Евтини авионски карти

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
ми треба помош дечки
комшиката букирала карта на виз ер, на меил има испратено шифра на картата и треба картата да се испринта
јас никаде не гледам документ за принтање ниту некој линк таков, може ли некој да ми помогне никогаш го немам ова правено
Ctrl + p :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
4.454
Ctrl + p :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
абе и мене тоа ми текна, ама нели треба да има некој бар код срање или слично, ако мавнам принт на мејлот 4 страни ќе се испринтаат не е една[DOUBLEPOST=1400086367][/DOUBLEPOST]да не треба непосредно пред летот да биде, зошто букиран е за 2 месеци
 
Последно уредено:
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Има шанси да паднат цените од ВизЕр на релација FMM - SKP во август или да не чекам и да купувам деновиве?
Истото сакам да прашам и за обратниот правец, во периодот: крај на август - почеток на септември.

Цениве ептен не ги бива. 300 евра повратна ќе ме кошта, а летам со нискобуџетна компанија. :facepalm:
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Има шанси да паднат цените од ВизЕр на релација FMM - SKP во август или да не чекам и да купувам деновиве?
Истото сакам да прашам и за обратниот правец, во периодот: крај на август - почеток на септември.

Цениве ептен не ги бива. 300 евра повратна ќе ме кошта, а летам со нискобуџетна компанија. :facepalm:
И мене ми доаѓа :facepalm: а некогаш богами и :tapp:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Има шанси да паднат цените од ВизЕр на релација FMM - SKP во август или да не чекам и да купувам деновиве?
Истото сакам да прашам и за обратниот правец, во периодот: крај на август - почеток на септември.

Цениве ептен не ги бива. 300 евра повратна ќе ме кошта, а летам со нискобуџетна компанија. :facepalm:
Скопје Минхен со Adria ти е 257 евра отприлика за датите кои кажа по мене многу поисплатлива опција.


Оваа цена е речиси за сите денови август и почеток на септември. Во цената ти е вклучена багаж итн. Ако ти се исплати букирај на
www.adria.si
 
M

Mario Gómez

Гостин
Има шанси да паднат цените од ВизЕр на релација FMM - SKP во август или да не чекам и да купувам деновиве?
Истото сакам да прашам и за обратниот правец, во периодот: крај на август - почеток на септември.

Цениве ептен не ги бива. 300 евра повратна ќе ме кошта, а летам со нискобуџетна компанија. :facepalm:
Луфтханза до Софија имаат одлични цени, 220-230 евра повратна би те фатило. Наместо да одиш од Минхен до Мемингем ќе идеш од Софија до Скопје. :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Луфтханза до Софија имаат одлични цени, 220-230 евра повратна би те фатило. Наместо да одиш од Минхен до Мемингем ќе идеш од Софија до Скопје. :)
Не се исплати за 250 еур има од Скопје. 5 саати додека стигнеш до Софија + патот до таму ете ги тие пари и време.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Луфтханза до Софија имаат одлични цени, 220-230 евра повратна би те фатило. Наместо да одиш од Минхен до Мемингем ќе идеш од Софија до Скопје. :)
Па и не е баш исто да патуваш Софија-Скопје и Минхен-Меминген :cool:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Приметив нешто чудно. Еве да речеме карта на 16 август со Визер на релација Ајндховен Скопје е 50 евра а за истиот ден Скопје Ајндховен е 150 евра.Како е можно таква драстична разлика? Иста е ситуацијата со сите други линии. Не ми е логично
 
G

Gjoksi

Гостин
Приметив нешто чудно. Еве да речеме карта на 16 август со Визер на релација Ајндховен Скопје е 50 евра а за истиот ден Скопје Ајндховен е 150 евра.Како е можно таква драстична разлика? Иста е ситуацијата со сите други линии. Не ми е логично
Мислам дека разликата е поради побарувачката, во тој период нашите повторно се враќаат назад на „гурбет“ во Холандија!
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Колку би било авионска карта од Скопје до Фракнфурт?
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Дали некој знае дали си лимитиран за багаж и ако си лимитиран колкав е лимитот ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom