа прашувам за агенција што нуди најевтини карти, можеби некој знае.
Секоја агенција си зима провизија тоа е факт така да затоа подобро сама да си ја купиш картата без да плаќаш за провизија. За агенции види Атлантис,Коузун,ЈК Травел...Али според мене најдобро да си ставиш пари на Виза Електрон картичка и да си букираш преку Turkish Airlines,Austrian,Alitalia...Од Македонија тие имаат најефтини карти и услугата е секако на високо ниво
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Секоја агенција си зима провизија тоа е факт така да затоа подобро сама да си ја купиш картата без да плаќаш за провизија. За агенции види Атлантис,Коузун,ЈК Травел...Али според мене најдобро да си ставиш пари на Виза Електрон картичка и да си букираш преку Turkish Airlines,Austrian,Alitalia...Од Македонија тие имаат најефтини карти и услугата е секако на високо ниво
Преку агенција е многу поефтино отколку сам да си купиш. Од Turkish за Америка е 990евра, а јас преку агенција веќе најдов за 400 евра :).
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Преку агенција е многу поефтино отколку сам да си купиш. Од Turkish за Америка е 990евра, а јас преку агенција веќе најдов за 400 евра :).
Како успеа за 400 да најдеш?Тоа до сега скоро никој не успеал да најде толку ефтина карта за таа релација:eek:
 
Член од
29 октомври 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
Најефино до Цирих ,за крај на август повратна ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom