Европско Првенство за жени 2012 - Србија | 4 - 16 декември |

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.384
Ова за Исланд, Турција Холандија си во право, за некоја година овие три земји ќе бидат нијанса пред сите. Имаат талентирани ракометарки.
.
:pos::pos::pos:
Не трипај сега и ти, они никаква ракометна традиција немаат, а ќе биле нијанса пред сите :LOL:

Они се во подем, во смисла што најверојатно во блиска иднина ќе го загрозат нашето "сигурно" место во вториот барабан од квалификациите за ЕП, со што ќе ни паѓаат две тешки екипи од првите два барабана и нема да има теорија да завршиме како втори.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Браво за Црна Гора,се назира нова ракометна велесила која ако продолжи со овај начин на работа ќе гази во наредните години...
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
ај некој бе нека дајт некое линкче да гледаме пречеков од црногоркиве
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Браво за црна гора:cuc::cuc::cuc:,значи се радував буквално ко ние да игравмо,затоа што заслужија,се бореа до крај,прикажаа игра,достојна за европски првак(y).А на тија скапаниците од ехф,заедно со све глупите судие,све по список да им ....Абе колку ми се напре мерак ко им ѓи гледав фацете на навивачите на норвешка,мераци.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Браво за црна гора:cuc::cuc::cuc:,значи се радував буквално ко ние да игравмо,затоа што заслужија,се бореа до крај,прикажаа игра,достојна за европски првак(y).А на тија скапаниците од ехф,заедно со све глупите судие,све по список да им ....Абе колку ми се напре мерак ко им ѓи гледав фацете на навивачите на норвешка,мераци.
Што толку ви згрешија судиите?
Според мене добро го судеа натпреварот, со некој ситни грешки. Сега нормално е за тимот кој што навиваш да го пцуеш судијата на секоја ситна грешка или ситна одлука која не е во полза за тимот кој навиваш во случајот Црна Гора.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Што толку ви згрешија судиите?
Според мене добро го судеа натпреварот, со некој ситни грешки. Сега нормално е за тимот кој што навиваш да го пцуеш судијата на секоја ситна грешка или ситна одлука која не е во полза за тимот кој навиваш во случајот Црна Гора.
Лол да не беа судииве за полувреме ќе се решеше утакмицава.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Што толку ви згрешија судиите?
Според мене добро го судеа натпреварот, со некој ситни грешки. Сега нормално е за тимот кој што навиваш да го пцуеш судијата на секоја ситна грешка или ситна одлука која не е во полза за тимот кој навиваш во случајот Црна Гора.
Ситни грешки:pos::pos:абе ајде сеа и ти не заебавај.па после го праеа тоа што највише го мрзим у спортот,конпензирање.Ама ете си излезе правдата на виделина,и си победи подобриот.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Браво и за вас, добро ве научил коментаторов шо коментираше а појма немаше од ракомет.
Туку ајде, ако сакаат судиите да победи Норвешка, немаше да победи?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.839
Поени од реакции
15.990
Xfire , Nino Manchester убаво ти рече, од кога ги направија глупостите, некако компензираа послем тоа, ама како викаат после ебење нема каење, така и ова испадна, па џабе искомпензираа и тоа минимално, само кога постигна гол Булатовиќ, а беше чисто пробивање тоа.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Браво и за вас, добро ве научил коментаторов шо коментираше а појма немаше од ракомет.
Туку ајде, ако сакаат судиите да победи Норвешка, немаше да победи?
Мислам дека судиите беа чисти ко солза.Црногорките барем видовме и во минатите мечеви дека играат погруб ракомет пример со Унгарија кога 2 Црногорки заработија црвени картони.Како и да е гледавме доста неизвесен натпревар со две продолженија и дефинитивно натпревар за паметење.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
хаха.
Ајде ке ми кажете и кога Булатовиќ (мислам дека беше) кога даде гол и прекина брз центар на Норвешка при крајот на мечот, и то да не ми кажете дека е нерегуларно што и дадоа 2 минути?

И двете репрезентации играа добро, Норвешка си потфрли малце и затоа изгуби а имаше поквалитетни ракометарки, али тоа е некогаш среќата ги прати оние по храбрите а по храбри беа Црногорките, секоја чест за нив, али ако конктретно земаме за судењето, не влијаше на резултато, заслужено беше се, барем според мене.
Две продолженија, израмнет резултат, подобро неможеше.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.221
Поени од реакции
8.072
Браво и за вас, добро ве научил коментаторов шо коментираше а појма немаше од ракомет.
Туку ајде, ако сакаат судиите да победи Норвешка, немаше да победи?
Не зезај и ти сега. Во многу битен дел од мечот ја исклучи Булатовиќ зошто норвешката голманка ја погоди во глава со топка додека се враќаше назад:facepalm:. Ако воопшто некој требаше да биде исклучен во случајов (немаше потреба од такво нешто) тоа беше Лунде. Друга работа, речиси секој напад Барјактаревиќ ќе одбрани а циганот шпански ќе им даде уште една шанса за напад на норвежанките поради наводен фаул. Ако промашеа и вторпат, добиваа и трета шанса. Па добро и тие не се наивни од три напада ќе дадат гол, нормално. Бруки беа судиите и добро е што вака заврши па правдата беше задоволена.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.384
хаха.
Ајде ке ми кажете и кога Булатовиќ (мислам дека беше) кога даде гол и прекина брз центар на Норвешка при крајот на мечот, и то да не ми кажете дека е нерегуларно што и дадоа 2 минути?
.
Како го спречи брзиот центар, со тоа што ја погодија во глава додека се враќаше во своја половина?
Па понерегуларни 2 минути во животов не сум видел.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom