Европско Првенство за жени 2012 - Србија | 4 - 16 декември |

Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И на крај за најдобра на ова првенство ја прогласија Ања Един. Значи стварно ЕХФ да ви ебам се по список, никад не сум ве сакала ниту некогаш ќе ве сакам. Сите награди и признанија на пингвините им ги давата, досадни сте веќе и неможам да ве трпам.
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.167
Па штом Норвешка не освоија барем наградите се кај нив така оди сега редот :confused:
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
Ваква утакмица у женски ракомет одамна немало!
Ама браво Црна Гора! со срце, со борбеност, со огромна желба и нормално со квалитет падна и непобедливата Норвешка! да не беа судиите можда ќе освоеа и злато на олимпијадата. Кога им ја свиреа химната на крај, леле готов бев ќе пуштев солза :oops::D
Ама не ми верува на моментот-ја погодува со топка во глава и и судат 2мин исклучување пошто наводно сакала да го попречи нападот. најапла момент во корист на норвежанките.

некако не можам да најдам webcam од Подгорица или слично... :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ние вака да го земеме златото некогаш салата ќе ја срушиме :)
И тоа што викаш, јас на место од Црногоркиве лично ќе го одмонтирам голот и ќе го извадам вон сала :blush:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.127
некако не можам да најдам webcam од Подгорица или слично... :)
Oколу полноќ ќе пристигнат во Подгорица и ќе им се организира свечен пречек, ако начекаме некое линкче, ќе стајме на темата.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
И ние имаме млади ракометарки, ама не ги бива тоа е се :icon_lol:. Еве Марија Стерјова, потоа Зорица Десподовска која има можности за добра ракометарка, Душица Ѓорѓиевска. Познавам и други млади ракометарки со по едно 13-14 години кои за 4-5 години ќе ги гледаме на терените.

Имаме и ние иднина но во скоро време (следните 5 години) нема да гледаме квалитетна македонска репрезентација (женска).
Немаме иднина… никогаш сме немале, прашање дали ќе имаме. Црногорките ми беа фаворитки уште од пред почетокот на првенството, играат со љубов, максималнонсе ангажирани и заслужија да бидат прваци.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
ами како...пари и за дрва треба да се трошат..секое семејство рачунај по 100 кубици дрва не се малце пари:D
Имаат пари не се за жалење. Плус ене отпадот во енергија го претвораат не па за друго
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Немаме иднина… никогаш сме немале, прашање дали ќе имаме. Црногорките ми беа фаворитки уште од пред почетокот на првенството, играат со љубов, максималнонсе ангажирани и заслужија да бидат прваци.
Не биди толку сигурен во тоа дека немаме иднина и дека нема да имаме. Имаме солидни ракометарки за во иднина, но македонскиот народ повеќе го следи странскиот спорт одколку домашниот. Има многу таленти но никој не слушнал за тоа.

Така лупате дека немаме иднина, бидејќи не го следите домашниот спорт.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Не биди толку сигурен во тоа дека немаме иднина и дека нема да имаме. Имаме солидни ракометарки за во иднина, но македонскиот народ повеќе го следи странскиот спорт одколку домашниот. Има многу таленти но никој не слушнал за тоа.

Така лупате дека немаме иднина, бидејќи не го следите домашниот спорт.
Кај женски ракомет многу пати и во живо ја имам гледано иднината што ти ја кажуваш, уште од 16-17 години кога имаа девојкиве, ако се надеваш на таа иднина, добро ќе биде и Австралија да ја тепаме. А во Европа има доста репрезентации во подем кои ќе може да изненадат во иднина, тука пред се мислам наХоландија, Исланд и Турција. Ние, како што стојат работите во догледно време нема што да покажеме ни во Европа, ни во цел свет. Само искрено, не ги сфаќам оние кои плаќаат овие ракометарки.
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.167
Немаме иднина… никогаш сме немале, прашање дали ќе имаме. Црногорките ми беа фаворитки уште од пред почетокот на првенството, играат со љубов, максималнонсе ангажирани и заслужија да бидат прваци.
Имаме иднина прашањето е кога ќе се појави :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Кај женски ракомет многу пати и во живо ја имам гледано иднината што ти ја кажуваш, уште од 16-17 години кога имаа девојкиве, ако се надеваш на таа иднина, добро ќе биде и Австралија да ја тепаме. А во Европа има доста репрезентации во подем кои ќе може да изненадат во иднина, тука пред се мислам наХоландија, Исланд и Турција. Ние, како што стојат работите во догледно време нема што да покажеме ни во Европа, ни во цел свет. Само искрено, не ги сфаќам оние кои плаќаат овие ракометарки.
Ова за Исланд, Турција Холандија си во право, за некоја година овие три земји ќе бидат нијанса пред сите. Имаат талентирани ракометарки.

А биди уверен дека ќе се покажеме во Европа, доколку ракометаркиве кои ги споменав се преселат и играат во некои поголеми клубови.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
И на крај за најдобра на ова првенство ја прогласија Ања Един. Значи стварно ЕХФ да ви ебам се по список, никад не сум ве сакала ниту некогаш ќе ве сакам. Сите награди и признанија на пингвините им ги давата, досадни сте веќе и неможам да ве трпам.
Да (n) Требаше некоја од оние плавите да прогласат :(
 
S

Stivie G

Гостин
Уф конечно ги срушија овие. Едвај го чекав тој момент. Ни судии ни ништо неможеше да ги спречи Црногорките. :cuc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom