Евро 2012 - група Ц (Шпанија и Италија во 1/4 финале)

Кои две репрезентации ќе продолжат во втора фаза?


  • Вкупно гласачи
    230

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.352
Еве ги 23 играчи што ги одбра Билиќ......све е океј освен ЈУРИЦА ФАКИНГ БУЉАТ........типот ни припремите не ги пројде,ќе иде на ЕП.Идиотот што против Зенит направи 2 пенала во утакмица која Хајдук ја изгуби 3-2 баш ради пеналите.Навивачите на Хајдук го викаа "сикира"(секира) и иронични скандирања и аплаузи му делеа заедно со Вејиќ.И тој стигна да игра за репрезентацијата на ЕП затоа што Ловрен е повреден,а Вида го гледа како десен бек.:tapp::tapp:

Голмани
Плетикоса, Субашиќ, Келава

Одбрана

Буљат, Вида, Шимуниќ, Шилденфелд, Чорлука, Прањиќ и Стриниќ

Среден ред
Срна, Ракитиќ, Дујмовиќ, Модриќ, Вукојевиќ, Перишиќ, Крањчар, Иличевиќ, Бадељ

Напад
Јелавиќ, Олиќ, Едуардо, Манџукиќ
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Конечниот список на Италија за ЕВРО 2012:

Голмани: Џиџи Буфон (Јувентус) Морган Де Санктис (Наполи), Салваторе Сиригу (ПСЖ);

Одбрана: Игнацио Абате (Милан), Федерико Балзарети (Палермо), Андреа Барзаљи (Јувентус), Леонардо Бонучи (Јувентус), Џорџо Киелини (Јувентус), Кристиан Маџо (Наполи), Анџело Огбона (Торино)

Среден Ред: Даниеле Де Роси (Рома), Алесандро Диаманти (Болоња), Емануеле Џакерини (Јувентус), Клаудио Маркисио (Јувентус), Рикардо Монтоливо (Милан), Тиаго Мота (ПСЖ), Антонио Ночерино (Милан), Андреа Прило (Јувентус)

Напад: Марио Балотели (Манчестер Сити), Фабио Борини (Рома), Антонио Касано (Милан), Антонио Ди Натале (Удинез), Себастиан Џовинко (Парма).
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788
Јас разбирам „лично мислење“, ама да кажеш дека Италија е фаворит во група со Шпанија...
Италија можеби не е фаворит, ама и ти немој толку да ги величиш шпанците .. на крај краева последната утакмица што ја играа меѓусебно Италија ја победи Шпанија :icon_lol:

сепак зборуваме за Италија 4-ри пати светски шампион ;)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.998
Конечниот состав на Шпанија за Евро 2012:

Голмани: Икер Касиљас (Реал Мадрид), Пепе Реина (Ливерпул), Виктор Валдес (Барселона)

Одбрана: Алваро Арбелоа (Реал Мадрид), Серхио Рамос (Реал Мадрид), Хуанфран (Атлетико Мадрид), Јорди Алба (Валенсија), Раул Албиол (Реал Мадрид), Џерард Пике (Барселона), Чави Мартинез (Атлетик Билбао)

Среден ред: Чави (Барселона), Сегио Бускец (Барселона), Андрес Иниеста (Барселона), Чаби Алонсо (Реал Мадрид), Давид Силва (Манчестер Сити), Санти Казорла (Малага), Цеск Фабрегас (Барселона), Хуан Мата (Челзи)

Напад: Хесус Навас (Севиља), Педро (Барселона), Фернандо Љоренте (Атлетик Билбао), Фернандо Торес (Челзи), Алваро Негредо (Севиља)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Италија можеби не е фаворит, ама и ти немој толку да ги величиш шпанците .. на крај краева последната утакмица што ја играа меѓусебно Италија ја победи Шпанија :icon_lol:

сепак зборуваме за Италија 4-ри пати светски шампион ;)
сепак зборувам за Шпанија актуелен светски и европски шампион
--- надополнето: 1 јуни 2012 во 21:04 ---
Italija ke odi, za drugite ich ne me boli, no za dobroto na fudbalot ubavo e i Shpancite da pominat, ama da imaat meshan tim, ne barca+ramos, iker, alonso.
во тимот кој 99% ќе настапи за Шпанија се очекува да има по 4 играчи од Реал(Икер, Рамос, Арбелоа, Чаби) и 4 играчи од Барселона(Пике, Чави, Иниеста, Бускетс) гледајте малце фудбал не срамете се со вакви дебилски коментари
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
во тимот кој 99% ќе настапи за Шпанија се очекува да има по 4 играчи од Реал(Икер, Рамос, Арбелоа, Чаби) и 4 играчи од Барселона(Пике, Чави, Иниеста, Бускетс) гледајте малце фудбал не срамете се со вакви дебилски коментари
Shto e debilsko be madridista? Deka svetskoto timot na Barsa go pobedi? Koga go pishav toa Puyol ne beshe povreden, Znachi Arbeloa pred Puyol ne e roden da igra vo ovoj lifetime. Taka da od real ke igraa samo Iker, Ramos i Xabi. Ne deka sega Arbeloa so sigurnost ke igra, ama aj neka ti e.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Shto e debilsko be madridista? Deka svetskoto timot na Barsa go pobedi? Koga go pishav toa Puyol ne beshe povreden, Znachi Arbeloa pred Puyol ne e roden da igra vo ovoj lifetime. Taka da od real ke igraa samo Iker, Ramos i Xabi. Ne deka sega Arbeloa so sigurnost ke igra, ama aj neka ti e.
значи дебилско е тоа што напиша Шпанија била Барселона плус Рамос Чаби и Икер што нема благе везе
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
значи дебилско е тоа што напиша Шпанија била Барселона плус Рамос Чаби и Икер што нема благе везе
Ti izgleda ne go pamtish timot na Shpanija od svetskoto, zatoa vaka + i madridista. Aj kako i da e, da ne ja ebime temava so moive debilski komentari. Ti si vo pravo.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
На пријателскава со Русите играат мошне офанзивно и двете страни Италијаните се опасни ама им фали завршница. И без Киелини одбраната е послаба на едната страна. Пирло одличен.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
значи дебилско е тоа што напиша Шпанија била Барселона плус Рамос Чаби и Икер што нема благе везе
Што е дебилско тука? Го гледаше СП 2010?
Касиљас​
Рамос-Пике-Пујол-Капдевила
Бускетс-Алонсо​
Педро-Чави-Иниеста
Виља

Ова беше составот кој играше во финалето. А, ти сам одлучи дали не беше така како што напиша chillin' like a villain.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Што е дебилско тука? Го гледаше СП 2010?
Касиљас​
Рамос-Пике-Пујол-Капдевила
Бускетс-Алонсо​
Педро-Чави-Иниеста
Виља

Ова беше составот кој играше во финалето. А, ти сам одлучи дали не беше така како што напиша chillin' like a villain.
pedro??? edna utakmica bese starter se na sve
villa???? igrac na velensija
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
А, која е таа една утакмица? Финалето! :icon_mrgr:
На Светското Виља беше играч на Барселона. ;)
финале нефинале битно една беше а Виља играше заради своите партии во Валенсија а не заради трансферот во Барселона
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Негредо не е ништо посебно... И каде им е Муњаин?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.352
Ивица Олиќ отпадна ради повреда денес.На негово место е повикан Никола Калиниќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom