Евровизија 2016 (генерална дискусија)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.939
Поени од реакции
7.590
Како што читам Калиопи има долгови во УЈП за неплатени сметки од нејзината фирма Калиопи мјузик продукција
http://vesti.mk/read/news/5966607/2249943/ujp-so-sramna-lista-na-dolzhnici-tamu-gi-ima-kaliopi-mjuzik-afa-tv-lino-chervar-i-drugi
А она ќе се шета на Евровизија од страна на државата.

Немам ништо против Калиопи нити против владеачкава партија. Напротив мене ми се ок и Калиопи и владеачкава партија до некаде. Калиопи како пеач ми е супер ама срамота е како јавна личност да има долгови.


Туку мене Црно и Бело ми е безвезе песна, дај бре нека и направат нешто подобро. Ако може Ромео да и направи нешто подобро што нема да е за на евровизијава нека и направи нешто и за Евровизија.

Еве ова и е супер песна
KALIOPI - "JUTRO"
 
Последно уредено:

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Иначе има некоја најава кога ќе ја објават песната на Калиопи? Колку што знам пак Ромео и ја спремил песната, и уште одамна ја снимаа ама незнам зошто уште нема никакви информации кога ќе ја пуштат во јавност...

Од тие до сега што се објавени ниедна не ми делува нешто интересно... Ирска као фаворит али чисто ради пејачот (Ники Бирн) али песната ептен ми е пролив, да не речам ко Кајмакот е.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Иначе има некоја најава кога ќе ја објават песната на Калиопи? Колку што знам пак Ромео и ја спремил песната, и уште одамна ја снимаа ама незнам зошто уште нема никакви информации кога ќе ја пуштат во јавност...

Од тие до сега што се објавени ниедна не ми делува нешто интересно... Ирска као фаворит али чисто ради пејачот (Ники Бирн) али песната ептен ми е пролив, да не речам ко Кајмакот е.
Мислам дека рекоа дека во февруари ќе биде објавена песната и тоа при крајот на месецот. Така да би требало месецов да ја слушнеме песната.
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
35
Поени од реакции
18
Сите песни до сега
Албанија
Австрија
Белорусија
Ирска
Малта
Шпанија

Вечерва песните ќе ги изберат
Данска
Италија
Швајцарија

Уште ли го гледа некој ова срање
и што има лошо ако некој сака да го гледа оваа шоу? интересно му е на луѓето и ќе си гледат. Јас сум фан на Евровизија и имам YouTube channel со над 900 subscribers.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
На 7ми март ќе била премиерата, песната се викала Дона.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Од досегашните песни кои ги слушнав, можам да кажам дека единствено песната на Украина се разликува од останатите и е добра. И песната на Босна не е лоша, но не е којзнае што, иако ми се свиѓа делот каде што има рапување.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.939
Поени од реакции
7.590
Црна Гора ќе ја престставуваат Higway (учесници во последната сезона на X Factor Adria)

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.957
Поени од реакции
34.328
Годинава се ми мириса дека за Србија ќе навивам. Песната ќе биде на Ивана Петерс (Негатив) а ќе пее чупево (Сања Вучиќ, пејачката на ZAA, бенд од Крушевац):

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.939
Поени од реакции
7.590
Годинава се ми мириса дека за Србија ќе навивам. Песната ќе биде на Ивана Петерс (Негатив) а ќе пее чупево (Сања Вучиќ, пејачката на ZAA, бенд од Крушевац):

Колку што јас некаде прочитав е дека Ивана Петерс требала да ja пее песната и да оди на Евровизија но се откажала ради што е учесник во шоуто ТЛЗП - Твоето лице звучи познато.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Ja slusna nekoj nasata pesna, vecerva I bila promocijata ama ja ne sum doma pa ne mozev da ja slusnam...?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom