Европско Првенство за жени 2012 - Србија | 4 - 16 декември |

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
По мое мислење би требало Франција да тепа со Шведска, ама ние со Данска тешко!
Не можам нешто посебно да замерам или да плукам, едноставно толку ни е во силата во моментов. Сепак имам некој оптимизам дека доколку прикажат добра партија во сабота имаме какви-такви шанси. Нормално, со поддршка на нашите навивачи :D Јас лично би одел, ама викендов за жал не можам :(
Браво за Саздовски, а и некој друг по малце заслужува преодна оценка. Мислам дека Николиќ денес имаше само лош ден. Само ме чуди како шутот генерално е така слаб, млак, тоа би требало да се учи уште на почетоците и да се подобри со тренирање.

И јас сега се зачудив, колку напреднале Чешка во женски ракомет. Досега нигде ги немаше...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Просечната старост на ракометарките е 27 год.Инаку за квалификациите за јуниорското во 2013 воопшто не сме пријавиле репрезентација а репрезентации имаат пријавено Ерменија, Молдавија, Израел, Финска , Бугарија. Никаква иднина немаме.
Просечната старост на ракометарките кои играат бар 75% од мечот е 30 години.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Абе баталете тоа старост младост,сега да се соберат Кастратовиќ и пријателките има да ги исплескаат моменталниве репрезентативки 10 разлика.
И јас тоа мислам , Кастратовиќ , Велкова , Тодороска , Радуловиќ без тренинг ќе ги растурат овие :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Над 30 е само Тања Андреева, другите се под 29 :)
Папуџиева има 35. Ракометаркиве се во годините кога треба да го покажат најдоброто, ама никој не им е крив што се задоволиле со тоа да играат во нашата лига. Ако продолжат со вакво темпо ни кај нас нема да ги сакаат.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Папуџиева има 35. Ракометаркиве се во годините кога треба да го покажат најдоброто, ама никој не им е крив што се задоволиле со тоа да играат во нашата лига. Ако продолжат со вакво темпо ни кај нас нема да ги сакаат.
Толку се две :)
У залез се, промашена кариера има генерацијава.
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
Данска има многу млади таленти,Бургард и голманката му се Фантастични
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
96
Поени од реакции
61
ako ne drugo barem na sporska si gi fakjam...igrajte da izgubat so hendikep, barem nesto kjar da imame od niv :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Срцки се бе. Немојте да ги навредувате, играат девојки колку можат толку, што треба да освоиме Европско, сега на Данска ке ги тепаме 2 разлика и ке се пласираме колку толку.
Сепак, не е како што беше Македонија али тоа е мораме да сватиме тај ни е квалитетот е сега ако ни тргне тогаш може да изненадиме али тоа.
Швеганките не се слаби, Торстенсон колкава е, неможевме да ја сопреме.

бтњ. Колку се само убави Швеѓанките, аииии <3
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.835
Поени од реакции
6.837
ako ne drugo barem na sporska si gi fakjam...igrajte da izgubat so hendikep, barem nesto kjar da imame od niv :)
И јас исто, на пример вчера со Металург 2 хен. беа милина за играње, само кој ми е крив што мешам и кошарка и остана со *** в раце :facepalm: Али тешко сега за со Данска да дадат добар хендикеп како досега...ќе биде најмалку 7-8 разлика.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
И јас исто, на пример вчера со Металург 2 хен. беа милина за играње, само кој ми е крив што мешам и кошарка и остана со *** в раце :facepalm: Али тешко сега за со Данска да дадат добар хендикеп како досега...ќе биде најмалку 7-8 разлика.
Ја гледав вчера Данска, играт многу брз ракомет и имат многу силна одбрана. Двете голманки се :cuc:. Со она неорганизираност кај нашите во нападот и тоа шо немат идеа убав тип ќе биди да дајме помалку гола од границата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom