Европско Првенство за жени 2012 - Србија | 4 - 16 декември |

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Не зезај и ти сега. Во многу битен дел од мечот ја исклучи Булатовиќ зошто норвешката голманка ја погоди во глава со топка додека се враќаше назад:facepalm:. Ако воопшто некој требаше да биде исклучен во случајов (немаше потреба од такво нешто) тоа беше Лунде. Друга работа, речиси секој напад Барјактаревиќ ќе одбрани а циганот шпански ќе им даде уште една шанса за напад на норвежанките поради наводен фаул. Ако промашеа и вторпат, добиваа и трета шанса. Па добро и тие не се наивни од три напада ќе дадат гол, нормално. Бруки беа судиите и добро е што вака заврши па правдата беше задоволена.
Дете, во ракометот ако шутнеш и си под фаул или некоја противничка ракометарка брани внатре во 6те метра а ти ако шутнеш на гол, тогаш се остава предност ако е гол се суди гол ако не се суди, фаул, седмерци инт во завиност што е прекршокот.
А ти ми тропаш глупости.
Како го спречи брзиот центар, со тоа што ја погодија во глава додека се враќаше во своја половина?
Па понерегуларни 2 минути во животов не сум видел.
ДА! Ова во финале се санкционира, па добро бе, секој може да прави вака, се гледаше дека трчеше полека и дека токму низ центарот поминуваше, ова и немаше потреба а мислам дека беше регуларна суспензијата, да пресечеш напад на ваков начин, незнам.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.221
Поени од реакции
8.072
Дете, во ракометот ако шутнеш и си под фаул или некоја противничка ракометарка брани внатре во 6те метра а ти ако шутнеш на гол, тогаш се остава предност ако е гол се суди гол ако не се суди, фаул, седмерци инт во завиност што е прекршокот.
А ти ми тропаш глупости.

ДА! Ова во финале се санкционира, па добро бе, секој може да прави вака, се гледаше дека трчеше полека и дека токму низ центарот поминуваше, ова и немаше потреба а мислам дека беше регуларна суспензијата, да пресечеш напад на ваков начин, незнам.
Како прво, минимум десет години сум постар од тебе а ми викаш дете а како второ мене ме заболе за твоите чувства кон норвешките лезбејки и тоа што пробуваш да ја оправдаш судиската лакрдија како и онаа на ЕХФ која ја видоа сите освен Саша Матич и тебе.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.384
Дете, во ракометот ако шутнеш и си под фаул или некоја противничка ракометарка брани внатре во 6те метра а ти ако шутнеш на гол, тогаш се остава предност ако е гол се суди гол ако не се суди, фаул, седмерци инт во завиност што е прекршокот.
А ти ми тропаш глупости
Точно е тоа, ако нема гол следи седмерец, не е како во фудбал :icon_mrgr:
Ако дадеш гол никому ништо.
Проблемот беше што во сите такви случаи судиите даваа и по две минути исклучување, а бар еднаш исклучувањето беше престрого, т.е. непостоечко.
Во клучни моменти не досудија пробивање од Норвежанките, по кое го израмнија резултатот (моментот кога пасднаа две ракометарки).
И неколку пати при крајот на регуларниот дел досудија непостоечки две минути за Црна Гора.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
49
Поени од реакции
104
Браво за Црногорките :cuc: каков натпревар :cuc:
Судиите :tapp: Немојте да зборувате за објективност при исклучувањето на Булатович 2 минути пред крај на продолжението зошто топката ја удрила во глава :tapp: .Ги вратија Норвежанките во игра за момент,за среќа не успеаја да го свртат натпреварот.:D
Да не зборувам за пар ситуации кога со долго задоцнување судеа прекршоци. :tapp:
Киселите насмевки на лицата од Црногорките и нивната клупа на одлуките се кажуваа.

МВП и идеален состав прогласуваат пред одигрување на финале.:facepalm:
Одма ми текна на невклучувањето на Лазаров во идеалниот тим на ЕП.ЕХФ :гомце:
 
B

BBlisto

Гостин
ДА! Ова во финале се санкционира, па добро бе, секој може да прави вака, се гледаше дека трчеше полека и дека токму низ центарот поминуваше, ова и немаше потреба а мислам дека беше регуларна суспензијата, да пресечеш напад на ваков начин, незнам.
Најди снимка од тој момент и види уште еднаш колку "полека" трчаше Булатовиќ...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Како прво, минимум десет години сум постар од тебе а ми викаш дете а како второ мене ме заболе за твоите чувства кон норвешките лезбејки и тоа што пробуваш да ја оправдаш судиската лакрдија како и онаа на ЕХФ која ја видоа сите освен Саша Матич и тебе.
Не само објаснувам ги правилата, не друго.
Да победеше некоја трета репрезентација да видев дали толку многу ке свршуваш.


Точно е тоа, ако нема гол следи седмерец, не е како во фудбал :icon_mrgr:
Ако дадеш гол никому ништо.
Проблемот беше што во сите такви случаи судиите даваа и по две минути исклучување, а бар еднаш исклучувањето беше престрого, т.е. непостоечко.
Во клучни моменти не досудија пробивање од Норвежанките, по кое го израмнија резултатот (моментот кога пасднаа две ракометарки).
И неколку пати при крајот на регуларниот дел досудија непостоечки две минути за Црна Гора.
Не викам дека немаа ни една грешка, ова за пробивањето беше сомнително се гледаше дека ке одат на пробивање како да беа договорени али секој судија неможе ова да го свири, ова е нивна одлука како судии.
Знам дека имаше еднашка безвеза исклучување али се случува, како и да е не беа се под суспензија Црногорките, и онака играа ПО груб ракомет од Норвежанките.
--- надополнето: 17 декември 2012 во 00:35 ---
Најди снимка од тој момент и види уште еднаш колку "полека" трчаше Булатовиќ...
Намерата и беше јасна, колку брзо или бавно да трчеше, се виде тоа. А утре чекај изјава од неа дека ке признае. :) хаха
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.221
Поени од реакции
8.072
Не само објаснувам ги правилата, не друго.
Да победеше некоја трета репрезентација да видев дали толку многу ке свршуваш.
Да играа Данска-Норвешка или Унгарија-Норвешка или некоја трета не верувам дека заинтересирано ќе го гледав финалето, ќе ми идеше у позадина а јас ќе седев на интернет веројатно. Финалево го гледав само ради црногорките и ја видов цела лакрдија која се обидоа да ја направат шпанците под диригентската палка на ЕХФ.
--- надополнето: 17 декември 2012 во 00:40 ---
Најди снимка од тој момент и види уште еднаш колку "полека" трчаше Булатовиќ...
Пред малку го имаше тој момент на линкот што го постави ти. Булатовиќ најнормално си се враќаше назад по постигнатиот гол.
 
B

BBlisto

Гостин
Пред малку го имаше тој момент на линкот што го постави ти. Булатовиќ најнормално си се враќаше назад по постигнатиот гол.
Знам, баш затоа. И по второ гледање јас не видов ни намера, ни споро трчање, ни дека пречела на некоја од Норвежанките... Повеќе личеше дека Лунде намерно во грб ја погоди...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Да играа Данска-Норвешка или Унгарија-Норвешка или некоја трета не верувам дека заинтересирано ќе го гледав финалето, ќе ми идеше у позадина а јас ќе седев на интернет веројатно. Финалево го гледав само ради црногорките и ја видов цела лакрдија која се обидоа да ја направат шпанците под диригентската палка на ЕХФ.
Нормално дека, секоја одземена топка на Црногорките, ти пцуеше кон судиите и ова ти се одразува вака да ги пцуеш. Ако победија Норвежанките па што имаше да кажеше леле, подобро вака. :)
Ајт уживај сега.
--- надополнето: 17 декември 2012 во 00:46 ---
Знам, баш затоа. И по второ гледање јас не видов ни намера, ни споро трчање, ни дека пречела на некоја од Норвежанките... Повеќе личеше дека Лунде намерно во грб ја погоди...
Зошто на вас не ви е јасно дека ако пресечеш (на овој начин како што направи Булатовиќ) напад на ваков начин намерно или не, не смееш. Па ондак зошто се вракала таму? Има многу тематики, ова може да ја чини Норвешка чист гол со брз центар, не говорете безвеза, бидете реали. ај вака да направеше некоја ракометарка на Норвешка ? Вие одма ке кренавте вулкан.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи стварно ми го направија меракот девојките. За жал не успеав да го проследам натпреварот од оправдани причини, но стварно ми е мерак и ептен ми е драго!:cuc:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.221
Поени од реакции
8.072
Кој не се наежи на дочеков не е човек. Ми ги вратија сеќавањата на Кометал:place:
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Xfire
Признај си дека дркаш по дома на норвежанкиве?
Не ти е чудно што цел форум е против тебе?
Да направеја една грешка шпанците никој немаше ништо да речи,овде најмалку 20-30 членови цело време плукаат по судиите што значи апла претерале
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Цел натпревар.

1:32:35 ехф мафија

1:52:50 Дури и коментаторот се чуди (n)

1:54:35 Судијава делува ко норвешки тренер да е.Ке го потепа голманот да ја фрли топката побрзо.:D
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Цел натпревар.

1:32:35 ехф мафија

1:52:50 Дури и коментаторот се чуди (n)

1:54:35 Судијава делува ко норвешки тренер да е.Ке го потепа голманот да ја фрли топката побрзо.:D
Добри беа судиите колку толку и кај двете репрезентации искомпензираа.Кај Црногоркиве гледавме и по некој боречки зафат кој не е карактеристичен за ракометот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom